Parim telesuumi lens Sony a6300-le?

Ahoi, mis oleks algaja hobifotograafi jaoks parim telesuumi lens Sony a6300-le?

Täpsusta hinnaklassi, ning mida sellega reaalselt teha kavatsed, elik mille jaoks seda tarvis on.

Hea oleks ka täpsustada, mida “algaja” siinkohal tähendab, st. palju reaalselt pildistamisega kogemust jne. :slight_smile:

kes kirjutab objektiivi kohta lens ?

Kuna olen vaadanud hetkel pigem järelturgu, ei oska hinda uuena täpselt määrata, aga kuskil 600 euro kanti umbes. Pildistamisega kogemust endal pigem vähe ning soov oleks pildistada/filmida jalgpalli- korvpallivõistlusi, mõnda koolisündmust ja reise peamiselt :slight_smile:

Mis muud objektiivid sul juba sellele kerele olemas on? Sony’le on taskukohaste teledega kõige nutusem kõigist tootjatest - kõik normaalsed on kallid, ning kõik odavad on kesised.

Sisuliselt selle raha eest mingit väga head jalgpalli jne pildistamise objektiivi ei saa - sellesse hinnaklassi jäävad teletorud on üldiselt üsna pimedad.
Näiteks Sony enda odavama otsa telezuum 55-210mm F4.5-F6.3 on väga pimeda avaga, ning optiline kvaliteet on kesine, kuigi mitte nii hull nagu teises teemas küsitud nö superzuumide puhul. Aga siseruumides pildistamiseks/filmimiseks, pigem ei soovitaks. Siiski, selles hinnaklassis märkimisväärselt paremat valikut nagu ei ole ka, kõik need Sony 70-200mm F4 torud (rääkimata F2.8 torudest) on juba järelturul üle 1000 euri, kuigi need on need, mida tegelikult selle eesmärgi jaoks soovitaks.

Võid vaadata ka Sigma 100-400mm poole, mis on samuti pime, kuid suurema fookuskauguste ulatusega ja ka Sony 70-350mm poole, mille puhul kehtib ka sama väide. Mõlemad on teravamad ka, kui see 55-210, ning järelturult võib vast ca 600 euri eest leida, kuigi siis pigem vaata ebay poole, Eestis näeb järelturul Sony mountile asju suhteliselt harva.

Kui oleks võimalik kaamerakere vahetada mingi Fuji kere vastu (eelmises teemas soovitatud X-T20, näiteks), siis oleks kohe välja pakkuda soovituseks seda - https://www.fotoluks.ee/?op=body&id=1284&cid=9273&cgid=
Optiliselt väga kvaliteetne, ning ei ole ka nii pime, kui need eelmainitud objektiivid.