Sony 7-seeria

Vaadates siinset kuulutuste rivi, jääb silma Sony 7-seeria kaamerate müügikuulutuste rohkus. Ja pakkumises on suhteliselt värsked isendid väikese läbisõiduga. Ons neil mingi probleem. Kiidetakse ju Sony igalpool reviewdes taevani.

Kaamerate müügi põhjusi on erinevaid, paljud ostavadki prooviks, ostavad kõik uued ära.
See ongi ülimega hea aparaat, aga inimesed ei taba seda ära. Paljudele lihtsalt ei sobi, kas käe või peakujuga.
Nikoni omanike lemmik mantra on: Canon on sitt aparaat, kuna järelturg on teda täis. Tegelikult müüakse Canonit Nikonist palju rohkem, on alati müüdud. Täiskaadri turul pidavat Sony teisel kohal olema, Nikonist müüakse neid juba rohkem. Järelturg on võrdeline uute müügi arvuga.
Sony teeb ülikiiresti uusi mudeleid, kes uuendust vajab müübki vana maha, läbisõitu lihtsalt ei saa tekkida.

Avamata pakendis A9 vist ei lähe antud teemasse? Järelturul ta igatahes toimetab.

(Andres kirjutab): Ise olen kasutanud a7s ja a7r.
Menüüde kasutusmugavus minu jaoks kehv.
Sony objektiivide hinnad üle mõistuse. Kitika eest küsida tonn… no anna andeks.
Eks adapteritega saab kõiksugu asju ette keerata.
Parim obje, mis Sony ees kasutusel oli - 55/1.8 Zeiss. Vähemalt selle hinna eest (eBayst).

Hetkel Fuji hübriid kasutusel ja väga rahul viimased 2 a.
Fuji annab tarkvarauuendusega kaamerale uue elu.
Fuji objed väga head.

(püstolreporter kirjutab): Müüakse sellepärast et saadakse aru et Sony pole ikka töövahend.Paljud kurdavad et kaamera lülitab end ise välja seoses ülekuumenemisega.Kas sa tahaksid sellist kaamerat omada?Mina küll ei tahaks.See selline fotoblogija kaamera.Pildistad tänaval paar pilti, siis kohvikus paar toidu pilti ja õhtu veel paar pilti kassist ja ongi kogu “tõsine” kasutus.Kui ma pildistan mõnel rahvarohkel üritusel kus on palju fotograafe,siis mitte keegi ei kasuta Sony kaameraid.Ma arvan et see ütleb kõik selle kaamera margi kohta.

Mul on teinekord kaamera tunde voolu all, mingit ülekuumenemist. Kõik rahvarohked üritused on tehtud, kaamera poolest pole hätta jäänud. Eestimaa on ikka veel pikalt peegli usku. Oma viga kui ei oska valida kaamerat vastavalt oma oskustele ja eluviisidele. Kitikas maksab 250, ülejäänud on tööriistad.

Kui Sony hübriidid tulid turule, oli kohe väljas terve hunnik reviewsid stiils:

• pole töövahend (loogiš – töövahend on hinnaklassis 10+K, kõik muu on hobitoode).
  • sobib vaid tehnofriikidele (aga siis ju otsekümnesse, sest TÖÖD tegevad fotograafid kasutavad $10+K seadeldisi).
  • midagi jääb nagu puudu (aga paraku ei saa reviewer ISE kahh suurt sotti et MIDA kuradit).
  • Menüüd on keerulised/segased (et mis kaameral kus ei jookse parasjagu IOS või Android, oleks need lihtsad ja arusaadavad).

Nüüd kus on välja tilkunud et sellesama Sony müüginumbrid on tänu tehnofriikide populatsiooni kiirele kasvule ja soliidsete fototoimetuste kokkukoondamisele vastikult head, on ajalugu ennast kordama hakanud…

PS. Pole palju lisada et et kaamera keres EI ole GPSu, LCD on aasta-oli-siis-87-DOS-ajastu VGA resoga, USB on 2.0 ning menüüsüsteem DOS-ajastust, akut laetakse üle USB kaabli vaid siis kui kaamera välja lülitatud jne jne jne ehk siitpoolt julgus ja jultumus tõsiselt kahelda Sony ja tehnofriikluse reaalses ühildumises…