MTO-1000A+Nikon D60?

Tere, esimene digi peegel ja esimene postitus.

Vajan nõu Nikon-le adapteri soetamisel MTO-1000A optika ühendamisel ja katsetamisel.
Adaptereid liigub palju erinevaid ja olen segaduses, sest osta.ee-s on hiinakad ,et saab lõpmatusse fokuseerida aga siin müügifoorumis ,et ei saa.

Googeldades leidsin ja saan aru ,et ei pea olema M42 adapter vaid saab rõngast vahetada. Kas see muudab lõpmatuse probleemi või ei ?

http://www.adrianololli.com/articolo.asp?ID=3142

On kellegil kokkupuudet või lahket nõu ?

Tänan.

Kuna sellel peegelobjektiivil ei ole ava muutmise võimalust ega elektrilist ühendust kaamerakerega, on seda lihtne valmistada nii, et selle tagumist otsa saab kohandada erinevatele kaameratele. Kinnitusrõnga saab lihtsasti asendada ka Nikoni kaamerale sobiva lühema mountiga, mis võimaldab lõpmatusse teravustamast ilma läätsega korrigeerimata.

Tänan, vastamast.
Kust ma Eestist võiksin otsida asja ?

Enne abiotsimist mõtle veelkord, kas on sul seda vaja. 1000mm ja sellise rahaga võib kõlada ahvatlevalt, aga praktikas võid sa pettuda - liiga pime ja liiga ebaterav.

Mis plaan sul selle objektiiviga oli?

See optika on mul olemas ja plaan on see järgiproovida ,et kas siis pettun või ei. Vaherõngas on mõistlik kulu selle katsetamiseks.

https://www.youtube.com/watch?v=dNCF-bVnaZU
https://www.youtube.com/watch?v=hQMmLZ24jX8

(enn kirjutab): Eestist vaevalt sellist asja leiad (kui just Sulev treima/freesima ei hakka).
Nimekaimul on õigus, milleks.
Lihtsaim/odavaim võimalus testimiseks- osta 10€ eest Zenit ja 2€ eest Kodak ColorPlus film ja tee kümmekond pilti. Peale ilmutamist/piltide tegemist mõtle, kas sul ikka on seda toru Nikoni ette vaja aretada. Ah jaa, mingit statiivi või stabiilset alust on pildistamisl ka kindlasti vaja.

[%sig%]

Eeldatavasti on sel objektiivil T2 mount. Sel juhul vajad T2 to AI adapterit.
Nt: http://www.ebay.com/itm/lens-adapter-T-2-T2-to-Nikon-f-AI-mount-camera-D90-D300S-D5300-D3300-Df-D5200-/161778057274?hash=item25aab9403a:g:Bu0AAOSw9N1VuKyr
3 dollari eest on mänguasja ja katsetamist küll!

(enn kirjutab): Sulev kirjutas:

Eeldatavasti on sel objektiivil T2 mount.

MTO-l on üldjuhul M42 keere

[%sig%]

Esimese asjana pole sul 95% ajast sul sellega võimalik pildistada - liiga pime. Pikk fookuskaugus tahab lühikesi säriaegu ja väike valgusjõud (ava) nõuab sinna juurde palju valgust.

Teise asjana väikesest avast tulenevalt läheb 80% piltidest praaki - pildiotsija jääb pimedaks ja kui konkreetsel kaameral isegi on (ma ise pole Nikoni kasutaja) teravustamise abipiiks, nii pimeda objektiiviga see ei toimi.

Aga nii mänguasjaks võid ju ära proovida, kui keegi adapteri laenab.

…, mis on T2 mounti küljes, nii palju kui ma neid näinud olen.

Practica/Pentax M42 keere. “A” tähendas vahetatavat tagumikku vama Zeniidi M39 ja uue M42 vahel, see siis oligi see “adapter”. Hilisematel eksemplaridel M39 tagumikku kaasa ei pandud.

(enn kirjutab): aga Sulev on näinud…

[%sig%]

Sulev on und näinud. Me ei saa vaesele algajale unenägusid ja väljamõeldisi tõe pähe pakkuda, ka 3$ on raha, mida ei tasu niisama raisata.

Sellest olekski võinud alustada, inimene saab reaalselt ära proovida enne rahakulutamist.

Kui 3$ on väike raha, siis ma võin oma kontonumbri anda, võib sinna neid väikseid rahasid hulgemalt kanda.

Küsimus antud juhtumil pole minujaoks rahas, vaid selles et tal pole selle adapteriga midagi peale hakata.

T2 mount on tõesti M42 keermega, kuid 55mm töökaugusega. Iseenesest on see mõeldud kaamerate kinnitamiseks teleskoobi külge. MTO100 pole teleskoop.

Selle ja Nikoni vahel tekitab T2 täiendava 10mm väljatõmbe, mis viib fookuse vägapalju ligemale. Kui tavalise klaasita adapteriga saab veel midagi pildistada, siis T2 abil jäävad ainult lähivõtted.

Ahjaa, M42 keermel on 1m keermesamm, T2 aga 0,75mm…

Kui on juhuslikult selline adapter. Aga ei pruugi olla. Eriti pimesi tellides. Nagu ma allpool selgitasin, T2 iseenesest on vale vastus antud kontekstis.

Misiganes, Sulev, misiganes.

See on ilmselt selline taktika, et vaidled kuni vestluskaaslased tüdivad ja viimane sõna jääb sulle. Edu selle rakendamisel.

(enn kirjutab): Kui inimene ostab T2-AI adapteri, kas ta saab siis Sulevi käest raha tagasi, juhul, kui tal ei õnnestu MTO-1000A D60 ette panna?

[%sig%]