Sündmuse pildistamine

Tartu Rahvaülikool kutsub koolitusele Sündmuse pildistamine.

Koolitusel saadakse praktilised oskused sündmuste (sünnipäevad, aiapeod, vastuvõtud, võistlused jms) pildistamiseks. Õpitakse kuidas saada hästi kadreeritud fotod tegevuse pildistamisel ning kuidas saada hea tulemus erinevates valgusoludes. Koolitusest maksimaalse kasu saamiseks on vajalikud algteadmised fotograafiast ja oma fotoaparaadi manuaaliga tutvumine.

Teemad
Kuidas mõjutab ISO valik fotot?
Kuidas valida ava ja säriaega, et saada tegevuse pildistamisel parim tulemus?
Milline objektiiv valida?
Millal eelistada automaatprogrammi, poolautomaat programmi ja manuaalset programmi?
Millal ja kuidas kasutada lisavälku?
Kuidas valmistuda ja mida silmas pidada erinevate sündmuste pildistamisel (sünnipäevad, pulmad jm)?
Mida ja mis tingimustel tohib pildistada ning fotosid avaldada?
Õppe kogumaht on 14 akadeemilist tundi, millest 10 tundi on auditoorset ja praktilist tööd ning 4 tundi iseseisvat tööd (harjutamine enne praktilist osa, piltide valik ühisele analüüsile). Praktiliseks tööks on kahe sündmuse pildistamine.

1.tund - L, 28.aprill kell 11.00-12.30 Pepleri 4 teooria

2.tund - N, 3.mai kell 19.30-21 ettevalmistus pildistamiseks, kontserdi pildistamine Ülikooli kohvikus

3.tund - T, 8.mai kell 17.30-19 fotode analüüs Pepleri 4

4.tund - R, 11.mai kell 16.30-18 pildistamine Kvartali sünnipäeval

5.tund - T, 15.mai kell 17.30-19 fotode analüüs Pepleri 4

Koolitaja
Viivi Järve on fotograafiaga tegelenud üle 20 aasta. Oma esimesed pildid tegi ta mustvalgele filmile, mida tuli toona käsitsi kodulaboris ilmutada. Fotograafina on Viivi tegutsenud 5 aastat. Fotograafias on ta end täiendanud erinevatel koolitustel. Sündmuste pildistamise kogemus on suhteliselt lai. Viivi on jäädvustanud nii moeshowsid, tavalisi sünnipäevi, pidusid, kontserte, pulmi kui ka spordivõistlusi. Viivile meeldib tabada hetke emotsiooni ja seda edasi anda. Ta on viinud läbi erinevaid fotograafia töötubasid (aktifoto, glamuursed 1920ndate stiilis fotod, öö lossis jpm). Hariduselt on Viivi gümnaasiumi füüsikaõpetaja (Tartu Ülikool MA) ja loodusteaduste õpetaja põhikooli (Tartu Ülikool BA). Ta on andnud tunde põhikoolis, gümnaasiumis ja kutsekoolis ning lisaks loodusteaduslikele ainetele ka fotograafiat.

Osalemise tasu 110 €
Antud kursuse puhul kehtib tulumaksusoodustus (Tulumaksuseadus § 26). Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Lähem info ja registreerumine https://www.rahvaylikool.ee/kursus/4/68/fotograafia