Panasonic Lumix DMC-TZ100 probleemid

Tere!

Sai ostetud kauplusest (mitte e-poest …) pealkirjas mainitud kaamera, kuid peagi selgus paar murekohta. Esiteks tekitab kaamera krigisevat müra, mis igas vähegi vaiksemas olukorras kuulda on - ja mis suureneb just suumimisel. Pole ka abi autofookuse maha võtmises vmt, olen kõike katsetanud. Lisaks jääb heli ka vaikses ruumis tehtud videole.

Teine probleem on piltide kvaliteet. Pole küll ekspert, kuid kõik varasemad (ja ka hinnaklassilt odavamad) fotokad on teinud paremaid pilte. Olen katsetanud nii paljude seadetega, kui oskasin, kuid tulemus sama. Ehk on asi oskustes, kuid sellise hinnaga kaameralt oleks oodanud ka kohe ilma midagi seadistamata selgeid ja kvaliteetseid pilte. Praegu on nii, et 1 pilt 10-st tuleb enamvähem.

Ilmselt vaja tagastada ja ekspertiisi saata vähemalt selle müra osas, mis näib küll toote defekt olevat. Ent kui suur on huvitav tõenäosus, et fotoka mõne teisega asendada saab vmt? Kellelgi ehk on kogemusi. Tänan juba ette!

(aivar kirjutab): Kas sa arvad et oleme sensitiivid? Kuidas me sinu arust peaks seda kaamera tekitatud müra kuulama et hinnangut anda?Sama kehtib piltide kohta.Palun näita oma kehvasid pilte siis.

aa kirjutas:

Teine probleem on piltide kvaliteet. Pole küll ekspert, kuid
kõik varasemad (ja ka hinnaklassilt odavamad) fotokad on
teinud paremaid pilte.

Raske arvata, mis asi sul selle pildikvaliteedi juures ei meeldi – kas sul mingeid näidispilte on kuskil? Ntx kaamerast tulnud originaal jpg ja raw kõrvuti?
Või kas sa enne ostmist dpreview hinnangu lugesid läbi? Taolisele kaamerale ilmselt liiga kõrgeid ootusi ei tasugi seada…

Ilmselt vaja tagastada ja ekspertiisi saata vähemalt selle
müra osas, mis näib küll toote defekt olevat. Ent kui suur
on huvitav tõenäosus, et fotoka mõne teisega asendada saab
vmt? Kellelgi ehk on kogemusi. Tänan juba ette!

Kas sa seal poes teist samasugust saad näppida? Kui teisel kriginat pole, oled saanudki praakeksemplari.
Võimalik, et aparaat on kuskil tootmise käigus “paugu” saanud ja on nii stabilisaatori krigin sees kui teravus paigast ära st. “pildikvaliteet vilets”


petslane

Veel,

kui siin tolle tz100 pildikvaliteeti eelarvamusega suhtuda, siis on mul siin võlrdluseks kogemus 10 aasta vanune lx-3, mis tegi ja teeb veelgi kõigest oma puudustest hoolimata sigateravaid ja mõnusate värvidega ning kontrastiga pilte.
Järgmiseks on võrdluseks tz100-st 2 korda suurema sensoriga lx-100, mis on mõningate mööndustega siiski väga hea kaamera.
Nende 2-ga võrreldes ma tollest tz100-st liiga palju ei ootaks – kui pisikese avaga ja ise pisike hyperzoom on teatud oludes taskukaameraks OK, ei tasu siiski eeldada, et uuem asi peaks kuidagi pildikvaliteedilt parem olema. Pigem vastupidi – pisike ja pikk zoom peabki kuskilt nõudmistest järele andma oma väiksuse eest.

PS Ma pole toda tz100 kunagi käes hoidnud ja tegelikult väga ei huvita ka proovida:-)


petslane

(aa kirjutab): Teema võib lukku panna. Kahjuks siin vist kustutada ei saa.

Sama suure sensoriga Sony-d on igatahes maailmakuulsad, keegi ei nurise.

(aivar kirjutab): PS kirjutas:

Sama suure sensoriga Sony-d on igatahes maailmakuulsad, keegi
ei nurise.

Ja poole väiksema sensoriga(1/1.7 tolli) Canoni kompaktid on ka korralikud.Loomulikud kõrged isod on kättesaamatud kuid ISO 100 juures on pildikvaliteet võrreldav peegelkaamera pildiga.

PS kirjutas:

Sama suure sensoriga Sony-d on igatahes maailmakuulsad, keegi
ei nurise.

Ilmselt sellel tz100 sensoril pole häda midagi. Lihtsalt too hyperzoom seal ees on nagu ikka: väike ava, närviline bokeh, värvid ja kontrast hallimad kui tahaks. See on muidugi ainult mu eelarvamus, mis ei pretendeeri mingile tõele.
Aga teema tekkis sellest, et algne küsija polnud aparaadiga rahul :slight_smile:


petslane

(Jeekim. kirjutab): http://www.flickriver.com/search/+tz100+/

Selle apastaadi kohta on pilti küll…

Proovi stabilisaator välja lülitada, kui ka siis müra alles jääb on see jahutus mis häält teeb ja sellest lahti ei saagi, kui nt filmimisel kuulda jääb siis päästab eraldiseisev mikrofon. Räägin Lumix FZ-1000 kogemusest.