PTGui-le optimaalne arvuti riistvara

Palun soovitage jõudluse ja hinna mõttes optimaalset arvuti raudvara konfiguratsiooni tööks PTGui viimaste versioonidega (12.x). Protsessor, RAM, GPU, HD/SSD, midagi veel?

Suvaline iseseisva graafikakaardiga mänguri (laua)arvuti, millel on OpenCL v1.1 või uuem. muid raudvara nõudeid tollel progel pole.

Optimaalne sõltub tugevalt sellest, kui suuri panoraame kui suurtest ja mitmest algfailist sa toodad. Mina soovitaksin AMD Ryzen 5900X proset, 32-64GB 3200GHz CL14 RAM-i, 2TB nvme SSD, graafikakaart nii kallis kui eelarvet täna jagub. Nvidia 3060Ti, AMD 6800, 6700XT äkki.

Olen panaoraamfoto alal üsna algaja ja sellepärats küsisin nõu, missuguse PC arvuti peaks piltide töötlemiseks soetama. Optimaalse all pidasin silmas, et saaks vastuvõetava ajakuluga panoraami kokku, kuid pisikese ajavõidu eest üle maksta ei tahaks. Algfaile on 6-8 maks suurusega 135 MB tiff, panoraam maks 1-2 GP.

Kas PTGui tööfailide jaoks peaks olema eraldi SSD ja mis oleks selle optimaalne suurus, kui RAM on 64 GB? Kas algfaile tuleks hoida süsteemikettal või peaks nende jaoks samuti olema eraldi SSD?

Ma eraldi SSD soetamist vajalikuks ei pea. Minu arvates oleks 2TB mahuga SSD üsna optimaalne ühe andmekandjaga süsteemis. Võib ju teha nii et süsteem on eraldi 256-512GB SSD-l kuid sel juhul võiks andmeketas ikkagi olla 2TB. Aga arvestama peab siin, et sageli on emaplaatidel teine nvme pesa plaadi all, kus jahutus puudu.
Siin aga rõhutan, et eraldi seadmesse/pilve tehtav varundus on 100% vajalik sõltumata, millise arvu ja mahuga ketta(d) süsteemi paned!

Nii väikeste failide ja tööde korral võid ka prose ja GPU nõuetes allapoole tulla ning ikkagi saad vastuvõetava ajakuluga oma panoraamid kätte. Näiteks Ryzen 5800X või isegi 5600X ning Nvidia 1660

ma jällegi arvan, et mälu latentsus võik olla niiväike kui võimalik. ja oluline on vaid GPU. OpenCL’i nõue on erilselt väljatoodud. mitte segi ajada OpenGL’iga (mis oluline aint mängudes).

paraku kirjutavad tuntud grafikakaatride pakkujad specs’i opengl’i versiooni, kuid mitte opencl versiooni. just sest viimsest sõltub kuidas ja kas proge töötab.

Jah, OpenCl 1.1 tugi peab olema. Kas oskad soovitada, kes või kus võiks heal profesionaalsel tasemel sellise masina kokku panna. Mõtlen just seda, et komponendid omavahel hästi kokku sobiksid.

Kas see OpenCL 1.1 pole nii vana ja madal versioon, et praktiliselt iga tänapäevane GPU seda toetab? Ehk selles mõttes see nõue pole sisuliselt mingi piirang.

Latentsus nii madal kui võimalik - jah, nõus. Aga hinna-speksi skaalal võiks see CL14 olla piisavalt optimaalseks valikuks.

Kunagi ma oskasin proffe tegijaid soovitada. Aga nüüd ma soovitaks muret kurta aadressil:

info(ät)ee.fujitsu.com

Nad leiavad sobivaima lahenduse. koos järelhoolduse, toe ja koolitusega. On võimalik nii et ei pea üldse muret tundma, mis on kasti sees ja saab süveneda loomingusse.