(Raido): optio wp

Kas on kasutajatel mingeid muresid ka ilmnenud?

(A.T. kirjutab): pildikvaliteet on väga keskpärane, muud muret nagu polegi :slight_smile:

A.T.

Hell oo,

hmm… ma küll ei ütleks! Pigem sellest müütilisest keskmisest tasemest tubli samm ülespoole.

BRM

Sama klassi kaameratel SAAB OLLA palju parem pilt.
Vaadake kasvõi Fuji Z1 või Sony T5 (just T5, ta on millegipärast parem kui T3x ja T7).
Vaevalt et see veekaitse jaoks kasutatud klaas WP objektiivi ees kuidagi pilti mõjutab, lihtsalt vilets objektiiv ja sensor kah pole eriti hea.

(muurek kirjutab): arutikasutaja.ee testijad andsid sellele omas hinnaklassis päris positiivse hinnangu. http://www.arvutikasutaja.ee/artikkel.php?lk=12&id=173

optio wp’l tuleb varsti 6mp mudel müüki, enne seda peaks tõenäoliselt eelmise hind langema. olen kaalunud seda ühe variandina, sest digiseebi ostmine on lähiajal plaanis, kasutusotstarve reisidel väiksemaks kaameraks ja kodus naisele klõpsimiseks.

kes on 4+mp digiseepide maailmas kodus, võiks põhjendatud soovitusi jagada. näiteks, fuji finepix F10-ga on kellelegi kogemust?

[%sig%]

Hell oo,

seda Sony ma pole proovinud, kuid Fuji Z1 nüüd küll mingist otsast parema pildikvaliteediga pole. Suhteliselt mürane ja imelike värvidega asjandus…

BRM

(A.T. kirjutab): isegi palju odavamal canon a 80 `l on väga palju parem pilt, mis sest et vähem pixleid

Hell oo,

konkreetselt loll jutt inimeselt, kes pole neid kaht kaamerat nö. korraga käes hoidnud. Sorry…

BRM

(Liisu kirjutab): Optio puhul on ikkagi suur pluss veekindlus. Kellel seda omadust vaja pole, siis tasub mõelda teiste sama hinnaklassi kaamerate peale.

(kummelitee kirjutab): Hmmm… Lisaks pakun optio tugevaks plussiks digiseepide hapras maailmas, et objektiiv ei liigu, st. on staatiline kaamera sees. Enamus seepe läheb katki väikse kõksu pärast vastu väljas olevat objektiivi. Samas Peaks Optiol kindlsati korralik sile ja pehme kott olema, et läätse eest olevat klaasi ära ei kriibiks, sest seda ei kaitse vanajumal ka mitte.

[%sig%]

(A.T. kirjutab): “reisidel väiksemaks kaameraks ja kodus naisele klõpsimiseks”, ja just nimelt klõpsimiseks, selleks sobib ideaalselt, väga lihtne kasutada , isegi lapsed saavad hakkama :slight_smile:

(A.T. kirjutab): kahju et inimene, kes kaameraarvustusi kirjutab, nii enesekindlalt asjadest räägib millest tal aimu ei paista olevat, pildikvaliteet näiteks :frowning:
olen hoidnud muide, ja paljusid teisi mudeleid ka,töötegemiseks kasutan igapäevaselt eos-1D MarkII nimelist kolakat.
Seebikate pildikvaliteedi edetabelit juhib hetkel canon powershot s70, vaidlusaluse pentaxi pilt on väga mürane , isegi 100 asa`se tundlikusega, ilmselt jätab kasutatav jpg pakkimine kõvasti soovida, millest on väga kahju , sest kaamera ise muidu selline väga mõnus . vanasti tegi pentax väga häid filmiseebikaid, näiteks espio 928 , kahju et nende didimudelid nii kehvakesed on .

(e-tom kirjutab): Seebikapilt on seebikapilt niikuinii ja ma ei näe põhjust miks keegi mingeid väikseid müra erinevusi üldse võrdlema peaks. (Lõplik pildikvaliteet sõltub järeltöötlusest niikuinii rohkem kui kaamerast).

Mulle tundub, et üks põhjusi miks Pentaxi kaameraid vahel alahinnatakse on selles, et kaameras sharpenit ja kontrasti tagasihoidlikult lisatakse. Siinjuures ei tohi unustada, et ületeravustatud pildist enam normaalset ei saa, vastupidi aga küll…

Optio WP-d olen nö tagavaraseebikana kasutanud pool aastat ja mingeid olulisi probleeme pole täheldanud. Veeallpildistamise võimalus on mõnus lisa. Ja kui kaamera liiva sisse kukub, siis pesed kraani all puhtaks ja korras!

T.E.

(Jüri Helekivi kirjutab): Paistab et enam-vähem kõigil siin Pentaxi aparaatidega head kogemused. Klõpsutasin pisut töökaaslase odavama otsa Optio S45-ga aga see tulemus oli küll kuidagi kahtlaselt kehva, piltidel polnud teravust ollagi. Kui keegi viitsiks vaadata peale allpool olevatale piltidele ja arvata, kas selle aparaadiga tehtud piltide teravusega peakski sellisel kujul rahul olema või on viga konkreetses eksemplaris või milleski muus … ? Pildi keskosas veel nagu midagi oleks aga servad. Lihtsalt “ära väristatud” ei ole, kuigi ka seda oli selle aparaadiga väga lihtne teha

http://sylvia.ce.ut.ee/files/test1.JPG
http://sylvia.ce.ut.ee/files/test2.JPG

Tänud

[%sig%]

(e-tom kirjutab): Eks seebikakasutajad jagunevadki laias laastus kahte ossa: ühed kes tahavad kaamerast võimalikult õigeid värve ja ise kõiki pilte töödelda enne avalikustamist ja teised, kellele kõige teravam ja kõige värvilisem on parim, mis kaamerast tahta…

Veel natuke Optio WP juttu ja pilte minu blogis:
http://blog.fotokala.ee/page/etom/20050704

[%sig%]

Omalt poolt lisaks plussina täietsti pandava macrorezhiimi. Soft flash kasutatav isegi paari cm pealt.

terv
[email protected] ja Pentax WP

[%sig%]