(süda läigib): haisev kala foorum

Hola!
Esimest korda lugesin täna kala foorumit. Lugesin kusagil 50 sõnumit. Pöördun dpreview oma poole tagasi(oluliselt konstruktiivsem, vähem väsitavam, sõbralikum, missioonitundlikum jne). Arvasin, et ameeriklastel on suured identiteedi probleemid ja mingi valu kubemes aga seda foorumit lugedes võib küll õelda, et vastik hakkas kui õelad inimesed eestlased on.Tühi targutamine ja teiste nõuannete kallal ilkumine. Tihti unustatakse ära, et mingi “esimene” subjekt küsis nõu ja sõimatakse selle asemel, et nõu anda, hoopis nõunadjat, kes justkui ei andnud õiget nõu. Lihtsam oleks ise “õiget” nõu anda, mitte sõimata teist, et “sa ei anna õiget abi ja oled imbekas”. Vihkamist on palju. Kahju. Tõesti väsitas ära. Kurb:(
PS: Üldistada ei saa midagi.
See kes end puudutatuna tundis, lugegu üle oma postitatud sõnumite arv ja vaadaku kui suur osa neist nõuandvad ja arukad on ja mis osa kulus 3nda isiku sõimamiseks ja mitu lauset sarkastilise alatooniga olid… Kui palju raisatud sõnu ja mõtteid! Kibestus ja fotograafia kokku ei sobi.
Arvan.

T.

(twist kirjutab): statistikaga on see jama, et kui konteksti ei tea, siis lähed rappa…
aga ameeriklased ja missioonitunne… on see, mis võib mõnel teisel südame läikima ajada…
täiesti sõbralik konstanteering :slight_smile:

(twist kirjutab): ps. haisvad tallinna kilud on päris maitsvad, rootslastel on veelgi haisvam retsept :wink:

(Allar kirjutab): eks igaüks näeb mida näha tahab.

kus mis? vaatasin kähku paar viimast teemat üle siin, igati viisakad?

olen teema algatajaga nöus. liiga palju ärapanemist nii foorumis kui piltide kommentaarides. ma ei väida, et köik meelega mürki pritsiksid, paljud ei tunne end ilmselt keelenüanssides kuigi kindlalt ja ütlevad näiteks “halb” vöi “kesine” asemel “sitt”, traumatiseerides kritiseeritavat täiesti asjatult. samuti vöiks esimese vihaga kirjutatud teksti vähemalt KORRAGI läbi lugeda ja aru pidada, kas on ikka mötet end ja teisi antud teemaga ärritada.

(marko kirjutab): nojaa, aga dpreview foorumite teemad on sama etteaimatavad nagu järgmise telekanali pealt näidatava seebiooperi algus, teemaarendus ja lõpp. Teemad stiilis “Vaata mis ma tegin”, “Kas tasub osta 20D”, “Mis on parem”, “Oi kui vähe müra” jnejne ongi kohati nii lapsikud, et ausaltöeldes kuluksi väheke teravmeelitsemist ära. Aga siis oled seal kohe TROLL, samas aru saamata, et sind trolliks sõimajad on ise…ütleme ausalt…lollid. Seal foorumites on palju kisa, aga vähe villa…vat mis ma ütlen ja seetõttu ka asjalikku infi liigub vähe. Ses osas on nii mõningi kohalik foorum kahtlemata palju sisukam…ja lauslollusi võib edaspidigi küsida usast, kus kõik mämmutavad sinuga samas liinis kaasa, et ohh kui tore ja ohh kui armas.

Saksamaal on ka hull mämmutamine moes… Eestis aga hull ärapanemine. Midagi vahepealset, ehk konstruktiivsemat ootaks :wink:

arvata on et selle mõtte otsas ja oma käitumisega võib ju ootama jääda… argumente seletusi rohkem… kõigile… kõigest… maailmavaadet ja pilti … ja pole häda midagi… tegelt.

(Indrek Pärli kirjutab): mmmm, sarkasm… suu jookseb juba vett

[%sig%]

(Kolumats kirjutab): foorumibänn, vot mis siit puudu on :stuck_out_tongue:

(Juhan kirjutab): mulle ka vahel tundub, et kui keegi nõu küsib, siis selle asemel, et teda õpetada, hakatakse ilkuma selle kallal, kes on üritanud oma parimate teadmiste juures ka seda nõu anda.

(Alexa kirjutab): Tere! Kas mõtlete akvaristi foorumit?Kui jh siis olen ise kh selle foorumi külastaja,ning igati nõus teema algatajaga.

Julge tuleb igast olukorrast välja,tark väisab neid :slight_smile: Tehke,poisid,esteetide foorum,oleksin tänulik lugeja!

(rammpari kirjutab): :slight_smile: teema algatajaga täitsa nõus.

Vahest harva loen aga alati on syda paha…

Näiteks see olympuse kodulehe jutt, appi kus kõik on kodus kapis kõvad tegijad!

Appi kui kibestund inimesed…

ex selle kohta on lause: “mul on 2 poega, yx on normaalne, teine on fotograaf” :))

[%sig%]

Üritan siin harva midagi öelda, küll aga loen kõike. Olen algaja, aga see selleks.
On kaks iseasja, kas vastustes on kerge sarkasm või teise kodaniku mõnitamine - olgu siis küsija või mõne juba vastanud inimese.
Kui ikkagi küsimuse tase on, et - no kudapidi siis täna aluspüksid jalga käivad - siis ei maksa imestada, kui “kilde” visatakse. Olen isegi paar tükki visanud - ärge solvuge :wink:

[%sig%]

(B6 kirjutab): kurtmine, et foorumis enamik õelutseb on rohkem algaja/vähese foorumikasutaja mure.
minnes uude seltskonda on üsna tihti probleemiks, et seltskond on kas ülevoolavalt sõbralik või ärapanijalikult ülbe, lisaks ignoreeritakse jne.
arusaamine kuidas asjad toimivad ja siseringi slängist aru saamine võtab väheke aega.

kui korduvalt samasse seltskonda sattudes ikka veel nii kohutav on siis pole mõtet ennast nende “mölakate” talumisega piinata.

(Evert kirjutab): Kuid kommentaarid on ka pidevalt saastad.
No inimestel pole ajusid.

Muide, ajage vähem “teaduslikku” saasta (:
Isegi peaksin vähem ilkuma ja iroonitsema…

(a kirjutab): Väga õige jutt.
On küll P*s see fotokala, on küll.

kurb…ei maksa siis saasta toppida üles :slight_smile: