Sigma

(AV kirjutab): A et siis mismõttes on kolmesajasel vähe fookuskaugust? Pole teada mille jaoks Aavo toru vajakski. Muidugi on 600 või 800mm pikem, mis ei tähenda et igal juhul parem. Hinnast ei räägigi. Omal on 2,8/300 looduses peamine tööriist. Kusjuures konverterit pea üldse ei kasuta. Raha rahaks aga kui tuleb pikalt-pidevalt jalgsi maastikkepidi kulgeda siis kuuesajasega on p… mõne miiliga õhtal. Muidugi on olukordi kui kuluks pikemaga teha aga ei nagu igat asja peagi alati pildistama- pole mõtet põdeda. Nii arvan ma:)

(Meremees kirjutab): Muidugi fixid 600 ja 800 on raskemad 800mm isegi üle 4,6kg. Usun et nende objektiivide ostja siia küsimusega ei pöördu.On ka kergemaid 3kg on veel täitsa kaasas veetav ka monopoodiga. Ka 2,8/300 kaalub 3kg.

Kas Nikkor AF-S 300mm F2.8G IF-ED VR II kasutatud oleks kuskilt leida.

Nikon 300mm f2.8G ED AF-S VR, vanem mudel, palju on vahet uuemaga.

(Meremees kirjutab): Need mõlemad suht vanad. Mark II on kiire küll ja terav kui ainult 300mm kasutada.

(aivar kirjutab): Aeg on edasi läinud.Kaameratel on saadaval ISO´d 10.000 ja rohkemgi.Enam ei ole 2.8 ava nii oluline.Paljud pressifotograafid on läinud üle avaga 4 objektiividele.On kergemad,kompaktsemad,mugavamad.Ja näiteks loodusfotograafide lemmikobjektiiv(kes pildistavad metsas loomi ja linde) on üldse 500mm/4

(Meremees kirjutab): Ma tahtsin ka välja pakkuda et 500 f4, aga see pole hinna tõttu igaühele kättesaadav, ka mulle enesele mitte.

Kui juba 500-sele jutt läks, siis Fotoluksis kasutatud toodete seast leidub Nikkor AF-S 500mm F4G ED VR, hinnaga 3490.-
Kindlasti tasub aeg ajalt heita pilk peale ka Rajala.fi kasutatud objektiivide valikule!

Vilksa looduspilt.ee pakkumisi…

(AV kirjutab): Sellega täitsa päri et seoses suuremate isode pideva edenemisega ei ole enam vajadust 2,8 toru järgi- kui just ei ole väga suuri nõudmisi af ja bokeh osas.Canonil miskit vanemat nagu on aga paraku Nikonile fikstelesi 5,6 auguga toodeti ürgammu. Ma olen ikka mõelnd et mida imet nagu ei võiks mingi uduste suumide asemel teha korralikke fikse ntx 5,6/500 - mida jõuaks osta ka. Kuulu järgi võiks nüüd ehk Nikon kunagi tulevikus ilmutada 5,6 auguga telefiksi seeria aga karta on et seal kaal ja suurus kraabitakse alla jälle hinna arvelt, ei tule 200-500/5,6 hinnaga.

(Meremees kirjutab): Näen küll palju selle ISO 10 000 pildistada saab. :smiley: Pole kordagi kasutanud isegi ISO 6400 mitte kordagi. ISOt vaja tõsta kehvades valgusoludes ja hämaras ja siis annab ilma reaalse valguseta ISO tõstmine viletsa tulemuse, ma ei räägi nendest mõnest suurest kobakast lipulaevast.
Mida imet ma heades valgusoludes enam ISO t tõstan, siis kui väljareklaamitud hea tulemuse kõrge ISOga saaks, pole seda enam vaja. Just siis kui valgusolud juba on paranenud, siis pole enam vaja ISOt tõsta: Aga nõus teleobjektiivi puhul ava f2,8 pildistmist on vaja nüüd vähematel juhtudel.

(AV kirjutab): Meremees vist pole pildistanud filmiajastul. Kui iso slaidifilmil tipnes 200ga.Tuli leppida ja vajalik sai enamvähem tehtud ka. Mistap ei virisegi et pealt 5K isot enam pilt ka pro kerest kõige parem ep tule.

(Meremees kirjutab): Jah tõesti.

NIKKOR AF-S 300mm f/4E PF ED VR võtan selle, sootsam. Kas kasutaaud või uue ei tea veel.

(Meremees kirjutab): Ma ei salli lihtsalt valet. See on täiesti loomulik.

Pigem need kes valet õigustavad, peaksid mõtlema kas neil kõik korras on. Kui valetad teistele, võid nii ka enesele valetada ja see on suurim kahju, mida saad enesele teha.

10000 ISO jutt on täielik prügi ja kellele seda aetakse, entusiastile. Kui ma omas valdkonnas ka nii palju valetaksin, kui kaameratootjad seda teevad, oleksin ma igapäevaselt kohtu all.

@Meremees: Kiika Markus Varesvuo FB ajajoonel olevat 11. veebruari postitust vesipapist!

(Meremees kirjutab): Jah siis kui juba valgust on ja valge toru ja kaamera võimas. Võimas pilt!

(Karl kirjutab): http://looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=11117

Kuidas see viidatud link antud teemaga suhestub?

(Karl kirjutab): Natukene rohkem kui Sinu küsimus.
Soovitati talle Sigma asemel Nikoni enda toodet, jäi silma ja linkisin.