(R): d700 vs d610

Kas on võimalik, et olenemata kaamera ja tehnika vanusest teeb päevi näinud Nikon d700 siiski teravamat pilti kui d610. Sai proovitud nii käest kui statiivilt öösel linnahämaruses mõlemat kaamerat 70-200mm 2.8 objektiiviga ja D700 joonistab tunduvalt kontrastsema ja teravama pildi. Kas d610 tõesti aeglasem katik oma vibratsiooniga teeb pildi udusemaks või on asi milleski muus? D610 on hiljuti veel tehtud sensori märgpuhastus.
Plaanisin d610 soetada - nüüd ei teagi enam.

On võimalik küll, et 5 aastat kasutuses olnud hästi hoitud kaamera teeb paremat pilti, kui rikkega, hooldamata või valesti reguleeritud uuem kaamera.
Inimesed peavad teravuse all silmas erinevaid asju, mida pead teravuse all silmas sina? Teravuse lahutusvõime komponent peaks D610-l kõrgem olema (kas just täpselt 2 x, aga omajagu ikka). Teravuse servakontrasti komponent peaks teoreetiliselt jälle madalama resolutsiooniga D700-l parem olema.
Ka üldine kontrast peaks D700-l suurem olema, kuna selle sensoril on kehvem dünaamiline ulatus.

(AV kirjutab): Sa ei maininud millise objektiiviga pildistasid.On näiteks ka täitsa võimalik, et vanem-odavam objektiiiv tihedama piksliga sensoril ei joonista.Omal kogetud- mitmedki suumobjed mis veel 10-12mp peal kenasti toimetasid alates 16mp sensoritest enam ei kõlvanud kuskile.Ja eks olegi 700-l piksleid poole vähem kui teisel.

Pane ikka pildid ka juurde, pimesi on raske vastata ja saab ainult selle põhjal vastata, milles tõenäoliselt asi on.

Asi võib veel selles ka olla, et D610 ei teravusta nii hästi kui võiks. Näiteks mu D300 teravustab palju kiiremi ja raskemates olukordasdes paremini kui D610. Huvi pärast võid ju proovida, et teed sama kaadri mitu korda, kuid iga kord teravustad uuesti.
Nii palju kui ma D610 kasutanud olen (u. 7 kuud seniks) väga sensori joonistamisi üle ei nurise, kuid samas midagi erilist ka ei ole, täiskaadri ja 24M kohta oleks ikka rohkem oodanud…
Mina ei soetaks.

(VHM kirjutab): Kui on kahtlus, et AF puusse kelgutab siis kontrollida ka sama kaadrit fokusseerida MF-ga. Kui kaameral on live view funksioon siis saab ju MF -e filigraanselt paika.

Asi selles, et kord paneb puusse, kord ei pane. Tavaliselt pani puusse siis, kui oli hämaram keskkond või vähe kontrasti objektil - kuid mitte alati.

(VHM kirjutab): C 5 mark II tegi samast trikki, mark III on tunduvalt usaldusväärsem :slight_smile:

Aga mis suhe on d610 ja d7200? Tahtsin esmalt osta d610, aga siis soodsat koos objektiiviga ei leidnud ja valisin poolkaadri d7200, sellel on kah palju võimalusi Et aga 610 jäi võtmata, kas kaotasin sellega palju? Kaamera pole veel kohale saabunud, seni kasutan Canonit 60D.

(AV kirjutab): Ära põe, ei sa kaota midagi. Muidugi et üks on poolkaadri ja teine täiskaadrikaamera ning et suur sensor joonistab paremini kõrgete iso väärtuste juures aga et nüüd sul poolkaadriga jääks midagi pildistamata mida võinuks täiskaadriga , seda küll vaevalt. Pildil kui sellisel on täis- ja poolkaadri erinevused minu arvamuse põhjal küll niivõrd vähetähtsad et üks harrastuspiltnik ei peaks tingimata täiskaadri soetamisest mõtlema.

Ma küsiks, mis 60d-l puudu jäi?

60D juba vana mudel ja tahaks vahepeal Nikonit kah proovida.

Kui ikka vahetusest mõnu tahad saada, siis 810, koos kõige kõigemate torudega. Muidu jääd jälle poole peale ja varsti nimevahetus käsil.