MTO-1000A+Nikon D60?

T2 mount on tõesti M42 keermega, kuid 55mm töökaugusega. Iseenesest on see mõeldud kaamerate kinnitamiseks teleskoobi külge. MTO100 pole teleskoop.

Selle ja Nikoni vahel tekitab T2 täiendava 10mm väljatõmbe, mis viib fookuse vägapalju ligemale. Kui tavalise klaasita adapteriga saab veel midagi pildistada, siis T2 abil jäävad ainult lähivõtted.

Ahjaa, M42 keermel on 1m keermesamm, T2 aga 0,75mm…

Kui on juhuslikult selline adapter. Aga ei pruugi olla. Eriti pimesi tellides. Nagu ma allpool selgitasin, T2 iseenesest on vale vastus antud kontekstis.

Misiganes, Sulev, misiganes.

See on ilmselt selline taktika, et vaidled kuni vestluskaaslased tüdivad ja viimane sõna jääb sulle. Edu selle rakendamisel.

(enn kirjutab): Kui inimene ostab T2-AI adapteri, kas ta saab siis Sulevi käest raha tagasi, juhul, kui tal ei õnnestu MTO-1000A D60 ette panna?

[%sig%]

Rahu :smiley: Pigem on arutleu.

Vajan siis ?
http://www.osta.ee/t2-nikon-metalladapter-asub-eestis-70871322.html?_src=search

Samas ei mõista kuidas selle müüja lubab lõpmatusse teravust
http://www.osta.ee/nikon-m42-adapter-lopmatusse-fokuseerimine-71154932.html?_src=search

Kas siis AI ots on sama mis Nikon-F ?

fotoproff.com müüb kohapeal nii käest kui postiteel. Vaata parem sealt. M42/Nikon adapter on kindlam valik. Mõned alikad väidavad et MTO kannatab ka ilma läätseta adapteriga ette panna.

(enn kirjutab): Sulev kirjutas:

Mul on sarnane M42-AI adapter, läätsega. Lääts võimaldab
lõpmatusse teravustamast.

Ja olemegi alguses tagasi. Milleks seda vahepealset T2 jahumist vaja oli? Ajasid vaid inimest segadusse

[%sig%]

Salapära lisamiseks?

10€ Zenit, 2€ film, ilmutus-skaneerimine juurde. Ma ostsin hiljuti Pentaxi kere 35€ eest. Pigem siis juba mõni odav Canoni-Pentaxi-Sony projektikere.

(enn kirjutab): muhlui kirjutas:

Samas ei mõista kuidas selle müüja lubab lõpmatusse
teravust
http://www.osta.ee/nikon-m42-adapter-lopmatusse-fokuseerimine-71154932.html?_src=search

Kas siis AI ots on sama mis Nikon-F ?

“Kaup asub Hiinas ja saadetakse sealt otse ostja aadressile. Tarneaja pikkus ulatub kahest nädalast kuni kahe kuuni”
Telli ära ja ürita siis hiljem müüja käest raha tagasi saada, kuna ei teravusta lõpmatusse :slight_smile:
Umbes sama lootusetu, kui Viagra müüja käest…

[%sig%]

Enn, ära vaidle, Sullil on õigus. Iseasi kas MTO-1000 on T2 tagumikuga või mitte. Videos oli. Kas kõik toodetud sellised on, selles ma pole kindel. Neid on ikka päris mitu versiooni. MTO-500 ei ole T2. Seepärast kahtlen.

T2 adaptereid on ka M42 keermega, sisekeere M42x0,75 ja väliskeere M42x1.

Sellel kahuril on teravustamises nii suur “loks”, et on võimalik kõvasti lõpmatusest üle keerata. See annab võimaluse ilma läätseta N->M42 adapterit kasutada ja lõputuse ikka kätte saada. See on nüüd külajutt, ise pole proovind.

Misasja te ajate inimesi hulluks siin oma keermerõngastega. Las inimesed proovivad, see on fun. Ma paneks kah prooviks heameelega seukese objektiivi oma Sony külge, saaks pealegi veel värinad ka stabiliseeritud, ja kui iso 25600 peale keerata, saaks ju täitsa pilti teha ka õhtuti.

Kuulutustes müüb Henri M42/Nikon adapterit, 3€.

(unikrillo kirjutab): Põhjalik abi siit:
http://radojuva.com.ua/2012/08/obzor-ms-mto-11-10-1000/

(AV kirjutab): Kunagi oli omal miskit sarnast, vene 500mm peegelobje, mida pookisin filminikoni ette.Jama oli selles et ilma vaherõngata see kuidagi ei õnnestunud kere etteulatuva prismakambri pärast.Aga isegi koos vaherõngaga oli lõpmatus saavutatav, andis ikka tublisti lamava kaheksa pealt edasi keerata . Kuidas kõnealuse MTOga on, ei tea, pole omale pihku sattunud.

(AV kirjutab): Niipalju kui sellesarnaste peegelobjedega puutumist on olnud siis üldiselt on neil suht lihtne liigutus maha saada jupstükk mis fokusseerimise lamava kaheksa juures peatab. Sel moel saad edasi kruvida ja lõpmatusse teravdada ka adapteriga või vaherõngaga, miskit läätsega adapterit pole vaja.Kruvikeeraja peab küll olema:)

(Shitgma kirjutab): nunuh