Sony A7II?

Tere, kaks küsimust:

Olen mõelnud ka astuda hübriidi maailma. Näen, et meeldiv Sony A7II on selleks tore variant ja 24MP kaamera tundub ka mõistlik. Aku on küll veidi nõrk. Pildistan peamiselt staatilisi objekte, nii et autofookus pole vast väga oluline teema. Küll aga meeldib võimalus igasuguste adapteritega igast Nikkori vms objektiive ette toppida.

Kus oleks mõistlik see kaamera tellida, näen et, Eestist ostes tuleks 1000+ euri välja käia. Äkki saaks välismaalt odavamalt…või äkki on kellegil pakkuda. Sel juhul kirjutage meil.

ega odavamalt ei saa https://www.e-infin.com/eu/item/2420/sony_alpha_a7ii_mirrorless_digital_camera_(body_only)

(aivar kirjutab): Inimesel on Nikkor objektiivid ja tahab Sony osta?
Normaalse mõtlemisega inimene ostab Nikon Z6 hübriidi.
Aga tundub et siin foorumis pole normaalsus moes,nii et osta mida tahad.Mul jumalast savi.

Avatud sony mount ongi kõige mõistlikum adapterdamise jaoks. Lühike flange dept, ja keerad ette mida vaja. AF muutub seejärel iseasjaks, kas ei tööta, vöi on väga aeglane.

Selles mõttes C , N ja fuji täitsa välistatud. Suletud mount.

Amazon.de

Kõik vajalikud rõngad on ka sellele suletud mountilisele asjale olemas.

Kus [tsenseeritud] kohas on kirjas et T.-l ON olemas hulk nii-konna kannaga klaasi?!?

Algses postituses oli selgelt ja valge-tumehallil kirjas:

Küll aga meeldib võimalus igasuguste adapteritega igast Nikkori vms objektiive ette toppida.

Suht kaugele on näha et tegu on väga kaalutleva turulisega, kes soovib osta parima võimaliku hind/pilt/paindlikkus suhtega keret (ning A7 II seda ON – III-st küll nõksa nõrgema AF, dünaamika ja mürasusega kuid kuna äda-apteerimise juures on AF nii-ehk-nii savi-kuubis siis whuucäärz). Sulaselgelt on ka välja toodud piznis-plänn osta sellesamusele kerele (järelturult) juurde parima hind/pilt suhtega klaas, ilmselt see suht julmalt downstoppida (f8-f16 kanti) ning kasutada komplotti maastiku, arhitektuuri vms staatilise plõksimiseks. Oletada võib soovi ekspluateerida focus peakingut ja manuaalfookust.

Igati tervitatav suhtumine suht minimaalse raha eest suht maksimaalse pildi saamiseks.

Loomulikult ajab selline suhtumine hädist tehnoloogiat (räige hinnaga) müüa üritava hädise hädaärikakese hädise maksa üle tema hädise kopsu kuid saame aru ühest väga lihtsast asjaolust – fototehnika turg on PROsjuumer-pro turg ja see seltskond oskab:
.1 Kasutada kõikvõimatuid hinnavõrdlusportaale.
.2 Tellida kaupa €-liidust (kus teadupärast ON kaupade ja teenuste vaba liikumine).
.3 MÕELDA ja teha Kompromisse. Kohas mis sobib Ostja vajadustega (ja EI pruugi sobida hädise hädaärika hädise laoseisuga).

Siin mõned isiklikud soovitused:

  1. Pane hambad risti ja osta A7 III Saad tubli lisastopi dünaamikat ja kolmveerand stoppi valgustundelisust, mis maastikul ja arhitektuuris võib määrata et saad klõpsu kohe ja käest või paned kaamera harkjalale ja lapid hiljem HDR-i kokku nii et mull kõrvust väljas.

  2. Kui A7 III-d ei kannata siis võta kasvõi a7R II. Saad ca kolmveerand stoppi valgustundelisust ja jupikese croppimisruumi.

  3. Kui eelarve tõesti poob sisi võta originaal A7 või A7R (isiiklikult soovitan viimast). Kui AF nii-ehk-nii ei huvita siis sensor suht sama mis II-l kuid hind naermaajavalt soodne.

Kust osta? Esimese hooga ütlen rajalacamera.fi ja amazon.de. Kui sealsed pakkumised kätte saad võid Sony esindusest ja Pee-Pointlessist küsida et kas nad pakuvad sulle fototehnika-ostu-kruiisi imekaunisse kevadisse Helsinkisse või vahvat pakiootusärevust või rikuvad kõik selle Ilusa ja teevad ostmakutsuva pakkumise…

Ärikad müükarid said lataka kirja, aga kuhu jäi keps?

MetsJeesus kirjutas:

Siin mõned isiklikud soovitused:

  1. Pane hambad risti ja osta A7 III Saad tubli lisastopi
    dünaamikat ja kolmveerand stoppi valgustundelisust,

Sellise soovituse suhtes tasub skeptitsismi üles näidata.
Hambad ristis rahakotile põnts panna ja too “kõige-kõigem” aparaat soetada pole just mõistlik.
Tuntud soovitus: “veidi odavam kere ja natuke paremad objed” kehtib ka tänapäeval. Näiteks obje “lisastop” ava kaalub minu silmis üle kere lisastopi. Ja hea obje tehnoloogiline eluiga on pikem kui kerel, st. mõne aasta pärast, kui raha on natuke rohkem, saad osta veel kallima A7 IV-i või V, millel on kurat teab mis toredad uuendused, aga praegu ostetud lemmikobjet kasutad rahumeeli edasi.


petslane

(mihk kirjutab): A7II alternatiivid A7RII ja A7III on mõlemad BSI CMOS sensoriga, A7II on vanemat tüüpi sensoriga. Pigem valiks uuemat tüüpi sensoriga, kui kannatab. Kasvõi kasutatud kaamera.

Viletsad kogemused suletud ef mountiga … näiteks sigma mc 11. Saeb 20 sek, enne kui fookuse leiab. Portree ajab hädaga ära küll.

MC11 on ju ainuke, mis üldse toimib. Paljud on väga rahul.

Tuntud soovitus: veidi odavam kere ja natuke paremad objed kehtib ka tänapäeval.

Siis on kaks koolkonda:
Üks ütleb et osta kehvem kere ja sinna juurede Väga Hea klaas [ning seejärel veendu et kere jääb lahjaks ja osta lõpuks ka Väga Hea Kere], teine ütleb et osta KOHE selline kere, mis annab oluliselt avaramad võimalused klaasi (järel)turul ning kauple nii palju kui kannatab ja siis veel 2x rohkem. Ise olen justnimelt viimast usku. Mõned ostuargumendid.

Nii-Konna näitel tähendas korralikum kere fookusmootori ja kasutajale avatud fookuskalibreeringuga keret. Esimene võimaldas kasutada ka väga vana kooli klaasi, teine võimaldas mistahes pihkusattunud klaasi ISE ära kalibreerida… Piisavalt ostuargumenti et päris mitu sotti lisapappi välja köhatada…

Sony A7 näitel annab III generatsioon juurde stopi dünaamikat ja kolmveerand stoppi valgustundelisust. Praktikas võib see tähendada võimalust pildistada käest vs hädavajadus kasutada kolm-jalga. Või siis võimalust stoppida mulk difraktsioonipiirini (24mpix jaoks on see f8…f9.5; 6 mpix jaoks f16-f19) kinni, kus mistahes pudelipõhi performib suht aktsepteeritavalt (st valgustundelisuse pärast saab mulku rõõmuga stopikese koomale käänata).

PS. Laperdava peegliga tehnoloogiareliktide ajastul olid kerede arengud nii aeglased et kere vahetuse peale tasus mõtlema hakata ales ÜLEjärgmise mudeli väljakaagutamise peale ning tegutsema hakata üle-üle-järgmise mudeli turuletulekul, hübriidimaailmas on areng olnud oluliselt kiirem ehk passivapoolelt tuleb arvestada et Parim Saadaolev kere on paari aasta pärast Fototehnoloogia Auväärne Ajalugu (nagu A7 II seda ka ON)…