(Si.): Nikon FX-le objektiivi

Otsin FX Nikonile objektiivi. Olemas on 50mm, 85mm ja 105mm. On vaja midagi laiemat. Kas vahe 35mm ja 50mm vahel on liiga vaevumärgatav? Peaksin pigem 24 või 28mm võtma? Või üldse mõne zoomi poole vaatama? Praegu kõik kasutuselolevad objektiivid Nikoni enda omad, aga oli ka mõte Sigma poole vaadata. Mida arvate? Pildistan enamasti portreesid, perekondi, lapsi.

Oleneb, kui laiaks sa tahad kunagi välja minna oma fiksiriviga. Mõtle see enda jaoks selgeks ja siis pane astmed paika. Mida laiemaks normaalist minna, seda enam hakkab iga millimeeter mõjuma.
Mine poodi ja proovi ise järele, mis sulle meeldib või sobib.

Sigma 24-35 Art on täitsa asjalik, ka endal see kasutusel. Minu arust keegi siin kalas ka pakkus seda hiljuti müügiks (Nikonile).

Näe, täitsa olemas https://fotokala.ee/foorum/read.php?f=3&i=205341&t=205341#reply_205341

(aivar kirjutab): Hetkel on si. objektiivide valik veider.Kirjutad et on olemas 85mm ja 105mm? Need on ju kattuvad objektiivid.Nende vahe on pea olematu.
Kui tahad lainurka siis tuleks võtta ikka Nikon 20mm 1.8
35 mm pole mingi lainurk ju.Ta läheneb pigem normaalile.
Zoomidest soovitaks Nikon 16-35mm/4

(aivar kirjutab): Sigmadest nii palju et tuttava ostetud ja taevani kiidetud Sigma ART 24-105mm/4 on juba katki.(stabikas) +zoomi rõnga kate vajab vahetust.

(Vello kirjutab): Peresid ja portreesid pildistades sooviks ju olla võimalikult kaugel lainurgast. Soovitan 35mm. Ise kasutan sellist Sigma oma vajaduse korral. Päris Su küsimusele ei oska vastata, sest minul puudub samast rivist 50mm. Vahel tunnen sellest puudust ja kui juhtun rikkaks saama, kindlasti ostan.