Nikoni järelturg jne

Tervist,sai siin mindud Canonilt Nikoni peale üle ja natuke rohkem selle kasutatud asjade turuga ennast kursi viidud.
Tekkis küsimus ,et miks on Nikoni objektiive kõvasti vähem järelturul saada kui canoni omasid ja vast kaameraid ka ?
Kas meil on Canon tõesti ennast nii palju rohkem sisse söönud siin või nikoni vennad lihtsalt ei müü enda kraami nii nagu seda canonit lendab kahte lehte?
Vb ma lihtsalt olen sattunud valel ajal neid asju vaatama.
Uuriks veel selllist asja ka ,et äkki oskate soovitada mõnda asjaliku monitori fototöötluseks ,et kuna läheb uue monitori soetamiseks siis vast võiks kohe vaadata midagi mis on asjalik fototöötluse jaoks.

(enn kirjutab): Keegi ei tea ju, kui palju on Nikoni ja kui palju Canoni kasutajaid Eestis. Ilmselt üks parimaid indikaatoreid ongi järelturu suurus. Ja mis tähtsust ostja jaoks on, miks järelturg on väiksem?
Fotomonitoridest räägiti siinsamas foorumis mõni kuu tagasi väga pikalt:
https://www.fotokala.ee/foorum/read.php?f=2&i=112811&t=112811

[%sig%]

C ongi aegade jooksul rohkem müünud, alustas kaamerate tootmist ka N-st varem. Ka koopiamasinaid müüb C rohkem kui N. Sul oli arvatavasti mõjuv põhjus sellise vahetuse tegemiseks, sa kindlasti arvestasid iseenda võimalustega ja turul pakutavaga.

Ja ma arvestasin võimalustega ,et küsimus oli lihtsalt siiralt huvi pärast mitte kaeblemiseks :slight_smile: .

(t. kirjutab): kas canoni torusid sai nikoni ette panna või oli see vastupidi

(marek kirjutab): vastupidi pead ette keerama.

(Sulev kirjutab): Eks neid annab igatepidi panna, aga kas on mõtet?

sai siin mindud Canonilt Nikoni peale üle
Et asendasid ühje pekukkund tootja teise pekukkund tootjaga? MIKS?

(Filmijuss kirjutab): Ja milline see mitte p****kukkunud tootja pole?

(Ja kirjutab): Ei näe küll mingit pointi selliseks üleminekuks, ega siis Nikoniga paremat pilti ei saa kui Canoniga. Canon on piisavalt hea nii amatöör kui maailmatasemel profi jaoks. Pildi headust mõjutab enamuses ikka fotograaf, mitte kaamera.

Pildi headust mõjutab enamuses ikka fotograaf, mitte kaamera

Kui kaamera võimaldab teatud valgustingimustes pildi ära teha siis on ka olemas mingigi teoreetiline võimalus et fotograaf ratsutab õigete nuppude seljas ja saab ka klõpsu kätte.

Kui sul kaamera lihtsalt ei suuda siis ei ole pilti tulemas ei teoreetiliselt ega ka praktiliselt…

PõustSkriptum. Käisin vahepeal pisut seiklemas ja vaatasin ühe silmaga millega kaasturistid pilte teevad. Väga suurel enamusel oli kaameraks kas nii-konn või sonilätu, känn-onna treffas kuid pigem harva ja kui siis pigem pro-klassist…

Midagi pole teha, kui känn-onna soss-sensori-sepad ikka Ei suuda dünaamikat toota siis loodust pildistatakse lihtsalt sellega mis ON suuteline ka sedasama loodust pildistama. Känn-Onna müügimeeskond võib ohkida ja ähkida oma valgete torude metsast nii palju kui tahab kuid paraku rahvuspargis hakkas silma siiski kollaste või oranži kriipsukesega kaelarihmade rivi…

(Ja kirjutab): Rahvuspargis profid ei pildista ka.

(JV kirjutab): Prod ei pildista sony või nikoniga … vaid hasselbladiga … kui seda ei ole siis suure plaatkaameraga.
Asjaarmastajad kasutavad nii sonyt, nikoni, canoni kui fujit … ja neid asjaarmastajaid jagub meil nii pressis, kui loodusfotograafias.
Turistid pildistavad sellega, mille jaoks raha jagub ja mis on moes. Moes on see, mida on kõvasti haibitud.
Turist ei suuda sellest kaamerast ja pildist niiehknaa maksimumi välja võluda.

äkki oskate soovitada mõnda asjaliku monitori fototöötluseks

Ei hakka siin marke ette laulma. Olulised asjad mida vaadata

 1. Ekraanitehnoloogia -> vaatenurk.
 • Fototöötluses on räigeim saadaolev sõimusõna on TN ehk Twisted Nematic. Vertikaaalne vaatenurk olematu ehk tõstad pead 5 cm ja foto on tükk maad plassim, lased pead nõks alla ja kontrast teine tera, vaatad päris altservast ja ekraanil sirab negatiiv ehk värvide ja kontrasti paikaajamine on TN ekraanil lihtlabaselt teostamatu…
  *VA (PVA, MVA, jms) on asi, mida tasub vältida. Hinnavahe IPSuga olematu, värvi- ja vaatenurga-vahe tuntav…
 • IPS on kindla peale minek.Parim saadaolev pildi-hinna-suhe. Gamerite jaoks väike nõks uimase reaktsiooniga kuid praktikas on sisendi delay kordades suurem kui vedelkristalli ümberpööramise aeg ehk praktikas pseudoprobleem.
 • OLED. Kui tahad sRGB-st paremat värviruumi siis asi omal kohal. Rahakotiga lähed mõneks ajaks raksu kuid heast pildist on tükiks ajaks rõõmu. Passivapoolelt kipub mingi tõenäosusega sisse põlema.
 1. Reso. Ise alla UHD (formaalselt 4K) ei ostaks. Võib-olla kõige olulisem karakteristik monitori juures üleüldse sest FullHD on ikka tõeline lukuauk…

 2. Värviruum. Monitoride maailmas on saada:

 • sRGB, mida täna kasutab sut 9x% tõenäosusega ka sinu piltide vaataja ehk kui tahad midagi säästuklassist siis ei ole üldse kõige halvem valik kuid arvesta et siin ON maailm muutumas ja muutumise suund ulatus ja lõpp-punkt ei ole veel eriti välja kristalliseerunud…
 • DCI P3. Mingil määral vahevariant teel rec 2020 või rec 2100 värviruumi poole (mida hetkel toetavad vaid ülikallid laser-projektorid). Kui raha vähegi on, siis tasub tõega kaaluda, kui ei, siis sRGB ajab asja ära.
 • Adobe RGB. Väga kitsalt suunitletud vihmametsa pressimise ettevalmistamiseks ehk näitab ka neid värve mis trükipress pressida suudab kuid sRGB näidata ei mõista. Kalibreeritakse nii tuhmiks, matiks ja plassiks kui vähegi võimalik et monitori pilt ja hästipressitud vihmamets näeksid võimalikult ühesugused välja. Kui pre-trükipressimine EI ole su igapäevane töö siis on mõistlik ostmata jätta. Heaga.
 1. Kalibreeritavus. Kui tahad teha tõsisemat värvitöötlust siis peab su monitoris olema võimalus kalibreerimiskordajate raua tasemel sisselaadimiseks. Muul juhul on tehase-kalibratsioon suuresosas OK. Sofikalibratsiooni ise pigem väldiks, seda eriti sRGB paneelil, kus teeb asjad pigem probleemsemaks.

Müüginumrid - väga jabur vaatenurk. Ütle parem, et sul on mingi muu sport selle fotondusega. Pilti sa küll ei tee.