(Peeglike): Objektiivide hinnad

Mulle tundub, et peegelkaamerate objektiivide hinnad on märgatavalt langenud, ilmselt hinna langus jätkub ja võibolla kiirenebki. Ma ei räägi siin nii väga konnatiigi portaalides olevate müügikuulutuste põhjal, vaid hindadest millega reaalselt e-bays ostetakse. Oli periood kus Canoni kasutatud objektiivide hinnad ei langenud, vaid pigem veidi tõusid. Praegu tundub, et mõne viimase aastaga on 15-20 % alla läinud, või kuidas teie tähelepanekud on? Kas on viimane aeg oma tehnoloogiajäänukid müüki panna?

(henry kirjutab): Kui canonist rääkida, siis ilmselt hakatakse ümber orienteeruma RF objektiividele ja tahetakse vanadest lahti saada. R müüb üllatavalt hästi.

(Peeglike kirjutab): Tundub jah olema üsna nutune olukord objektiivide omanike jaoks, praegu veel saab mingi enam-vähem normaalse raha nende eest kui ära õnnestub müüa (isegi Eesti piires on märgata, et müüjaid on palju, aga tahtjaid vähe), aga natuke kaugemas tulevikus läheb asi veelgi nutusemaks.

Mis juhtub ületootmise tagajärjel? Majanduskriis. Müü ruttu kõik maha.

(Peeglike kirjutab): Ma sain heal ajal maha müüdud juba. Praegu saaks 20% vähem raha ja paari aasta pärast kukub hindadest veel umbes sama palju.

Siis osta ruttu, ükskõik mida. Raha läheb seistes hapuks.

(Peeglike kirjutab): Raha ammu ära paigutatud ja mitte fototehnikasse. :slight_smile:

(Peeglike kirjutab): See ei ole nüüd küll otseselt selle teema jutt, aga seni on suures plaanis õnnestunud raha mõistlikult ära paigutada. On mitu näidet kus kunagi EEK-des sisse paigutatud summad on numbrites praegu sama suured, aga EUR-des. Ja ei räägi siin kommirahast, vaid kümnetest tuhandetest. Fototehnika ostmisega sellist tootlust oodata pole mõtet. :slight_smile:

See on hea, et ette hoiatasid. Ma just plaanisin oma fototehnikaga tootlust tekitama hakata. Ma siis paigutan teda teist moodi, alumiselt riiulilt ülemisele. Summad on ikka üüratud, paneb tõesti mõtlema.

Naine ikka teab?:slight_smile: Edukat aastat kõigile!

Arvan, et olukord on ajutine. Küll EF-objed jälle ausse lähevad, kui mirrorlessi vaimustusest üle saadakse. Praegu paisatakse hea hinnga EF-objesid turule. Näen pigem head ostuv6imalust.

Ma ei näe mingit p6hjust, miks peegelit ei saa “peeglituna” kasutada. Kui peegel ülesse jätta ja sensor piisavalt targaks teha, siis on ju mirrorless. Milleks seda silma-auk-telekat veel vaja ?

(Peeglike kirjutab): Peegelkaamera objektiivide hinnad kukuvad varsti nagu videomakkide hinnad kui DVD-mängijad hakkasid levima.

(Peeglike kirjutab): Ja põhjuseks on siin see, et uud kaamerad hakkavad järjest enam kasutama teisi objektiive ja EF-sarja pole kuhugi külge ühendada lihtsalt. Valus surm EF-le.

(M. kirjutab): Nikoni hinnad kukuvad samamoodi kolinal alla. Ise olin mõned aastad tagasi üllatunud järelturult torusid ostes, et saab ka nii soodsalt. Kui nüüd müües jääksin juba kahjumisse. Kaamerakerest üldse ei räägi…

(enn kirjutab): Peeglike kirjutas:

Valus surm EF-le.

Kuuldused minu surmast on tugevasti liialdatud- M Twain

[%sig%]

(enn kirjutab): Üle hulga aja olen Peetriga 100% nõus.

(Peeglike kirjutab): Ei taha varsti keegi enam nii suuri kobakaid.

PS kirjutas:

Rauaaegsed torud said ka uue hingamise tänu hübriidide
tulekule. Headel vanadel torudel on hirmsad hinnad.
Juhtub sama ka sinu EF-ga, headel tõusevad hinnad ja rämps
muutub hinnalt olematuks. Sul on vist ainult rämps käes.

Kusjuures juba kod. Murphy teadis öelda, et 90% kõigest on rämps.
Siinse teema all kõlab see väide eriti ilmekalt :slight_smile:


petslane

mirrorlessi kobakad on kaa kobakad. Ainult siberi rahabossud tahavad neid.

(Peeglike kirjutab): Asjad arenevad. Varsti on suurte peegelkaameratega ja objektiividega pildistajad sama sagedasti nähtavad kui praegusel hetkel kahemehe-saega metsa langetajad.