(Muki): Üleskutse: Disainiööle fotovabatahtlikuks

Disainiöö / Tallinn Design Festival otsib ka sel aastal oma fototiimi vabatahtlikke. Toimumiskohaks Balti jaama ootepaviljon, uus EKA hoone, Soolaladu, Arhitektuuri- ja Disainigalerii, Viru keskus, Telliskivi, Solaris ja Alexela kontserdimaja, Kadrioru Tennisehall ning paljud erinevad stuudiod, poed.

Anname väärtusliku töökogemuse, Sinu pildid avaldatakse Sinu nimega veebis ja/või meedias, varustame Sind vajadusel soovituskirjaga tööandjale või õppejõule, hindame Sinu pingutusi ning ei jäta kunagi tublimaid märkamata!

Kui Sul on vähemalt ühel/kahel päeval aega festivali panustada (ühe ürituse pildistamine kestab orienteeruvalt 2h) ja tunned, et see on midagi Sulle, siis palun vaata edasi siia:
https://docs.google.com/forms/d/1iGkcX2SimTVv_mROPS8O3VtkTRdVq4J_Pwhan6eWGN8/edit?edit_requested=true&edit_requested=true&edit_requested=true#response=ACYDBNhvxJPp9FtJtA2HVeTbjwNAViWvQbpAC6fwbcin1OHNsIC6Tq6bDbdxcA

(Vaatleja kirjutab): On sügavalt ebaeetiline kerjata siin endale tasuta tööjõudu.Antud näol on tegemist ärilise projektiga kus omanikud panevad tasku korraliku kasumi.Tegemist ei ole kiriku või sotsaalhoolekande asutusega kus võimalused on väga piiratud.

(enn kirjutab): On sügavalt ebaeetiline lahmida süüdistusi ilma asjasse süvenemata (ja varjunimega). Mulle näitab internetiotsing, et tegemist on MTÜ Disainiööga. MTÜ teatavasti on mittetulundusühing. Kus siin on omanikud, kes panevad tasku korraliku kasumi?
Rikutud mõttelaadiga arvajatele- ma ei ole selle MTÜ-ga kuidagi seotud, samuti ei tunne ma sealt kedagi…

[%sig%]

(Sulev kirjutab): MTÜ ei välista kasumit.
Aga vabatahtlike otsimise vastu pole mul midagi. Edu!

Kus on kirjas, et MTÜ ei tohi kasumit teenida? Eks selline ettevõtlus vorm kunagi sinisilmsete petmiseks tehtigi. OÜ-ga on vahet ainult niipalju, et asutamine on lihtsam. Tasuta tööjõudu kerjata on tõesti ebaeetiline.

PS kirjutas:

Kus on kirjas, et MTÜ ei tohi kasumit teenida? Eks selline
ettevõtlus vorm kunagi sinisilmsete petmiseks tehtigi. OÜ-ga
on vahet ainult niipalju, et asutamine on lihtsam. Tasuta
tööjõudu kerjata on tõesti ebaeetiline.

Ma oletan, et sa oled äriseadustikku põhjalikult lugenud ja oskad meile lühidalt ära seletada äriühingu (OÜ v. AS-i) ja MTÜ põhimõttelised erinevused?

Ja tasuta tööjõu “kerjamise” kohta võin tuua analoogial põhineva näite: MTÜ “spordiklubi” korraldab rahvaspordiürituse. Kõik võivad osaleda. Pealtvaatajatelt piletiraha ei küsita. Aga osavõtutasu on võrdlemisi kõrge ja spordiklubi põhjendab, et osavõtutasu on kõrge sellepärast, et korraldamise kulud on suured: vaja liiklust korraldada, turvafirma palgata, särgid tellida jne, jne. MTÜ tegelinskid tahavd palka ka saada.
Nüüd see spordiklubi kutsub vabatahtlikke abiks, jooki pakkuma, turvafirma körvale liiklust korraldama, atribuutikat tassima. Turvafirma töötajad saavad palka, vabatahtlikud vehivad seal kõrval niisama.
Kas nende vabatahtlike kutsumine on ebaeetiline?

petslane

(enn kirjutab): PS kirjutas:

Kus on kirjas, et MTÜ ei tohi kasumit teenida?

Mina pole seda väitnud. Ma väitsin, et MTÜ liikmed (mitte omanikud, neid MTÜ-l pole) ei saa korraliku kasumit tasku pista nagu kirjutas algpostitaja. Mittetulundusühing ei või jaotada kasumit oma liikmete vahel.
Enamus MTÜ-dest muide on korteri-, garaaži- ja aiandusühistud.
https://www.riigiteataja.ee/akt/109052017021?leiaKehtiv

[%sig%]

Siis sa ei saa väita, et ma midagi valesti olen väitnud.

(Sulev kirjutab): MTÜ-d on ka erakonnad. Ja kui ei ole omanikke vaid nn liikmed, ja dividende välja võtta ei saa, siis liikmetele palka ikka maksta saab, maksud maksmata jätta ka saab, seega sisuliselt saab välja maksta kogu tulu. See, et omanike asemel liikmetele, on vaid lingvistika.

Midagi vaimustavat need palgad seal ju pole. miinimumi ringi max(?)

(Sulev kirjutab): Ise teed sõbraga kahe peale MTÜ ja ise määrad omale palga. Kui oled osav lobistaja ja lobistad välja suured annetused ja toetused, võid maksta endale rohkem, kui saab president. Keegi ei keela!

(vabatahtetu kirjutab): https://www.postimees.ee/6193623/vanglad-pakuvad-voimalust-teha-vabatahtlikult-kriminaalhooldaja-tood