Siseruumis pildistamine ilma välguta

Tere profid!

Palun teie kogemusi ja head nõu. Mul puudub kogemus välguga pildistamisel, kuid sooviksin stuudios/ toas talutava kvaliteediga pilte teha ilma selleta. Kuidas oleks võimalik teha grupipilte nii, et jääksid kõikide näod võimalikult teravad? Praegusel ajal on valgust siseruumis nii vähe isegi päeval, et paratamatult sunnib kaamera kasutama maksimaalset ava, mis mul on 1.8. Olen proovinud kruttida seda veidi väiksemaks nt 2.8, kuid siis tuleb ka ISOt kõvasti tõsta ja tulemus ei ole ikka rahuldav st ei saa kõiki nägusid fookusesse. Kas on üldse võimalik normaalseid grupipilte siseruumis ilma välguta teha või pean kiiremas korras välgukoolitusele minema? :smiley:

Ette tänades

Sa ei maini mis kaamera sul üldse on.Üldjuhul grupipilte tehakse ikka välguga.Kui ruumi lagi on valge siis välk suunatakse lakke ja pilt tehakse laepõrkega.Siis saad ühtlase valguse.Grupipilti tehes võiks ava oli 5.6 vähemalt.Avaga 1.8 võivad osad inimesed udused jääda.Tõenäoliselt on sul ainult kaamera sisse ehitatud välk.See grupipildi tegemisel pigem ei sobi.Pead endale korraliku välgu ostma.

Mul on täiskaader kaamera Canon 6D. Tundub, et pean endale kiiremas korras välgu hankima. Kas püsivalgustega ei saa nii mängida, et saaks praegu ilma hakkama?

Algaja fotograaf peaks ikka välku kasutama.Edasijõudnud fotograaf saab ka ilma välguta foto tehtud.(kui on piisavalt valgust) Kuid fotograafias on välk enamikul juhtudel siiski vajalik ja välk oleks hea ost.

Aitäh soovituse eest!

lisaks tuleb välku mõõta ka. mõni punktmõõtmisega valguse(välgu)mõõtja (a La fotoluks.ee / Sekonic L-858D )peab ka karmanis olema.

Kui tahad ilma välguta pildistada siis:

1. Tee tuba nii valgeks kui annab! Kõik lambid põlema!! Lisavalgus – kasvõi ehituspoe LED prožektorid või LED pirnide palmik!!!
  2. Võta nii tundliku sensoriga kaamera kui rahakott raatsib. Täiskaader on Tegija. Sony ja Nikon on Tegijad!
  3. Võta objektiiv mis kannatab f2.8.
  4. Sea kõik pildistatavad kaamerast samale kaugusele (siis on probleem teravussügavusega väiksem). NB! Kaadri servades võib teravama ala olla keskosa teravuspunktist ees- ja tagapool. Pildista sama objektiiviga muruplatsi (või jäävälja) ja pixel-piibi tulemust!
  5. Võta võimalikult hea müratõrjevõimekusega järeltöötlustarkvara.
  6. Ole valmis asjaoluks et sul ongi materjali FullHD jagu.

Last-but-not-the-least – proovi korralikumat nutuföönikaamerat – sellel teravussügavust jagub ja saad grupipildid ka siis kui inimesed mitmes reas.