Nikon z6

Tere, uuriks kas kellegil on reaalseid kogemusi siin selle kaamera kasutamisega? Portree,üritused ja vb ka mingil määral loodust ja maastiku aga põhiline on portree ja üritused.
Kuidas kaameraga rahul ollakse? Internetist leidnud väga palju soga osad kiidavad taevani ja osad laidavad.
Plaan on mingi aeg üle minna 5dmk2 pealt peeglita täiskaadrile.
Pole tohutult investeerinud ka torudesse on mõned vanema seeria L torud nii ,et kui minna teise firma peale üle siis ei hakkaks väga valus.
Olen teadlik ,et sony kiidetakse taevani aga hetkel suurimat huvi pakub nikon z6 .

Kuskil kuu tagasi uurisin Z6 kohta. Viimased kümme aastat olen Nikonit kasutanud. Mõtlesin, et äkki on õige aeg peeglist loobumiseiks.
Kui AF kiirus ei ole oluline, siis on tegemist väga hea kaameraga. Kui AF kiirus oluline, siis oota järgmist mudelit. Ehk saavad ka selle osa paremaks/ kiiremaks.

https://www.dpreview.com/opinion/6475129320/here-s-why-i-won-t-be-swapping-my-nikon-d750-for-a-z6-but-maybe-you-should
Väga klapib mu enda muljega.
Tarkvara uuendus pidi af parandama, pole aega olnud mängida.

(aivar kirjutab): Videot tehes on AF siiski korralik.Kehva võitu on see pilte tehes.Kui juba on olemas Canoni objektiivid siis taskuks siiski Canoni hübriid võtta.Canoni hübriidi suurim miinus on suur crop 4K video rezhiimis.

Aivar olen jah selles osas kahevahel ,et objektiivide koha pealt ma saaksin enda raha tagasi mis ma maksin ,et sain väga hea hinnaga korralikud objektiivid. Canonil tundub jah olema probleem ,et kipuvad enda kaameraid sandistama.
Kindlasti mingi osa on nikoni poole vaadates ka uudishimu ,aga ainult uudishimust ei taha paari tuhandet kulutada ,ennem kindel olla.
Video poolest ma vast väga ei hooli aga noh mine tea vb 1080/120 tekitab mõne idee või huvi.
Sony kohta ma nagu ei teagi mida arvata . Seda ma tean ,et neil kõvasti rohkem olnud aega enda hübriide täiustada.

Olen teadlik ,et sony kiidetakse taevani aga hetkel suurimat huvi pakub nikon z6 .

Saame aru vastikust asjaolust – hetkeseisuga ON Uus Normaalsus justnimelt selline et sonilötaka a-seeria ON kõige hinnatum/soositum/testevõitnum hübriidkaamerate seeria. Nii foto kui ka video kategoorias.

Üldiselt kehtib ostmisel rusikareegel – kui ei tea siis osta turuliidrit. Kui tead turuliidril olema küljes mingi justnimelt SINU jaoks olulise dealbreakeri siis loomulikult vaatad ka muid tooteid ja siin kerkib loomulik küsimus – mis on see asjaolu?!?

PõustSkriptum. Arvestade praegust Katastroofilist olukorda kaameraturul julgen endapoolt välja tulla tagasihoidliku OLETUSEGA – postituse tegelik eesmärk on et foorumirahvas vaataks uuesti üle Nii-Konna hübriidilaadse toote speccid ja revjuuuud ja arendaks antud teemal ebameeldivat seltskondlikku vestlust.
Vaatasin. Jõudsin reani GPS-- NÕU ja edasi lihtsalt ei vaadanud. OOTAN. Känn-Onn lasi vehepeal Interkontinentaalses Hinnasõjas välja päriis potsaka Ballistise Raketi. Aegunud kuid toimiva. Ootame Rineteateid ja Loodame ja Usume et fotofirmade juhmkondade ajudesse jõuab lõpuks kohale asjaolu et elame hetkeseisuga 21. sajandil. Juba 19 aastat…

Postituse eesmärk oli ,et kas kellegil on reaalset kogemust eelnimetatud tootega :slight_smile: oskan suurepäraselt specce võrrelda ja lugeda aga olgem ausad speccid pole kõik. Loeb reaalne kasutus.

(aivar kirjutab): Nikon Z kaameratele ei tehta patareitaldasid.Minu silmis on see suur miinus.Kui sul on kaamera ees 70-200/2.8 tele ja sa pead sellega terve päeva pildistama siis mina küsiks mida kuradit?
Z kaamera on hetkel kõva sõna videomeeste seas.Sest videos AF töötab laitmatult.Aga fotograafide hulgas
on ta pigem nii ja naa.Sellest on ka tingitud Z kaamerate väga vähene müük.
Ehk teisisõnu Nikoni ja Canoni hübriidid ei lähe kaubaks.Fotograafid ei näe pointi seda osta.

Reaalsest kasutusest on näpitud sonilotu hübriide ning sellesama sonilätu, känn-onna ja nii-konna luperdava peegliga tehnoloogiarelikte. Sinna otsa loetud reviewsid, kus võrreldakse eeltooduid ja uusi. Kõige selle peale on enda poolelt ainult üks huvi – OODATA.

Kardetavasti pole ma oma huviga niiväga üksi – siin threadis pole keegi väga oma kasutuskogemusest heietanud ehk loetakse revjuusid, vaadatakse sensorite võrdlusi ja OODATAKSE sest mingit meeletut kvalitatiivset eelist pildi poolelt ei paista kusagil. Eee-pildi-otsija ON tore asi. Sitaks tore asi kuid kui kõige muuga on vaja teha oluline Kompromiss siis on hetke turuolukorras kõige mõistuslikum lasta tolmul pisut settida ja nii ka tehakse…

(mihk kirjutab): Metsjeesus jääbki ootama. Täna oli värske teade Nikoni pealikult, et väljatöötamisel on D5 järglane, peeglita, spetsi ega aega teada veel ei antud. Esimene vasikas läheb ikka natuke aia taha, Metsjeesus saab oma “meeletut kvalitatiivset eelist pildi poolelt” veel kolm-neli-viis aastat oodata ja viriseda, et kõik on reliktid ja Huawei kaamera on see kõikse õigem asi. Aga peegel kaob uutest aparaatidest reeglina ära, selles on tal õigus.

Ma jätsin kunagi Nikoni maha ja läksin Canonisse, kui nende president? teatas, et Nikon ei hakka kunagi täiskaadrit tegema. Endal oli D3 juba laual valmis, aga polnud raha tootma hakata.

St usu pealegi pressile avaldustest, et nad midagi teevad või ei tee või plaanivad või kavatsevad või kindlasti ei plaani kavatseda ega unistada…

Igatahes siin Z6 pealt vaadates ma usun, et nad saaksid profiasjaga hakkama. Kui see televiisor kiireks teha ja elektrit vähem võtaks. sest profikaameras läheb reaalses töös 250 kaadrit saadanast kähku läbi ja aku vahetus on alati saatuslikult kehval hetkel.
Kui Canon saaks sensori veidi rohkem dünaamikat andma, ei näe ka seal mingit takistust. Traditsioonilised profi nupud-kettad iga ilmaga tööle, mitte kodukasutuse puutetundlikke liistakaid :frowning:

(enpysty kirjutab): Olles ise käes hoidnud ja proovinud nii Sonysid kui Nikon Z6, siis ise valiksin Nikoni- palju mugavam käes ja loogilisem nuppude ning menüü süsteem. Olen ka ise Nikoni peegli kasutaja, seega erapoolik, kuigi tean et Sony tehniliselt parem. Aga see Z6-e üks mälukaardi pesa ja sinna sisse üsna kallis kaart ka vaja osta…

Üks asi on mulle arusaamatu arvatavasti sellepärast ,et ma pole professionaal .Kõik jätavad mulje ,et kuna z6l on 1 mälukaart siis see on maailma lõpp ja kaamera teeb automaatselt 50% halvemaid pilte :smiley: .
Kui palju teil reaalselt seda ette tuleb ,et mälukaart kaameras töö ajal ülesse ütleb ja veel enam selline kallis ja kvaliteetne kaart?

Hea ladustada varu kaarti, ei vedele see liistakas kuskil koti põhjas.

(AV kirjutab): Mullegi üks mitmetest põhjustest mitte osta Z6-t on see üks mälukaart. Ma küll väga palju oma praeguse fotoka videovõimalust ei kasuta aga kui, siis on fotod ja videod eri kaartidel, mitte läbisegi nagu pudru ja kapsad. Ja kui üks kaart pildistades saab täis, hakkab muretult salvestama teisele. Lihtne, loogiline. Muretu.

(AV kirjutab): Teine vältimise põhjus on patareitalla olematus. Pildistan palju vertikaalis ega kasuta kunagi ka ntx D800 seeriat jt. ilma tallata.

kuna z6l on 1 mälukaart siis see on maailma lõpp ja kaamera teeb automaatselt 50% halvemaid pilte :smiley:

Kõik taandub sellele mida sa pildistad ja kui valus on pildistatud piltidest ilmajäämine ja kuivõrd oluline on sinu jaoks et pildid läheksid kahele mälukaardile korraga – et ellimineerida mälukaardi riknemise risk…

Kui pildistad aias liblikaid siis whuucäärz, kui vanatädi Emanueliine Roosenplummi mahamatmist siis juba pisut cäärz, kui prezidentede käesurumist ja oled üks vähestest akrediteeritud fotopededest siis väga cäärz.

Seesama üks mälukaardikoht on osa pikaajalisest sarjast huiamine. Nagu ka GPSu puudumine, s***t ekraan jms. Kaugele on näha et tõusuraskustega päikese maal üritatakse hambad ristis tehnoloogiaid kinni hoida.

PõustSkriptum. Kahe mälukaardi teema ei ole näituseks üleüldse aktuaalne nutufööni-maailmas, kus pildid peegeldatakse auto-maagiliselt pilve. Kaitseb efektiivselt mälukaardi riknemise riski eest ja kaitseb sama efektiivselt ka kaamera (nutufööni) kadumaminemise/katkiminemise/ärauppumise/mahapõlemise jms eest. See ka põhjus miks väga soovin osta endale 5G (või vähemasti 4G) toega kaamerat. Paraku seniilistuvad kaameratootjad seda pakkuda ei TAHA ja seetõttu ma ka OOTAN…

Sony käratab järgmise 5g-ga

Tere!
Näib, et olete fototehnikas väga avangardlik või erivajadustega. Omast kogemusest arvutimaailmaga ootamine ei aidanud.
Aastaid tagasi lugesin Delfist, et Haswell protsessorid tulevad nii jahedad, et ventilaatorit pole enam vaja. Hakkasin ootama, sest tahtsin vaikset laptopi. Haswell tuli aga laptopid olid ikka ventilaatoritega. Siis otsustasin ise desktop fotoarvuti kokku panna, nii et selles ei ole ühtegi ventilaatorit. Protsessori jahutus tuli osta Britist, muud osad sain Eestist. Sain kõik nii nagu ise tahtsin ja olen rahul. Kaubandust vaadates näen, et võimsad arvutid on ikka ventilaatoreid täis. Ka praegu ei saaks ma endale meeldivat arvutit osta, sest ilmselt enamus ei vaja vaikset arvutit.
Kahjuks fotoaparaati ei saa ise kokku panna.