(rainer): canon 400d

Kas sellisele kaamerale on mõtet kvaliteetset klaasi ette osta ?

(t. kirjutab): Head klaasi on ikka mõtet osta, mul oli pikka aega 100D ja klaasid käivad siiani.

(külaline kirjutab): Ei ole mõtet head klaasi mõnitada sellise juustu küljes.

Hetkel oleme üle elamas Kaamera hübriidistumist ja sellega kaasnevat mounti vahetust. KÕIGIL tegijatel on mingi uus lahendus olemas ning kõik tähemärgid näitavad et laperdava peegliga tehnoloogiareliktide mount läheb suht sirgjooneliselt ajaloo prükkarisse. Minolta/Sony a-mount ON seda juba teinud, Nii-konna ja känn-onna mountid on minemas sama teed. Känn-onna oma võib-olla väääga natukene hiljem ehk selles parteis on hübriidistumise lastehaigused kõige akuutsemad kuid nii kolme-nelja aasta pärast loodetavasti välja ravitud…

Edasi? EF mount klaasi kasutamiseks tuleb muretseda mingi äda-apter, mis kallis, kobakas ja ??? töötavusega (eeskätt autofookuse ja stabika kontekstis). Tuleb ka aru saada et digiajastu keredele on tulemas-olemas digiajastu klaas, mis on optimeeritud teravusele. Filmiajastu klaasi sisse topiti elemente ja elementide gruppe eeskätt selleks et maha saada moonutust ning teravusega oli poogen pohh – niikuinii kemikaalidega ülemäkerdatud kilenärakas suurt midagi välja ei vaedanud. Digiajastul on tünnid-padjad ja ka kroomavead suht ühe klõpsuga korrigeeritavad ehk poogen-pohh nendega, oluline on joone teravus ja portreeklaasi puhul ka pokehhi esteetika.

Siit soovitus OODATA ja kaaluda pigem mingit korralikumat keret – känn-onna INES7-tööstus-katastroofilise poolekaadrilise asemel KORRALIKU täiekaadrilise kere võtmine annab sulle juurde ca 3 stoppi valgustundelisust ehk seal kus sa oma hädisele känn-onnale peaksid mulgu nt f2.8 keerama, võid moodsa täiekaadrilisega plõksida f8. Dünaamikast ma parem ei räägi +3,7STOPPI poleeee pahaaaaa.

Kokkuvõte – pole mõtet junni pealt junni aretada, junn jääb junniks…

Thnx, tegid mu postitusest ülimalt ülevaatliku ja arusaadava lühikokkuvõtte!

(t. kirjutab): kered aeguvad kiiremini kui objektiivid, hea objketiivi saad ka maha müüa hiljem peaaegu sama hinnaga (kui ostad kasutatud) aga seda keret ilmselt mitte

(klaas kirjutab): On küll, kui tead ette, et järgmiseks kaameraks on kindlasti poolkaadri Canon. Kui ette ei tea, siis osta odavalt kasutatud kobedam klaas, saad vähese lisakuluga omajagu selgemaid pilte. Ja saad ära proovitud, miks kvaliteetne klaas kallim on.

Soovitan soojalt uus hobi otsida.

kered aeguvad kiiremini kui objektiivid

Lähtudes Seniilistuva Päikese Maa kaamerakeeniuste arendusprotsessi kiirusest on kere eluiga hetkeseisuga 5+ aastat – sensori areng on lihtsalt olematu ja muu saab softiga järele aidata… Väikese Kompromissiga isegi vaata et 10 aastat. Selle aja peale on aga väljas uus mount st. loperdava peegli mount on torust alla läinud ja uutel sensoritel ja ekraanidel piisavalt rohkem möga-pixeleid et vana klaasi joonis sobib viid Andro-meeda-udu-kogu ülessepildistamiseks.

Isegi kui uut mounti ei ole, on olemasolev turuliider ennast nokk-auti mänginud ja Tegija keegi kolmas ehk nii-ehk-nii tuleb mounti vahetada.

Konkreetselt teemas olev 400d kaagutati välja 2006.a. augustis ehk on hetkeseisuga 12+ aastat tagasi ning ühe väga äpardunud sensoritootja väga äpardunud seeriast ehk kõige viisakamalt öeldes vananenud. IGAS karakteristikus ja niimoodi et mitte üksgi klaas siin midagi ei päästa. Ok, avaga võib valgustundelisust juurde saada kuid möga-pixeleid ei jätku isegi mitte UHD ekraani jaoks ning dünaamikat lihtsalt EI ole…

Soe soovitus toimetada seesamune relikt Üliuohtlike Tehnoloogiajäätmete Kogumispunkti ja alustada — https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/ – saad endale kompaktse, moodsa ja alati kaasasoleva kaamera, mille karakteristikud lähevad suht igas punktis üle 400d! ja maksad tükk maad vähem kui kuluks n.ö /hea klaasi/ peale…

Kui ost mingilpuhul nõrgaks jääb siis võta mingi täiekaadriline kere koos keskmise-korraliku klaasiga…

Iga ostetud objektiiv vist maksab kordi rohkem, kui see kaamera järelturul. Kuid millalgi proovisin 400D ees L-klaasiga objektiive ja tavalisi. Kvaliteetobjektiiv andis küll silmnähtavalt parema pildi. Kui on olemas ainult see kaamera, siis ainus mõistlik liigutus oleks sinna panna objektiiv, mis on muidu saadud. Juhul, kui on vaja lihtsalt hädapärast pildistada.

(enn kirjutab): t. kirjutas:

Head klaasi on ikka mõtet osta, mul oli pikka aega 100D ja
klaasid käivad siiani.

Lihtsalt infoks- sinu 100D on aastast 2013, aga algpostituse 400D aastast 2006, st poole vanem. (number ise ei näita kaamera vanust), seega pole päris võrreldavad. Aga loomulikult tasub häid objektiive osta- neid ei pea ju koos kaameraga minema viskama :slight_smile:

[%sig%]

(t. kirjutab): oli ka 300D ja esimeseks heaks klaasiks oli 17-40L

(t. kirjutab): selle kerega saab pilti küll, otsi hea objektiiv ja kere vaheta siis kui tunned, et sellest väheks jääb
https://pbase.com/cameras/canon/eos_digital_rebel_xti

(endel kirjutab): 600 D praegu pakkumisel 100 euriga–asisem vast.