Soovitage peegelkaamerat

Tere,

plaan soetada peegelkaamera ning seega paluks pisut abi teadjamatelt.

Kaamerat kasutaks siis nö foto reference materjali jäädvustamiseks. Pilte kasutan fototöötluses ning “inspiratsiooniallikana” (kui te saate aru, mida ma silmas pean :slight_smile: . Fotodel võiks jääda eelkõige hea värvide eristatus ja detailide täpsus (interjöörid, maastukud, linnavaated …). Ilmselt teen pilte ka liikuvatest objektidest (lapsed, loomad, jne). Fotodel võimalikult suur formaat ja hea kvaliteet, et pildid oleksid kvaliteetsed ka trükituna. Eriti spetsiifiliseks ei ole hetkel mõtet minna sest olen fotokunsti kauge inimene veel, pigem muud kunstid :stuck_out_tongue:

Lisaks ok video salvestamise võimalus.

Foorumite ja portaalide vahendusel on silma jäänud Canonid.
450D, 50D

hinnaklassi ülempiiriks võiks panna 10k koos objektiivi(de)ga.

Mida arvate? Milliseid näitajaid kaameral / objektiivil jälgida, kui soovid on sellised ja muu taoline, palun … :slight_smile:

(Jüri kirjutab): See kirjeldus ei ütle küll muud midagi, kui et tahad lihtsalt kaamerat. Kõigil digipeeglitel üldiselt sarnane värvide eristatus, detailide täpsus ja kõigiga saab liikuvaid objekte pildistada. Kvaliteet on vastavuses objektiivi hinnanumbriga. Sellises hinnaklassis polegi midagi muud soovitada, kui et vali see, mis endale kõige rohkem meeldib.

(throt kirjutab): Lugesin, et hea värvide eristatus, detailide täpsus jne ning hakaksin mõtlema et 35k eest hakkaks vastust pakkuma, kuid siis tuli et hinnaklassi ülempiiriks 10k koos torudega, mis automaatselt nullis ära kõik eelneva pika jutu.
10k ja detaile siis ega vist palju peale olympuse E450+35mm f3.5 olegi.
Kui oled nõus veidi rohkem maksma, siis saad ka suvalise muu tootja kere + Sigma 50mm f2.8.
Või kui hinnapiir kindel, siis võta aga suva kit komplekt, mis kõigerohkem meeldib ja anna aga tuld.

(andres kirjutab): 9k korralikumat sorti obje alla ja 1k eest korralik filmikere.

(Siim Raadik kirjutab): Pluss jupikaupa ilmutus+skann paari kiloraha (siis eekudes…) aastas, täiesti mõistlik mõte. Filmilt saab ka aastaid hiljem oma tahtmisi välja võluda, sensori piirid on paigas ja ketas kadunud… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Aitäh soovituste eest :slight_smile:

Hinnapiir kujunes välja selline, kuna ma päris täpselt ei tea, mida tahta. Olen lapanud internetipoode meil ja mujal ning 35k ainult kere eest on pisut palju. Sel juhul on väga reaalne võimalus, et suurepärase kaamera võimalustest jääb pool kasutamta :smiley: ?

Muide… kas mulle ainult tundub, või ongi Eesti fototehnika poed pisut nagu röövimise maiguga? Kui hind on konkreetselt 2 KORDA või isegi enam kallim hinnast mujal. (UK, USA, DE jne)

Korra jäi isegi silma e’Bays sellised hüperpakkumised, mis annavad Canon 5D Mark IIIga kaasa 5-7 toru + kõik vajalik (kotid, statiivid, muud tarvikud, pudi-padi). Ja hind on ka uskumatu. Pmst sellise komplekti saab sealt kätte sama hinnaga, mis nt Photopoindis AINULT kere eest küstakse. Kes teab, seletage mulle ka see trikk lahti, palun :smiley:

Ps. Kaamera ei pea olema uus ja eestist ostetud, mis lubab pisut selle hinnaga mängida.

Seda kaupmeeste teemat on foorumites pikalt arutataud.
5D Mark III osta kindlasti eBayst, mitte et ainult 1000 korda odavam, vaid mujalt ostes jäädki maksmisvõimalust ootama.

:slight_smile: jajah, kodanikud Nigeeriast on tegelikult jõudnud juba ka IV ja V versioonini sellest mudelist. Neil selle graveerimisliini uus tarkvara mida muidu käsitsi voolitud puunukkude jaoks kasutati lubab nüüd ka väiksemaid rooma numbreid :wink: Canon, turakad on alles takerdunud III juurutamisse.
Hind peabki uskumatu olema- muidu sa ei usuks.

Ehk siis - tegemist on pettusega ja asi on vuhvel?

Lappa Canoni leht läbi, saad teada, mis kaameraid nad toodavad, siis on palju lihtsam osta.
Sealt hakkab vaikselt tulema ka see miks kohapealse poodniku hinnad on kallimad ja vaikselt need teadmised siginevad.
No muidugi, selge see, et poodnik ei kingi midagi ja eesmärk on tal võimalikult suurt kasumit teenida, aga eks see päris tõde röövluse ja muu osas asu kuskil vahepeal.

(IndrekV kirjutab): Parem oota järgmine aasta ära, siis 10K eest saad ikka päris korraliku komplekti.

(bow kirjutab): 450D ja 50D on päris korralik suuruse ja massi vahe - mul on mõlemad mudelid kasutuses olnud - ja nii kummaline, kui see pole olen jäänud enamuses 450D kasutajaks - mulle meeldib ta väiksus :slight_smile: ainuke mis mind tema puhul häirib on ISO vahemik, kuid uuematel mudelitel 500 -550 peaks olema see lahendatud nagu ka 50Dl. 50D on ka igati tip-top aparaat, kuid nüüd on sellel ka juba järg olemas 60D. Avan, et võta 50D - kui ostad kasutatud peast. Ilmastiku kindlus parem ISO vahemik, suurem ja kvaliteetsem ekraan ja veel mõned pisiasjad. Aga ega ükski aparaat ilma objektiivita pilti tee :slight_smile: Vot selline harrastaja soovitus :slight_smile:

Pentax K-r

Tänan asjalike nõuannete eest :slight_smile:

IndrekV, mida sa järgmise aasta all mõtled? On siis oodata hindade langemist?

(IndrekV kirjutab): Kõik hinnad kukuvad… 15,6466 korda.

ha! :smiley:

(Siim Raadik kirjutab): Sa uuri natukene objektiivide osa oma tahtmiste täitmiseks, valikuid on sajast kroonist saja tuhande kroonini… . Millised täpselt ja millises hinnas Sa ostma oled võimeline ja milliseid Sul vaja võiks minna… ? Torudest lähtuvalt otsi neile taha suvaline kere, seda saab hiljem hõlpsalt vahetada, muu atribuutika vahetus enam nii lihtne ei ole…

ok, sain osta.ee oksjonilt canon 30d komplekti koos 2 gb mälukaardi, 18-55 mm obje ja koti 3715.-

Ise rahul. Mida te sellest kaamerast arvate?

(Tiit Veermäe kirjutab): kui su uue roosa kleidi ja värske blondeerimis-seguga peegli ees vänderdamiseks sobib, siis proovid ehk pilti ka teha? :slight_smile:

? ei saa sellest roosa kleidi ja blondeerimis-segu naljast (?) aru.
pilte tegin, päris asjalik.

Ootaks siis kommentaare 30d endistelt ja ka praegustelt omanikelt.