Obje video jaoks

Tere,

Varustus: Nikon D5300 + Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM + Rode Stereo VideoMic Pro.
Mure järgmine. Videol jääb autofookuse ragin väga kõvasti sisse. Proovisin ka vana D80 kitobjega (18-70) ning müra muret polnud. Selle vana Nikori pilt muidugi oli üsna pehme ning tuhm.
Kas oskab keegi soovitada vaikse autofookusega objet selle kaamera ette? Kasutus peamiselt toas, seega võiks vahemik enamvähem sama olla. Ning pildikvaliteet ka sarnane Sigma omale.

jJanno

[%sig%]

Seda 18-70 toru 5300 ees sa ei proovinud?

(K. kirjutab): Kuni mikker on kaamer küljes siis jääbki jääma ka iga väikesem heli (ka vaikne AF), vibra, näpuliigutus (käed kaameral liikumas) jne… peale. Puhta heli jaoks võta pikendusjuhe ja pane mikker eraldi rippu, poomi otsa, statiivile vms…

Proovisin ikka. Oli üsna vaikne. Üritan mingi testvideo kokku panna.

(aivar kirjutab): Videos autofookust ei kasutata.Nii palju kui mina olen rääkinud telekanalite operaatoritega siis kõik räägivad kui ühest suust,ei mingit AF !
Peegelkaameratel AF kasutamine ka suht võimatu.Neil AF on video rezhiimis niivõrd ebatäpne ja aeglane et see on sisuliselt kasutuskõlbmatu.AF on enam vähem korralik septs. videokaameretel.Aga et vältida valesti fokusseermist ja pildi "edasi tagasi saagimist,"pea kõik kasutavad ikka manual fookust.

(Tarmo kirjutab): Kui sa kasutaksid mõnda uuemat hübriidkaamerat ja focus-by-wire objektiive, siis saad ka fokusseerimise suht hääletuks.
Aga jh, peamiselt siiski kasutatakse manuaalset fookust video tegemiseks. On raske ja vajab palju harjutamist, aga tasub ära.