Sensori puhastus!

Kellegil kogemusi fotoluksi või 35mm sesnori puhastus teenusega?
Mõtlen ,et kuhu parem viia on.

(lm kirjutab): Ükskõik kuhu viid, sensor ei kurda.

fotoremont.ee

1 Like

(aivar kirjutab): Mina on laskunud fotoluksis teha.Olen rahule jäänud.
Samas on mõned kurtnud et nad iga kord ei tee märgpuhastust.Tõenäoliselt siis sensor ei ole nii määrdunud.Paljud ei oska ju sensorit ise üldse puhastada suruõhuga.Ja puhast sensorit niisama hõõruda ei ole ka ju mõtet.
Nii et sa pead nendega enne vestlema sel teemal.

Mina sain fotoluksist väga kehva töö, kõik plekid olid alles, ainult natuke heledamad.
Tasub ehk muretseda endale märgpuhastuse komplekt. Tuleb kordades odavam ja juutuub on õpetusi täis, kuidas seda teha.

Sai 35mm tehtud ja olen väga rahul .

(Round 2 kirjutab): Fotoluksis minu täikat täitsa puhtaks ei saadud. 2x käisin. Polka aga saadi.
Fotoremont.ee sai täika puhtaks.

(PicNoir kirjutab): Olen kasutanud Overalli teenus. Tegemist oli 5D kaameraga, seetõttu pidin ühel juhul laskma neil protseduuri korrata. Muidu aga pole viga.
Keegi mainis märgpuhastusest, olen lugenud, et see nõuab ülimat delikaatsust.

Kuivpuhastust võid ise teha. Klistiiripump esimesest ettejuhuvast apteegist. Selle jaoks ei pea halturtsikutele raha viima. Overall on küll viimane koht kuhu oma raha anda.

Mul on Overallis sensori puhastus masinate mingi remondiga seoses tehtud paaril korral lisaks niisama ja eraldi tellimata. Korralikult, ei saa vinguda.
Muidu olen digide algusest peale märjad asjad ise teinud.
Praegust 5D IV olen vast korda paar puhastanud üldse, nii hea sensori raputus tal. Aga eelmist pidi puhastama peaaegu iga kord objektiivi vahetamise järel. Teen harilikult tööd üsna kinnise avaga, siis iga sodi on nähtav.

Tohib küsida, mis vahendeid kasutad 5D IV senosri puhastuseks? Kunagi, kui kaamera välja tuli, oli kõikjal juttu, et sellel nii õrn sensor, vaat et ei tohi seda üldse puudutadagi.
Sensori puhastuse kogemus endal puudub, kuid olen väga pikalt mõelnud, et tuleks ehk ära proovida. Selleks uuringi, ja äkki võtan kätte ja proovin isegi ära.

Mina pole kunagi kuhugi viinud, aga ise teha on paras närvikõdi.
Alguses proovi selle “käsipumbaga” kõik lahtine praht ära saada.
Kui mõni tükk ei tule, siis võta kõrvatikk appi. Peaasi, et oleks puhas tikk - ära vatti näppudega katsu, muidu määrid selle jama sensorile.
Kui juhtub nii, et tõmbad tikuga ja jääb mingi jälg siis tuleb see nö välja poleerida või teha märgpuhastus.
Minu arust pole vahet, kas osta mingi märgpuhastuse komplekt või teha seda natuke laiali harutatud kõrvatikuga + isopropüülalko lahus. Tulemus on ikka see, et peale märga puhastust pead selle vedeliku kiirelt sensorilt ära saama. Mina ei saa, alati jäävad mõned jäljed maha. Tuleb vaikselt need ära “poleerida”. Jõudu ei tohi kunagi rakendada, sest kui peaks mingi kõvem tükk sensoril olema, siis on sensoril kriimud ja võid kaamera ära visata.
Kui kahtled endas, vii kuhugi puhastusse. Kui taha katsetada, osta mingi väärtusetu kaamera ja alusta sellega.

1 Like

Selle vatitiku asja peaksin ära proovima. “Pumbaga” neid 4-5 tolmutükki, mida alati välja peab kloonima, neid pole ära saanud.