Nikon D3 tänasel päeval

Tervist… Kas kellelgi on kogemusi jagada mõtteid teemal.
Kas tänasel päeval on mõtet vaadata kasutatud Nikon D3 (hinnaklassis 350-450 euri)?
Mis kõige rohkem mõjutab sensori tundlikust… vanus? läbisõit?
Või on nad tänaseks päevaks siiski surnud hobused…

Ette tänades,
Andres

(AV kirjutab): Omas ajas oli D3 suurepärne asi, kas ka täna- noojaa… Ise küll ei ostaks, isegi kui pikslite hulk rahuldaks. Sensori tundlikkus nagu seistes ei peaks eriti vähenema, suure läbisõiduga on teine asi. Järelturult kaamerat ostes on ikka vaja enne papi välja käimist uurida kui trööbatud riist on .tihti on just sensoriga jamad- surnud pikslid, mustus mis ei anna ära pühkida, katikuressurss otsakorral jne. Mõtle hoolega , on sul ikka sellist suurt kobakat vaja.

Moraalne vananemine on ainuke põhjus kõhklusteks. Ületöötanud või halb kohtlemine paistab pealtpoolt välja, sensorit see ei mõjuta.

(Tony kirjutab): D3 või D700 kere on veel täitsa OK. Pildi kvaliteet, fokuseerimise kiirus ja nii mõndagi veel sõltub ikka objektiividest.

(Vahur kirjutab): Ma vaataks pigem D3s mudeli poole: parem sensor suurte ISO-de jaoks ning sensori puhastus on põhilised, mille pärast s versioon parem on.

Kõik oleneb sellest, milleks loodad kaamerat kasutada ja kui lugupeetav-usaldatav on müüja. Oma lõbuks piisab pikslitest küllaga, ise tegin veel mõned aastad tagasi 12mpx kaameraga täiega arhitektuurifotot. Praegugi on varukaameraks sahtlis.

Kui kaameraga on köetud profi-pulmandust kõik need aastad, siis arvatavasti hakkab peegli-teravustamisvärk esimesena loksusid andma. Kui amatööri käes olnud pühapäeviti pargis söögi-isu matkadel kõhu peal prestiiži tegemiseks, siis pole häda.
Sellisel juhul pole hind kirves.

Aga olen siin kalas ka kohanud sitaseid kavalpäid, kes soovitavad lagunenud käki kuidagi maha müüa, st ära usalda mingit gruppi tervikuna, mölakad on igal pool ootel. ja 300 euri on mölakale suur võit. Suuremaid asju keegi ilma taustata nendega ei tee, st kõri peab peos hoidma.
Uuri tausta. Kas on müünud osta.ee-s korterist varastatud naiste aluspesu jmt :frowning:

(t. kirjutab): mõned trööbatud kered ja pillatud klaasid liiguvad aastaid käest kätte, ilmuvad iga natukese aja tagant jälle müüki kui uus kasutaja aru hakkab saama

nii mõndagi veel sõltub ikka objektiividest.
Kui sensor on stt siis ainus võimalus st saia teaha on rämekallis (ja samas ka rämeprobleemne) klaas.
Sa võid f1.4 klaasi ette kruvida kuid DoF on üliõhuke (silm on fookuses kuid ripsmed lootusetult fookusest väljas) ning olematut dünaamikat saab kompenseerida vaid särikahveldamise ja hiljem mull-ninast-väljas HDR kokkukleepimisega.

Räigest massist ja naeruväärsetest mõõtudest ma parem ei räägi (kuigi jahh – öövõtetel Kopli Liinidel võib sellest isegi reaalset kasu olla).

DxO margapuu testitulemused vs levinumad laiatarbekaamerad:
https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-D3-versus-Sony-A7-III-versus-Nikon-Z6___438_1236_1269
Mürasus on d3-l ca stopi kehvem (ehk pead klaasil mulgu stopi jagu rohkem lahti keerama, kannatama ära kõik koomad, kroomad spherokromatismid jms mis liiga ammuli klaasiga kaasnevad).
Dünaamika ehk vahe kõige valgema valge ja mustema musta vahel on D3-l lihtsalt Katastroof.

Kokkuvõte – Oma aja kohta VÕIS tegu olla väga innovatiivse kaameraga, 12 aastaga ON aga isegi suht glatsiaalse arenguga kaameratööstus teistkomaühte arendanud ja sellise relikti koht on Eriti Ohtlike Tehnoloogiajäätmete Ümbertöötamiskeskuses…

(aivar kirjutab): D3 kindlalt ei.Lihtsalt niivõrd aegunud oma 12mpix´ga.
Kui soovid odavalt asjalikku kaamerat võta D610
Ebays uued ja uuelaadsed hea hinnaga.

Nagu ikka, ei öelda, et mida pildistad.

Kunstiks ja kunstvalguses ( ntx stuudios ) kärab küll. Kui sa järeltöötlusega “imesid” teed, siis pole ju olulist vahet, milline kaamera tooriku teeb. Ülejäänud miljonid investeeri valgusesse v6i rekvisiitidesse.

K6ige suurem mure on katiku läbis6it, ja v6imalik, et uut varaosa enam ei saagi.

Selle kaameraga on väga ilusaid pilte tehtud, saatud, https://pbase.com/cameras/nikon/d3

(aivar kirjutab): Nikon hooldus ei remondi enam D3´sid