(piia): liitium patareid ja S1 IS

Tere,

Mure selline. Canon Powershot S1 IS manualis on öeldud, et liitium patareid võivad selles kaameras ülekuumeneda. Kas keegi oskab lähemalt öelda, on see tõsi, või Canon lihtsalt kindlustab oma seljatagust?

On kellelgi ehk konkreetsemaid kogemusi?

Asi selles, et ostsin just ühed liitium patareid ja nüüd alles lugesin kaamera manualist, et nagu ei tohikski kasutada?

:frowning:

MÜÜ KAAMERA MAHA! Tulevad trahvima!

(piia kirjutab): mnjah.

(Valts kirjutab): Ära heida meelt!

Enamus endast lugupidavaid tootjaid soovitab seadme juhendis tungivalt (või ka käsib) kasutada neid patareisid, akusid ja muid tarvikuid, mida on oma laboris igas asendis testitud ja leitud 100%-lähedaselt lollikindlad olevat (100% ei saa kunagi kindel olla, sest teadagi kes on kõige leidlikumad siin ilmas). Ja muudele asjadele öeldakse “ei”.

Miks?

Ei tea, aga arvan, et põhiliselt USA turu pärast, sest muidu võib tootja lugematute kohtuvaidluste ja -nõuete ohvriks langeda, sest “juhendis ei olnud hoiatatud, et…” Sinu juhtumi puhul on isegi tänuväärne, et nad põhjuse ära mainisid. Tõenäoliselt testiti laboris ka liitiumpatareisid nn. piirsituatsioonis, kus lülitati välk sisse ja siis anti minna plõks plõksu järel kuni tühjenemiseni. Kuna liitiumpatareid on üldiselt kõvad tegijad, siis andsid nad kindlasti palju voolu välja ja kuumenesid selle käigus ehk tõesti üle 60 kraadi. See võib ka aparaadi plastdetailidele halvasti mõjuda, aga ma arvan, et olulisem on võimalus, et ameeriklane võib hakata neid peale tühjenemist kohe aparaadist ettevaatamatult välja rabama ja OMA KÄED ÄRA KÕRVETADA! Aga see on juba kohtuasi! Ja kes on süüdi? Eks ikka aparaadi tootja! Seega - parem mitte!

See on muidugi kõigest minu ARVAMUS asjast. Nii, et omal riisikol võiksid vast proovida küll. Mina pelgan liitiumpatareisid mõnes tundlikus kohas kasutada nende pisut suurema algpinge tõttu (u. 1,7 V), aga kuna sinu aparaadil oli märgitud kuumenemist, siis seda saad sa ju ise ka aeg-ajalt jälgida ja nad välja võtta kui tarvis. Aga ma arvan, et igapäevase tava-pildistamise juures ei tohiks kuumenemisega küll probleeme tekkida.