On Tamron 18-400mm hea? Aidake algajat!

Hei!
Oleks soov osta esimest kaamerat ja lensi, millega pildistada/ filmida nii igapäevaseid hetki, portreesid kui ka korvpalli, jalgpalli võistlusi. Samuti oleks vaja teha häid pilte korteritest, majadest kinnisvarast. Oskab keegi soovitada mõnda kaamerat või eriti just lensi? Tamron 18-400mm justkui tundub see, mis kõik vajadused ära kataks? Või mis teie arvamused selle objektiivi osas? Eelarve kindlasti pigem väike ning olen prage jälginud järelturgu just :wink: Tänud ette, kes aidata viitsib!

Kui rääkida kasutatud kaameratest, siis julgen soovitada Sony a6000’t - https://shotkit.com/sony-a6000-review/ koos kit toruga.

1 Like

Alustuseks võiks mainida mis eelarvest üldse jutt käib. “Väike” ei tähenda mitte midagi, kuna inimeste definitsioon “väikesest” on väga varieeruv.

Kinnisvara jaoks üldiselt oleks midagi laiemat vaja, kui 18mm crop sensori ees, ning need superzuumid, st. suure vahemikuga zoom torud ei ole optiliselt just kuigi head, ning üldiselt üsna pimedad - piiratud kasutusalaga, kasutatavad sisuliselt ainult heas valguses. Kinnisvara pildistamise puhul kindlasti siis midagi laiemat, ning kindlasti otsi omale mingi okei statiiv.

Võistluste jaoks arvatavasti midagi pikemat vaja, kuid suurema avaga, et saaks ka lühikesi säriaegu kasutada, ilma ISO liiga kõrgeks keeramata.

Alustuseks soovitaks tõesti, nagu ka Allar mainis, mingit vanemat kere kitikaga, isiklikult soovitaks vaadata nt. Fuji X-T20 poole, koos selle 18-55mm F2.8-F4’ga (kuigi see 16-50mm on ka optiliselt okei, siis 18-55 on igatepidi parem ja ergonoomilisem), või midagi sellist, oluliselt parem kaamera kui a6000, ning Fuji süsteemile on palju suurepäraseid objektiive saada, mis ei ole ulmehindadega, et hästi laiendatav, Sony’le on crop sensorile valikud kesisemad.

Üldiselt parim praktika on võtta mingi okei kere ja kit toru, ning siis seda kasutama hakata, ning päriselt ka pildistama õppida, ning siis vaadata, mida juurde on vaja, st. millest puudu jääb. Seonduvalt - soovitan teha selgeks säri põhimõtted, ning uurida kompositsioonireeglite kohta, ning siis praktiseerida. Muidugi tegemist ei ole reeglitega mida ei saa eirata, kuid nende tundmine tuleb märkimisväärselt kasuks ka nende eiramise juures, kuid see on juba omaette pikem teema.

1 Like

Õppimisse tasub jah panustada vähemasti sama tõsiselt kui tehnikasse. Kui ma algset küsimust õigesti tõlgendan, siis huvi on kaamerat kasutada töö tegemiseks kinnisvara müügi juures - siin soovitaks vaadata mõne vastava fotokoolituse poole, sest nii saad lihtsalt nobedamalt liikvele.

Fotokoolitused.ee leht tuli esimese otsimisega ette, aga küllap on neid teisigi - http://fotokoolitused.ee/praktiline-fotograafia-kinnisvaramaakleritele/

Ei ole konkreetset kasutanud, aga olen 100 protsenti kindel, et see ei ole hea objektiiv, ükski neist supersuumidest pole, eriti need mis nii laia nurgaga algavad, mõnega on endalgi kogemusi. Sinu soovide põhjal oleks sulle vaja 3 objektiivi, mida väikese eelarvega nagunii ei saa, nii et pane oma põhivajadus paika ja alusta sellest.

Minu kunagised otsingud tuttavale kinnisvaramaaklerile lõppesid selle objektiiviga:
https://www.photopoint.ee/objektiivid/1993-canon-ef-m-11-22mm-f-40-56-is-stm-objektiiv

Ühelgi teisel tootjal võrreldava odava hinnaga lainurk zoomi ei olnud.
Kereks läks siis M3 mida täna enam uuena müügil ei ole aga pole ka näinud järelturul.
Täna võib võtta vastavalt rahakotile kas M50 või M6 MarkII
Pikemaks toruks on Canonil https://www.photopoint.ee/objektiivid/711862-canon-ef-m-18-150mm-f-35-63-is-stm-objektiiv-must

Oleks soov osta esimest kaamerat ja lensi, millega pildistada/ filmida nii
igapäevaseid hetki, portreesid
ka korvpalli, jalgpalli võistlusi.
Samuti oleks vaja teha häid pilte korteritest, majadest kinnisvarast.

Kui tahad kõike eeltoodut ja tahad teha seda piisavalt hästi et seesamune pilt kannatab vaadata ka elutoa - 4K - televiisoriga siis tuleb sul osta vähemalt neli objektiivi ja kaks kaamerat.

Tamron 18-400mm justkui tundub see, mis kõik vajadused ära kataks?
Või mis teie arvamused selle objektiivi osas?
Seesamune Tamm-Ront tahab endale külge poolekaadrilist keret. Poolekaadriline on aga pime. Tamm-Ront on samuti pime. Komplott on kokkuvõttes pimedam kui keskmine-korralikum nutuföön ehk suvaline naga oma nutufööniga korjab reeglina samadel tingimustel üles parema tehnilise kvaliteediga pildi kui sina oma juraka kere ja klaasiga. Eeltoodud komplotil ON ökonišš reisu-fotograadias kuid hind/kubatuur/pilt suhe on võrreldes viimasema otsa nutuföönidega suht nutune. Põhiprobleemid on:

  • Dünaamika. Taevas on Tuuma-Plahvatus, maa on Nigeeria Öö. Kalli softi ja rämeda tööga SAAB alasäritatud raw failist midagi välja võluda kuid nutuföön annab sellesama dünaamika ja enamgi veel ühe näpuliigutusega.
  • Teravus. Selline udu-zuum on UDUNE. Igas zuumis ja iga avaga.

Nüüd praktilised soovitused:
o Igapäevaste hetkede jaoks korralikum nutuföön. Selllega saad pisikese lisastatiivi abil ka kinnisvara piisavalt hästi üles pildistatud sest laiemas nurgas on nutuföönid üldjuhul Tegijad. Niiväga Tegijad et võrreldava Tegususega kaamera-klaasi hinnaklass on 5000+€

o Spordivõistluste jaoks pole täiekaadrilisele kerele ja tõega heale telezuumile alternatiivi. Kui ei raatsi pappi välja köhatada siis võta muu žanr.

o Portreed võid samuti algatuseks teha nutufööniga. Digi-bokeh on viimasel ajal suht toimivaks saadud ning valgustundelisusust ON. Täiskaaderkere + portreeklaas on rämekallis ja kobakas kuid võib anda õppinud kätes pisut parema tulemuse. VEEL.

o Kinnisvara saad pildistada ükskõik kui pimeda kere ja klaasiga, Oluline on et klaas on lainurk ning saad kaamera statiivi peale panna ja seada auto-knipsu 10 sek peale.

PS. Kui jääda Tamm-Rondi peale ja kinnisvara on oluline siis on 16-300 Väga Palju mõistuslikum valik!