Poosid modellidele

Tere

Oleks huvitatud igasugustest linkidest kasulike tekstide ja miks mitte ka paberkandjal teoste nimedest kus antakse nõuandeid modelliga töötamisel.
Esialgu huvitaks info igasugustest põhilistest/klassikalistest poosidest, sellistest poosidest kus modell ei jää liiga ülepingutatult või halvas mõttes staatiliselt pildile.
Hea kui oleks tekst koos joonistega.
Kui kellegil pakkuda mingit huvitavat lugemisainet ka akti modellide poosidest siis on kaa teretulnud - kuigi kuna akti fotograafia on rohkem kunst kui lihtsalt ilusate tüdrukute pildistamine ranna taustal ja kunstis saab tihti parema tulemuse reegleid eirates ning eksperimenteerides on põhitõed ka selles valdkonnas teretulnud.

Ette tänades,

Kertin

(amatöör kirjutab): Mine osta paar korralikku fotoraamatut, eestifoto weebipoes on näiteks mingi valik olemas.

http://www.eestifoto.ee/pood/dir.php?cat=38

Jõudu Vasser,

Mul on mitmeid PDF´e kusagilt kunagi sikutatud, kui endal samad mõtteid olid. A´la- 63 Classical Model Poses jne.
Kui Sul on e-aadress mis 6-7 MB vastu võtab võin saata.
Kui head nad on … ? Aga mingi algus ikka :slight_smile:

Rando

Nisama huvi pärast lugeda mida profid arvavad ja kuidas õige oleks - pärast teen ju nagunii kuidas endale parem tundub. :slight_smile:

[email protected] peaks suutma selle koguse vastu võtma. :slight_smile:

Vasser–pane modell istuma pöördtooli peale,siis liiguta seda 1 kraadi kaupa–ja saad 360 poosi:)

tehtud juba.
mul sihuke astronaudi tool mis keerleb igat pidi 360’, mõtle mitu poosi mul nüüd on, varsti annan raamatu välja.

veaks kihla väikese nurri peale,et 10 aasta jooksul ei tule sinult ühtegi fotoraamatut,lapsi vast paar:)

Ei tule muidugi ühtegi raamatut, siililegi selge.
Aga kui suudan mingi näituse nt kokku panna 10 aasta jooksul, kas siis ka midagi saab ?
Peale terava kriitika ma mõtlen.

laste eest saad suure nurri, mõttetu vägisi tehtud näituse eest peksa, nagu ei teaks :slight_smile:

3 päevaga mõtlesid ringi:) annan sulle idee:präägust nagu soe aeg–jälgi,
kuidas inimesed joovad janu pärast,igal omamoodi huultehoiak…pildista seda,sadu tuhandeid pilte saad,üks huvitavam kui teine,tühja sa nende alasti modellidega jahmerdad praegu–vanemast peast on käsi kindlam ja põrand ei värise:)

Kas nüüd ilkudes või mitte aga tegelikult ju üsnagi hea mõte, kindlasti on seda 100x tehtud kuid ise pole näinud sellist asja, aga nagu Veermäe ütles siis vägisi pole tõesti midagi mõtet teha, isegi kui nurri saaks.

Tegelikult võiks ehk päris huvitava tulemuse saada kui teekski just vägisi pilte. Ehk siis pildistaks seda mida üldse ei tahaks pildistada aga võtaks endale kohustuse ära teha. Et äkki see raev kajastuks ka mingi huvitava nurga alt piltides.

Ajaleheneegri igapäevatöö.

veaks kihla väikese nurri peale

Endel, ära sa selliseid nalju nii ootamatult tee. Ma nüüd pean siin ninast kohvi nuuskama… :slight_smile:

hmm, ma nüüd segan klassikaliselt poiste jutu vahele, aga loomu poolest naissoost nagu ma olen, tekkis huvi: khm, mis see nurr on? :slight_smile:

[%sig%]

khm - Nurr oli vanasti (veel enne Kruudat) Kalevi shokolaad,millel moosinäoga kiisupilt peal…neid turustati selliselt,et rahakamatele suuremad ja vaesematele väikesed (et ikka kõik suu seks saaksid!:)))

[%sig%]

Ah see Nurr!!! :smiley: Hea Nurr!!!

(matemaatik kirjutab): Fotograafid ongi enamasti suht andetud inimesed. Need kellele andeid kulbiga jagatud on “päriskunstnikud” ja ajavad lõuendile värve pintsliga laiali või valavad oma andekust pronksi. Muidugi on ka “päriskunstnike” hulka sattunud suht andetuid aga jube andetuid ehk ikkagi mitte.
Nii, et selles suhtes tuleb jahh Otiga nõustuda, et töö tegi andtust fotograafi aga ma pigem üritaks ikkagi rõhuda sellele sisemisele sädemele, olenemata siis sellest kui eredalt ta hõõgub.

No vot, ongi uus teema, mida pigem arutaks seminaris kui foorumis - sisemine säde.

EKA-s annab minu teada seda ainet Aili Vint. Kreatiivsus, ehk loomevõime. Tema järgi on see olemas igas inimeses, ja see on võimalik üles leida ning korralikult välja arendada.

Markantne näide kunstiajaloost. Pablo Picasso ei pidanud ennast kunstnikuks vaid šamaaniks. Maailmavaatelt kommunist, Prantsuse KP aktiivne liige, elas sakslaste okupeeritud Pariisis, vihkas natse, kuid ei sattunud koonduslaagrisse. Tohutu töökus ja loomevõime. Jummelist? Võib-olla. Kunstiõpetajast isa sundis teda lapsena päevade kaupa tuvijalgu joonistama. Õe surm, endale antud lubadused. Talle polnud tähtis tulemus vaid protsess ise.

Salvador Dali. Kuulutas ennast geeniuseks ja pidas ennast halvaks kunstnikuks lõpetamata formaalse hariduse pärast, kuigi oli suurepärane joonistaja ja maalija.

Impressionistid. Tegelesid ju põhiliselt oma enda kreatiivsuse välja arendamisega. Siiamaani imetlen Renoir’d ja ei saa aru, kuidas tal on õnnestunud nii palju päikest ja helgust oma töödesse panna.

Kuidas peaks andetu fotograaf asju lahendama? Ütleme, et oled tehniliselt heal tasemel tegija ja sul on korralik meeskond. On võimalus saada tasuv leping. Ütleme, et Chanel valmistab ette sügiseks 2009 reklaamikampaaniat uutest lõhnadest meestele ja naistele, teemaks “Sügisvärskus”. Kui nädala jooksul ütled jaa, siis pildid peaksid valmis olema kahe kuu pärast. Eelarve lubab palgata kolm supermodelli ja mõned algajad, eellepingud reklaamide avaldamiseks on sõlmimisel. Ise oled stsenarist, lavastaja, valgustaja, piltnik ja projektijuht. Ja läheksid külmalt peale nagu Bruce Testones? Ma ei usu. Hakkad katse-eksituse meetodil proovima, et kuidas välja tuleb? Ma ei usu. Hakkad pärast reklaamide ilmumist vihastele lugejatele selgitama, et tegelikult ei tahtnud sa ju pornot teha, lihtsalt kukkus nii välja. Ma ei usu.

Kuidas üles ehitada pilt nii, et see “sügisvärskuse” lõhn jõuaks vaataja ninna ka ilma ajakirja vahel oleva lõhnaribata, selles on küsimus.

Parimat

Ka ysna asjalik teema, minu jaoks v22rt t6stmist.
Pilti on tehtud inimkonna ajaloos kaua. Olenevalt tsivilisatsioonist, valitsevast usundist jne on kujunenud mingid kindlad poosid, mille kehakeel jm m2rgisysteem vaatajat k6netab (v6i siis mitte) Kujutavate kunstide tudengid saavad portreed, figuuri, akti maalis, joonistuses, skulptuuris, fotos s88gi alla ja peale. M6ni oskab m6nusasti modelli pildile panna, teisel tuleb v2lja kapsapea emotsiooniga asi. Aga ilma vormi, kompa, valguse jm aluseid teadmata on suht olematu v6imalus, et tuleb valge algaja ja rabab meid k6iki oma imekauni pildi ja sygava sisuga aktidega. T2nud tema algul olevate linkide eest.