Pildid srgb-ks?

Mure järgmine: pildid tehtud raw formaadis. Esmase töötluse teen Lightroomis ja edasi Photoshopis. Kui töö valmis, salvestan pildi jpg-ks. Selle jpg pildi atribuudid näitavad, et värviesitus taatlemata, kuigi peaks olema ju sRGB? Pilti töödeldes on rgb/16bit, salvestades on ka vaikimisi rgb sees, aga kui ikkagi vaadata pildi propertist ei näita see srgb-d?
Samas kui uuesti avan lightroomis ja salvestan nagu üle, siis atribuutide all srgb olemas. Kuidas saada see juba lightroomis salvestades?

(aivar kirjutab): Lightroomis sa pead lisama ju profiili Adobe RGB või sRGB

Kuidas sa foto LR-st PS-i viid, ekspordiga või edit in PS või open as smart object? Kui eksport, siis kontrolli ekspordi seaded üle. Seal on File Settings jagu, kus saad ka profiili määrata
Kuidas sa PS-s foto salvestad? Kas ühe etapina on protsessis ka Edit -> Convert to Profile samm sees?

Lightroom sisemiselt töötab ProphotoRGB lähedase värviruumiga, alles ekpordi kastis paned ta tegelikult raw-st pildiks konvertima vajalikus värviruumis, mingiks tiffiks vm.
Kindluse mõttes oleks ehk mõttekas ta LR-st eksportida kettale 16-bitise sRGB-na, ja selle avamisel nokerdada PhShopis, siis pole enam pärast vaja konvertida värviruumide vahel.

(pokuke kirjutab): Suured tänud vastuste eest! Sain asjale pihta, aitähhhh!!!