Näitus: Kaarel Nurk "Mehe aasta"

Reedel, 8. aprillil kell 16 avab Eesti Rahva Muuseumis (J. Kuperjanovi 9, Tartu) oma fotonäituse „Mehe aasta” Kaarel Nurk.

Tartu Ülikoolis psühholoogiat õppiv Kaarel Nurk, kes on pidanud fotoreporteri ametit ka ööklubis „Tallinn”, näitab oma aasta jooksul ajateenistuses ülesvõetud kaadreid.

„Kui rühm jookseb relva ja rakmetega, siis ei saa üks mees lihtsalt fotokat kaela riputada, rääkimata sellest, et oleks võinud igal sobival hetkel omapäi fotoasja ajama minna,” selgitab Nurk, miks suur osa pilte on noorsõdurite jõudeajast. Ent asjaoludest tulenev piirang on andnud tulemuseks pildid, mis mõjuvad oma vahetu isiklikkusega. Kaaslaste portreed, poseeritud ühele nende endi seast, on mängulised ja siirad.

„Mõnikord oli tunne nagu oleksin otse sotsiaalpsühholoogia laborisse sattunud. Ja see oli huvitav,” lisab fotograaf. Haaravalt sundimatud jäädvustused kohati isegi lapsikult veiderdavatest noortest meestest loovad huvitava vastuolu ettekujutusega ajateenistusest kui mehistumisajast.

Näitus kuulub festivali MaailmaFilm 2005 (2.-8.mai) näituste programmi.

Kaarel Nurga fotonäitus „Mehe aasta” jääb avatuks kuni 29. maini.

[%sig%]

(nosfe kirjutab): Jesjes. Saabki sel kevadel Tartusse sõita… :slight_smile:

tubli poiss,Kaarel!parim päevalehes olid sa ise roosa peanupuga!!!

Aga see-eest rohelise näolapiga:P

Mai keskel lähen Riiga… ongi põhjust Tartust läbi kapsata, enne. =)
Jõudu, KN.

Pean ikka ytlema, et v2ga meeldisid need pildid, mis selle lingi alt paistsid. Super! Kolista v6i Tartu linna, sest kiusatus k6iki pilte n2ha on suur :slight_smile:

see pole küll see, mis pilti seinal näha, aga kas sa netti viitsid kunagi riputada. ma tõsiselt kardan, et käin küll tartus, kuid neetud töö ei lase minutit ringi uidata.

mul sama.
esmaspäevalgi tartus, aga kui lõpuks silmad pahempidi lõpetan, siis ilmselt kähku minek. sellises lüpstud kaltsu seisundis pole mõtet näitusi otsida.

Olen ses mõttes natuke perfektsionist, et tahaksin enda piltide vaatamist võimalikult täpselt kontrollida. On ikka mõeldud nii, et need hoolega valitud ja ise suurendatud 52 pilti on õiges järjekorras hästivalgustatud seintel. Netis on ainult üksikud pildid ERMi lehel, aga uues Cheesis on ka 6 tükki. Sellest jääb ikka selline poole persega mulje:).

On võimalus, et leiab Tallinnasse ka kunagi näitusepinna, aga sellele ei saa kindlalt loota.

Tiit, kui esmaspäeval Tartus, siis muuseum on nii või naa E-T suletud.

siis on esmaspäevaga hooleta :slight_smile:

Kaarel N kirjutas:

On võimalus, et leiab Tallinnasse ka kunagi näitusepinna, aga
sellele ei saa kindlalt loota.

Lee kelder võtab usutavasti selle küll väga rõõmsalt vastu? Või jääb väikseks?
(Tallinn on hea idee, mul pole mingit lootust Tartu sattuda.)

Väga väikseks jääb.

(puik kirjutab): Palava soovi korral Kaarli näitust esmaspäeval või teisipäeval vaadata oleks patt seda mitte võimaldada. Seega tasub muuseumisse helistada 7 421 311 (küsida Vahurit), ehk saame uksed lahti.

Pane ennast KöKKi varakult kirja, seal saab ikka, aga järjekord on pikk.