Nikon D750 - kas on OK pildid?

Kuugelda oma objektiivi nime järgi kromaatilist aberatsiooni. https://www.google.com/search?q=nikkor+1%2C4+50+cromatikal+aberation&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b
Kindlasti keegi seletab asja olemuse ära.

Kuugelda oma kaamera kasutusjuhendit. Seal on otse öeldud, et ükski Nikon ei kõlba video tegemiseks, just sinu toodud põhjusel.

Niipalju viskasin pilgu peale, kui sul on 1,4/50D, siis ongi nii.

1.4g ei kõlba kuhugi, 1.8g on oluliselt parem, kiirem, teravam, odavam jne.

(enn kirjutab): Miks kõik pildid on maksimumavaga (1.4)? Välja arvatud känguru pilt, millel on 2.2 ja seda ilmselt seetõttu, et säriaeg on ülemises piiris (1/4000)
CA peaks ka vähenema, kui ava koomale keerata.

[%sig%]

enn kirjutas:

Miks kõik pildid on maksimumavaga (1.4)? Välja arvatud
känguru pilt, millel on 2.2 ja seda ilmselt seetõttu, et
säriaeg on ülemises piiris (1/4000)
CA peaks ka vähenema, kui ava koomale keerata.

Mul siin kõrvaltvaatja seisukoht ennu küsimustele:
Kui ma omal ajal toda Nikkor 50mm 1.4D-d kasutasin siis olidki 2 praktilist avavalikut: kas 1,4 või 8. Täisavaga sai mõnusalt väikese teravussügavuse ja bokeh oli ka mõnus, objektidel olid selline udust väljakerkimise mulje. Avaga 8 oli kaader teravam kui enamusel mulle kättesattunud zoomidel, aga siiski selline natuke pehme teravus ja värvid ikka mõnusad. Vahepealsed avavariandid tundusid mulle suht mõttetud. Või milleks hankida 1.4-se avaga obje kui seda kinni hakata keerama? Osta siis kohe väiksema avaga obje, millel on kõik muud omadused paremad…
Ah jaa, mulle meeldis too 50mm 1.4D filmikaamera ees. Digiajastul kaotas ta kohe oma võlud ja jäi sahtlisse tolmama.
Praegu mu poiss topib seda sama Nikoni objet adapteri abil Sony poolkaadri ette ja teeb täismanuaalsete settingutega portreekunsti. Läbi adapteri ükski automaatika ei tööta ja teravaks tule punnida pixel peakingu abil, aga poiss on rahul.

Aga algsele küsijale: uuemal ajal võtavad digikaamerad kromaatilise aberratsiooni tarkvara abil maha, objed saab palju lihtsamaks ja teravamaks, ei pea klaaside abil erinevate lainepikkuste erinevate murdumiste vastu võitlema. Kui Nikon seda ei tee, siis “bad luck” – Su obje ja kere ei sobi omavahel eriti hästi. Pildista raw-d ja proovi pärast arvutis pusida, võibolla saad seal tarkvara abil noist ebameeldivatest omadustest paremini lahti.

petslane

teemaalgataja exif näitab 1.4g aga deega on nad ühte auku ja kehvad.

marek kirjutas:

teemaalgataja exif näitab 1.4g aga deega on nad ühte auku ja
kehvad.

Pigem oleks ilus öelda: eriotstarbeline obje, mis igale poole ei sobi :slight_smile:

petslane

Pole ime siis, et Sigmal nii hästi läheb kui fotooptika “lipulaevade” N+C 1,4/50-d nii sitad on.

Okei tänan kromaatilise aberatsiooni vihje eest. Kivi kukkus südamelt ära. Proovin ehk kinnisema avaga saab parema tulemuse. Eelmine kaamera oli mul Nikon D80 millega pildistasin paar aastat kuni fotokalas keegi ütles, et pilt on üle terve kaadri pehme ja kaameral midagi fookusega viga, ise ei saanud midagi aru, et valesti oleks. Kuna antud kaamera siiski odav agregaat pole ja kasutatult ma ta osta julgesin, siis natukene mureuss on ikka sees.

Objektiiviks on Nikkor 1.4G 50mm. Kaasa sain ta koos kaameraga. Kavatsen juurde osta miski zuum objektiivi.

Täisavaga tegin pilte selle pärast, et lootsin saada võimalikult teravad pildid. Ei hakka ka luiskama ja tegelikult olen suhteliselt algaja fotograaf, seega ehk ei tea veel päris hästi kuidas ava suurust efektiivselt kasutada.

Kuidas tervusega lood on, kas tundub, et fokusseerib normaalselt?

Tänud kõigile vastajatele.

PS kirjutas:

Pole ime siis, et Sigmal nii hästi läheb kui fotooptika
\“lipulaevade\” N+C 1,4/50-d nii sitad on.

Ma ei ütleks, et too obje sitt oleks, lihtsalt tuleb natuke mõelda konteksti üle. Nikon tegi oma 50 1,4D, siis kui digiaparaatidest veel haisugi polnud, 1,4G arendustöö tehti siis kui digi oli veel madala reso ja ccd sensoriga. Seal ei tulnud obje vead üldse välja. Tänapäeva täiskaadrid oma kõrge resoga tahavad ka uuema põlvkonna objesid. Probleemi nimi on tehnika moraalne vananemine. Nikon jäi juba mitu aastat tagasi oma arendustöös kängu.

petslane

canoni 50mm 1.4 eriline pärl pole võrreldes 50 stmiga.

(enn kirjutab): Unustasid aastavanuse Canon TS-E 50mm F2.8L

[%sig%]

Tasub mõelda ma uurin seda 1.8G objet veidikene ehk saan laenutada kuskilt. Millist zoom objet võiks uurida? Olen vaadanud Nikon Nikkor AF-S 24-120mm f/4G ED VR ja Nikon Nikkor AF-S 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR

(enn kirjutab): Rentida saab siit:
http://operaatorkops.com/tooted/nikon-objektiivid/

[%sig%]

Üldiselt sõltub mida enim pildistad aga mina võtaksin Sigma 24-35mm f/2.0 ja Nikkor 70-200mm f/4.0. Kui alguses vaid ühte objektiivi soovid, siis järelturult Nikkor 24-70mm f/2.8G