Nikon D4

Tere! Olen avastanud fotograafia enda jaoks ja mõtlesin uurin Nikon D4 kasutajate kogemusi antud kaamera kohta! Mainin ära, et hetkel kasutan Nikon D800 ja olen kaameraga väga rahul. D4-l on piksleid vähem ja kaamera vanem, kuid kaamera ise tundub väga põnev olema. Kuna ise seda kaamerat käes ei ole hoidnud, siis sooviks kuulda kasutajate kogemusi tänapäeval!

Parimat!

Alustuseks võiksid mainida, et milliseid pilte üldse teed, mis tüüpi fotograafia sind huvitab, ning kas ja kuidas D800 sulle jalgu jääb, et D4 sulle huvi pakub.

Täna on suur huvi looduses pildistada. Põhiline objektiiv, mida hetkel kasutan on Sigma 150-600 sport. Vahest on puudujääk tekkinud paremast ISO-st. Siseruumis kasutan Sigma 20mmf1,4 ja siis ei jõua D800 autofookus järgi liikuvale objektile (lapsed), kui liiguvad kaamera suunas.
Muidugi D4 tundub ise huvitav kere, mida tahaks proovida.
Küsiks siis niimodi, et kas Nikon D4 on tänapäeval veel konkurensivõimeline peedelkaamerate seas?

Paraku Nikon D800 on kaks korda parem kui D4. Esiteks kaal, Nikon D4 on täpselt kaks korda raskem.Kas ikka looduses jõuad kaks korda raskema kaameraga ringi liikuda? NikonD4 on parem ainult siis kui pildistad sporti.Kirjutad et 20mm ei fokusseeri õieti. Seal võib palju asju olla.Minul Nikon AF 20mm/2.8 fokusseeris küll õieti. Kuid lähtuvalt sellest et objektiivi vaatenurk on väga lai siis ta kipub sageli fookuse seadma taustale. See on kõikide lainurkade probleem.Siin on vaja veidi ümber õppida fookuse seadmisel lihtsalt.

Kuna olen mõnda aega kahe kaameraga pildistanud Nikon D800 ja Canon 5Dmk2, siis väga mugav on vahetada kaamerat, mitte optikat. Canon on natuke ajale jalgu jäänud teravus punktide osas (9 punkti).
Arvan, et minu olukorras oleks kõige targem vaadata 5Dmk3 või midagi paremat. Canonil on mõned L seerja objektiivid ka olemas 24-70mm/f2,8 ja 70-200mm/f2,8