Pentax k-5 kaabel

Kas keegi oskab öelda, mis on selle Penatx k-5 kaabli nimi ja kust seda Tartus osta saaks?
Ehk on kellegil müüa?

Märt.

Ahah, tegelt Kvartalis on Photopoint olemas, lähen ostan sdhc kaardi lugeja, seda x kaablit ei ole vist kuskilt saada enam.

Päikest!

Märt.

(enn kirjutab): sealsamas ju see kaabel ise ka olemas…
https://www.photopoint.ee/kaamera-lisatarvikud/7539-pentax-kaabel-usb-i-usb7

[%sig%]

Nüüd on kaardilugeja olemas, 3.50 ainult maksis, aga millegipärast ei näita pilte kaardil olevat. Mis võib olla põhjus, et neid pilte üles ei leia?

Millega sa püüad neid pilte vaadata?
Kas arvuti kaardil mingeid kaustu näitab?

Kaustu näitab ja jääke varasematest piltidest

Kas sellel pole mingit sellist süsteemi, et kui saab loenduril ring peale, siis teeb uue nimega kausta?
Nikoniga olen paar korda ehmatanud, kui kaarti arvutisse pistes on harjumuspärases kataloogis vaid paar vanemat pilti sees olnud. Aga värskemad pildid on siis olnud lihtsalt teises kataloogis.

Windowsil on variant ka selline, et tundmatu laiendiga (nt .pef) faile ei näidata (kui windowsi failibrauser on niimoodi häälestatud). St küsimus ka selle kohta, kas samas masinas on varem näidanud seda tüüpi faile (juhul, kui sa seaded näiteks jpg pealt Pentaxi raw peale panid enne pildistamist)?

Kvartalis kaabel puudus, olen teel lõunaka Photopointi. Huvitav, et ma ei leidnud kaardilt ühtegi uuemat kausta. Ometi kaameras näitab, et pildid olemas, loodan, et kaabel toob lahenduse või siis Lightroom kui olen uuesti litsentsi saanud.

Kaabel käes. Kodus proovin uuesti. Läksin läpaka kaudu kaardile, kõik põhilised kaustad klõpsisin läbi, uued kaustad puuduvad. Loodan, et kui kaamera ühendan siis käivitub programm, mis pilte tõmbab ja see leiab failid. Kui ei, proovin seda tarkvara mida soovitasid, loodan, et sujub.

Tänud vastanuile. Kuskil seal vahel olid need pildid ikka olemas. Kasutan praegu Elementsi tasuta versiooni, piltide organiseerija ja siis töötleja.

Korraks tekkis paanika hoog, et Pentaxiga olin kaasa saanud Canoni kaabli, mis ei ühildunud. Nüüd on mul siis veel peale kaabli olemas kaardi lugeja, mis maksis alla nelja euro, kaabel 19 eurot, tegelt oleks vist saanud kaardilugejaga samahästi hakkama, lihtsalt sapsisin vähe.

Eks näis, ootan huviga, et mis kvaliteet piltidel on, kaamera ju oleks nagu ajast ja arust, tegelt tean, et pole kvaliteedil häda midagi, annab tunnet edasi jagada kül.

Päikest!

Märt.