(Peeglike): Objektiivide hinnad

(enn kirjutab): Peeglike kirjutas:

Valus surm EF-le.

Kuuldused minu surmast on tugevasti liialdatud- M Twain

[%sig%]

(enn kirjutab): Üle hulga aja olen Peetriga 100% nõus.

(Peeglike kirjutab): Ei taha varsti keegi enam nii suuri kobakaid.

PS kirjutas:

Rauaaegsed torud said ka uue hingamise tänu hübriidide
tulekule. Headel vanadel torudel on hirmsad hinnad.
Juhtub sama ka sinu EF-ga, headel tõusevad hinnad ja rämps
muutub hinnalt olematuks. Sul on vist ainult rämps käes.

Kusjuures juba kod. Murphy teadis öelda, et 90% kõigest on rämps.
Siinse teema all kõlab see väide eriti ilmekalt :slight_smile:


petslane

mirrorlessi kobakad on kaa kobakad. Ainult siberi rahabossud tahavad neid.

(Peeglike kirjutab): Asjad arenevad. Varsti on suurte peegelkaameratega ja objektiividega pildistajad sama sagedasti nähtavad kui praegusel hetkel kahemehe-saega metsa langetajad.

(enn kirjutab): Pole nagu märganud, et kahemehe-saed ropult odavaks oleks läinud seetõttu…

[%sig%]

Seda suurt kobakat on palju lihtsam stabiilsena hoida. võrrelge kasvõi kui palju mugavam on pildistada nt 5dga võrreldes mingi ala 700dga. Lisaks kui kaamera vastu nägu surud on see lisa toetuspunkt. Akud kestavad kauem ja suurde kobakasse saab suurema aku panna. Millegi pärast kasutavad kõik proffid kes võiks vabalt kohe mirrorlessi peale üle minna ikkagi canoni või nikoni eriti suuri kaameraid. väiksematele lisatakse veel akutald ka juurde, et see veel suurem oleks ja portree formaadis parem pildistada oleks.

See on jama, et objektiivid on odavamaks läinud. Tehnika ikka vananeb, uued tulevad peale ja vanad lähevad odavamaks. on ka aeg ausalt öeldes, sest nende vanade mudelite eest küsitigi pikalt liiga palju. Canonil on nt 16-35 / 24-70 /70-200 objektiividest hiljuti välja tulnud kolmas versioon. millel on parem joonis, parem af, parem stabikas ja ilmakindlus, sigmal on samamoodi ART seeria mis on vanadest kõvasti üle. Need uued jõuavad juba rohkem ja rohkem järelturule ja karta on, et mitte keegi ei taha vanemaid sama või isegi poole hinnaga osta ja hind kukubki kolinal.

Lisaks kaamerad saab väiksemaks teha, aga objektiive ei saa. Klaas kaalub lihtsalt ja kõik. Ilma kvaliteedis kaotamata on väga raske neid kompaktsemaks teha. Mis kasu on sul sellest väiksest kaamerast kui seal otsas on enamus ajast 1.5kg kaaluv 70-200 objektiiv. või siis üle 2kg kaaluv 400mm. Pigem teeb see väike kaamera pildistamise palju ebamugavamaks.

(tom2 kirjutab): Peeglike tundub kõva investeerimisasjatundja olevat. Mina igatahes müün tema soovituse peale oma objektiivid kiirelt maha ja ostan kogu raha eest nutitelefone. Nende hind saab ainult tõusta. :slight_smile:

Kuidas sa nüüd unustad metsjeesust tänada heade m6jutuste eest?

See Peeglike vist on ka jeesuste nutitrollivabriku toode

(Peeglike kirjutab): tom2 kirjutas:

Peeglike tundub kõva investeerimisasjatundja olevat. Mina
igatahes müün tema soovituse peale oma objektiivid kiirelt
maha ja ostan kogu raha eest nutitelefone. Nende hind saab
ainult tõusta. :slight_smile:

Kõva asjatundjana soovitan sul seda mitte teha. :slight_smile: Mingil ajal räägiti, et Canoni objektiivide puhul investeeringu tootlus oli suurem kui enamus aktsiate puhul. Ja nii oligi ja vist isegi mitte ainult Canoniga. Sel perioodil ostsin 3 objektiivi ja kõik sain mõnikümmend % kallimalt ära müüa.

Kui tasuvatest kinvesteeringutest rääkida ja aegade peale tagasi vaadata, siis need on õnnelikud, kes õigel ajal kinnisvara ja maad ostsid, kasvõi pikaaegse laenuga, isegi kui kokkuvõttes 2x rohkem tagasi maksid (kuigi õnneks päris nii hullud need intressid ka ei ole). Korter mis aastal 2001 maksis 7700 eur, maksab praegu 40 000 eur. Maa mis 15 aastat tagasi maksis 130 eur/ha, maksab praegu 2500 eur/ha…

(mihk kirjutab): Just-just, eriti vinged olid need ostud, mida sai rublade eest teha. Helios 44 eest täna saadav näiteks 20eur on ju ca 360EEK ehk 3600 veneaegset rubla ja poes maksis ta vast mingi 50rubla, kui leti alla ligipääsu oli. Suisa 70 korda ostuhinnast rohkem…

(Peeglike kirjutab): Mis putru sa nüüd ajad, kas keegi ajas enne eurod, kroonid ja rublad segi või`?

(enn kirjutab): Investeerimisgurule:
2000 aasta jaanuaris oli keskmine brutokuupalk 282€ (teisendus kroonidest); 2018 sept 1292€, st 4,5 korda kõrgem.

[%sig%]

(enn kirjutab): Ja veel. Krooni tulekul 1992 vahetas keskmine rahavahetaja rublasid kroonideks 136 EEK eest, s.t. ca 9€.
Brutokuupalk oli sellal ca 35€. Sealt me tulime, investeerimisele ei mõelnud siis eriti keegi, mõeldi äraelamisele.

[%sig%]

(Peeglike kirjutab): Tean. Kes siiski suutis aastal 2003 osta 1 kuupalga eest maad, müüb selle praegu 6 kuupalga eest. Palkade erinevus on 3x, nii et kasum on hea.

(enn kirjutab): Unustad, et õnnelik omanik on 15 aastat maksnud ka maamaksu, kusjuures viimase aluseks pole mitte tema poolt maa eest makstud hind, vaid maa maksustamishind, selle aluseks aga on viimasel ajal toimunud tehingud maaga antud piirkonnas, s.t. maamaks on ajas kasvav suurus.
Teiseks võib kohalik omavalitsus nõuda, et omanik hoiaks maatükki korras (nt niidaks teatud arv kordi suve jooksul).
Usun, et kindlasti on omaaegsed ostjad rahaliselt märgatavalt võitnud, aga et nii ratsa rikkaks saab…

[%sig%]

(Peeglike kirjutab): Te ikka ei ole teemaga kursis. :slight_smile: Juba unustasin, et kasum on tegelikult veel suurem.
Nimelt eelnevalt näitena toodud maa puhul maamaks on olnud u. 5 eur/ha/aastas. Pria maksab niitmise eest toetust u. 100 eur/ha/a. Naabertalunik niidab ja viib heina omale, nii et sellest omale mingit kulu ei teki, ainult kasumit tiksub iga aasta 95 eur/ha. Ja ega siis asjalik investeerija ühte hektarit ei ostnud. :slight_smile: