(t.): Uus sensor Canonilt

Suurima erinevusena vanast sensorist tundub olema rolling shutteri efekti (liikuvate objektide moonutuse) oluliselt alla viimise 17ms-ni. Võrreldes näitek Sony sensoritel on see üle 30ms.
Lisaks ka 4K täis sensori laiuselt ilma cropita, mida siiani eriti ette heideti.
Videosõbrad peaksid nüüd küll rahustatud olema.

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-m6-ii-initial-review-what-s-new-and-how-it-compares/2

t. kirjutas:

24p jäeti ära. Kellegi jaoks väga suur häda.

(t. kirjutab): eks see on see kont mida penidele närida anti, muidu hakkavad suva asja peale lärmama:)

Lärmavad niisamagi suva asja peale, alustades müüginumbritest ja gepsust.

(aivar kirjutab): H.P. kirjutas:

t. kirjutas:

24p jäeti ära. Kellegi jaoks väga suur häda.

Võhikute jaoks on see loomulikult arusaamatu number.Ja enamuses siin foorumis ongi võhikud kes ei saa video kaadrisagedusest midagi aru.

(t. kirjutab): Oleme ju fotofoorumis ja kuna videot eriti ei tee, siis pean tunnistama, et olengi selles osas võik ja ei tea milleks seda vana kino 24p (23,976) peaks kasutama kui meie piirkonnas PAL on 25p/50i ja ameeriklastel on NTSC 30p/60i. Ehk keegi targem seletab milleks seda tänapäeval vaja on.

Google on nohikute s6ber.

Siin suht kokkuv6tlikult üritatud lahendata häda: http://eugenia.queru.com/2009/08/04/the-3-ways-of-converting-30p-to-24p/.

Kinopedede värk, kus 24p liikeblur ( motion ) ikka niin tähtis, ma saan aru.

Liiklevplürr tuleb ikka 1/50 säriajast.

(enn kirjutab): Minu omaaegne matemaatikaharidus ütleb, et 30 kaadrit/sek ei saa nii lihtsalt (kaduteta) viia kujule 24 kaadrit/sek. Meenutage ühiskordset. Ajaline venitamine, mida lõpuks soovitati, sobib vaid tummfilmile. Muusikas saab sellise aeglustamisega kilohertsist 800 hertsi, mis on ilmselt isegi ebamusikaalsele inimesele liig.

[%sig%]

(aivar kirjutab): Televisioon toetab kuni 25p.Kui filmid 30p siis saad konvertida ka 25p kuid kvaliteedi kaod tekivad.Ehk siis programm hakkab kaadreid vahelt välja tirima.
Minu jaoks on kaamera ainult 30p arusaamatu.

Antud kaamera, mistanüüdoligi, kohta ei oska midagi öelda ja kust need andmed pärit, veel vähem. Sony-ga on igatahes PAl-is omad settingud ja NTSI-s omad, 30k/s jne. Võimalik, et loeti välja ainult NTSI settingud menüüst.

enn kirjutas:

Minu omaaegne matemaatikaharidus ütleb, et 30 kaadrit/sek ei
saa nii lihtsalt (kaduteta) viia kujule 24 kaadrit/sek.

30 on tülikas jah. Aga 25 kaadrit 24-ks konverdib arvutiprogramm väga väikeste kadudega ära, heli ka sünki, nii et inimene praktiliselt ei märka. Milline arvutiprogramm, googeldage ise :slight_smile:

Iseasi tõesti, mis hädaga seda 24 tänapäeval vaja on? 25p on praktiliselt sama. Ja kõik ikka ihkavad väiksemate moonutustega e. väiksemate kadudega liikuvat pilti. Kui võimalik, siis pakkivat streami filmiks ikka 50 või 60 kaadrit sekundis. Ja pakkimata üksikuid kaadreid ei anna vist ükski hobistidele mõeldu seade välja…
Ehk 24 kaadri soov on sarnane nagu fotos: tahaks digikaamerast teralist pilti? Väga hea, lase hiljem gunzdi filter arvutis peale ja muudkui tuleb…

petslane

(marek kirjutab): võpsikujumala arvamust ootaks :slight_smile:

marek kirjutas:

võpsikujumala arvamust ootaks :slight_smile:

Ära kutsu kurja välja! :smiley:

P

(külaline kirjutab): MIlleks nutta. Täitsa savi palju mingeid p-sid on, peaasi et arvutiekraanil norm vaadata oleks, enamik kasutajaid muud ei vaja. Kes vajab, kindlasti ka sellele on mingeid variante valmis tehtud.

(marek kirjutab): ilmselt testib samsungi android millel saab objektiiv vahetada :stuck_out_tongue:

(t. kirjutab): >Minu jaoks on kaamera ainult 30p arusaamatu.

nii need kuulujutud tekivad:)

(t. kirjutab): >24p jäeti ära. Kellegi jaoks väga suur häda.

on arvamusi, et see on seotud MPEG LA litsentsitasudega,
ilmselt 24p tava kasutajate hulgas siiski vähemuses ja canon otsustas kulusid kokku hoida

(t. kirjutab): ei tule uus sensor alati kõige vingematele, dual-pixel af sensor tuli ka algul 70D peale ja siis alles teistele ja nüüd 90D/M6.2, ma ootan kuni see R/RP peale jõuab ja siis vaatan mida soetada

peaasi et arvutiekraanil norm vaadata oleks

Ning siin on aga tööstusstandardiks paraku UHD ning nurga tagant paistab suur must 8K vari…