(Sten): Canon FD objed- milliseid valida

Hei,
sai siin kuu tagasi Inglismaal olles hea hinna tõttu üks AE1P Jessopsist ära ostetud.
Kuna millegipärast olen paadunud MF ja manuaalfookuse austaja (ärme sellel
teemal rohkem arutle eks::wink: on kaamera super.

Tahaks aga siinkohal uurida, milliseid torusid vaadata võiks/millised
FD seeriale sobilikud üldse pildistamiseks kõlbavad.
Komplektiga tuli kaasa standartne 1,8 50mm, ebayst sai rebitud
2,8 28mm ning Tokina 80-200 pumpzoom f4.

Huvi oleks vist tegelikult ainult mingi standarzoomi ca 35-70 vastu ning võibolla
ka mingi ~100se portreeka suhtes.

Elik küsimus selline: oskab keegi kommenteerida Canoni originaaltorusid.
Samuti on jäänud silma ebayst erinevad Soligori omad ning mingi eksootika Makinon (mis imeasi see üldse on ja kas kõlbab).

Parimat,
Sten

[%sig%]

Canon FD 35-70/4 on Morgan-Fotos Pärnu mnt. normaalse hinnaga müügis - julgen soovitada,kuna ise kasutan sellist üsna tihti (ka just AE-1programmi ees),objektiiv on ka täisavaga terav! Igatsugu soligorid ja makinonid unusta ära,kui piraatidest midagi kõlbab,siis Tokina ATX-seeria ja Tamroni
SP-seeriast,äärmisel juhul ka Vivitar seeria-1.Kommentaariks Canon FD
originaalobjektiividele vaid niipalju,et kui midagi paremat tahad,pead ise tegema…

[%sig%]

kiidaks kah takka, kui paadund FD huviline aga verner on kõik selle juba ära teinud.

(Allar kirjutab): Pisut lugemist FD torude kohta:
http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/canon/fdresources/fdlenses/index.htm

[%sig%]

(Kiisuke Auh kirjutab): 50mm /1,2 avaga oleks ikka tore küll omada…

FD 85/1,2 L oleks veel parem…

[%sig%]

(Sten kirjutab): Verner ja muud vastajad,
suur tänu heade nõuannete eest.
Tegelikult ma juba käisin seal mir.com’i lehel, aga kuna
seal olev pilt viskas eest päris kirjuks, mõtlesin, et foorumist saab
kiiremini konkreetseid soovitusi ja vastuseid.
Eks ma isegi uskusin, et FD orignaaltorud on ikka antud kontekstis kõige paremad. ebays lihtsalt vedeleb päris mõistliku hinnaga igasuguseid imeasju tokinadest makinonideni ja kuna pole veel eriliselt kogenud selles vallas
on lihtsalt hea n.ö adekvaatset soovitust saada.

Verneri rõõmuks üritan palgapäeval morganist läbi astuda, eks vist tuleb see zoom ära võtta. siis aitab kah (kuigi noh 135 2,8 ja 100 2,8 on ka ju täiesti toredad isendid rääkimata 50 1,2 või sellest eelpoolmainitud 85sest).

Tänud veelkord,
Sten

oli ju hiljuti pakkumine zoomile 700kr eest…

(Sten kirjutab): mjnah,
tundub, et maha magasin:(
on see veel muidu alles?

Mul on võibolla varsti üks Tokina RMC 35-105 pakkuda 300.- (Paar huvilist on järjekorras).

(Allar kirjutab): Sten kirjutas:

foorumist saab
kiiremini konkreetseid soovitusi ja vastuseid.

Minu kogemus FD torudega piirdub FDn 28/2.8, FDn 50/1.4’ga, FD50/1.8’ga ja ühe 70-200 tamron zuumiga. Sain nendega kenasti hakkama, eriti rahul olin 50/1.4ga - värvid, joonis, teravussügavus :slight_smile: 50/1.8l oli värviülekanne soojem ja ehitus viletsam.

Mul on AE-1 ees Canon 50/1,8 ja Vivitar 135/2,8 (see viimane Endli käest saadud aastaid tagasi). Ainuüksi tele pärast kasutan AE-1 (mõni aeg tagasi sain FM2, paraku ei ole samaväärset toru talle ette leidnud). Tõeliselt hea joonisega objektiiv.

(silver kirjutab): Milline vivitar 135mm sul on? neid on tehtud f2.3 // f2.5 // f2.8 (ja veel mõned vanemad tüübid).

(silver kirjutab): doh, täitsa pime hommuk on :slight_smile: niiisiiis f2.8 CF 1:2 . Otsin sellist nikonile, aga pole ettte sattunud veel…

(kelm kirjutab): http://fotokala.ee/foorum/read.php?f=3&i=15210&t=15210