Taevatriibud

Neh! Panen siia pildi lingi. Pidevalt on piltidel taevas triibuline, pole vahet kas ühe või teise kaameraga. Ja need jooned või lainetused on ainult taevataustal ja ei mujal. Mis see üldse on, kuidas tekib ja kuidas lahti saada?

https://www.dropbox.com/s/7pjp0rrqmj4wz99/052916_20.JPG?dl=0

(jaan kirjutab): ole bitisügavusega heldem:
http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/posterization.htm

eriti kui fotol on peeneid toonide üleminekuid.

Nikonil sai määratud 16 aga Canonil see värviruumi bit määramine puudub. Aga kas võib ka selles asi olla, et Photoshopis ajan värgid liiga kontrastseks?

(Jaan kirjutab): See näidispilt on sul 8bitine. Proovi kõrgema kvaliteediga salvestada.

Tekivad tavaliselt siis, kui oled piltide töötlemisel teinud midagi valesti või kasutad viletsat pilditöötlustarkvara (mis on ka ju tegelikult kasutaja viga).
JPG ongi 8 bitti värvikanali kohta, seega ära hakka otsima, kuidas saaks jpg-st rohkem bitte välja pigistada.
Kui pildistad jpg-s, siis kaamera peaks reeglina suutma taeva praktiliselt triibuvabalt üles võtta. Jäb vaid üle endal kaamera ponnistust mitte ära rikkuma hakata.
Kui pildistad raw-s, siis väldi neid võtteid, millega sa need triibud tekitad (variante nende tekitamiseks on mitu).

(jaan kirjutab): Võtan vale info tagasi. Kas kaamerast võetud jpg-sid töötled? Sellisel juhul vist ei saa jah väga palju keerata.

Pildistangi vaid RAW-is. Photoshopis just otsisin võimalust 14 bit. ruumis salvestada, aga ei leia vastavat määratlust, igal pool pakutakse vaid 8 bit. Kaameras (Nikon d7200) on 14. bit määratud. Ma ei tea, kas juba pildistamisel tekivad need triibud, igatahes tänastel võtetel on taevas jälle nagu sebra.

Raws pildistades ei tohiks küll mingeid triipe tekkida. Ju seal PS-s ikka midagi vussi keerad. Proovi Nikoni enda konverteriga vaikimisi seadetega jpg küpsetada, peaks tulema ilma triipudeta.

Tiff-i saad 16-bitiseks teha. Jpg-d mitte. RAW konverteris on vastav auguke. Kaamera las olla 14, isegi hästi.

isanelehm kirjutas:

Pildistangi vaid RAW-is. Photoshopis just otsisin võimalust 14
bit. ruumis salvestada, aga ei leia vastavat määratlust, igal
pool pakutakse vaid 8 bit.

Proovi meile oma töövoogu lahti seletada, kuidas pilditöötlust alustad? Mis liigutused teed? Kuidas lõpuks jpg-ks salvestad?

Ise olen kaameras tihtipeale teinud valiku, et salvestatakse 2 pilti korraga – üks jpg, teine raw. Jpg on nii öelda “kontrolliks”, milline on kaamera arvamus pildist, raw on edasiseks töötlemiseks. Kui mu töötlemise tulemus juhtub olema kehvem kui esialgne kaamera jpg, siis olen ilmselt midagi vussi keeranud ja parem alustada algusest.
Bitisuse soovitusd: jpg on alati 8-bitine ja kui seda hakata edasi töötlema, ntx värve või kontrasti või heledust (levels, curves) liiga uljalt väänata, siis on triibud või muud moonutused kerged tulema s.t jpg on lõpptulemus e. “ilmutatud” pilt.
Raw on sul alguss 14 bitine. Raw töötlemisel ei tasu kunagi vahetulemust jpg-ks salvestada ja seejärel edasi töödelda, sellega teeb pilti kindlalt kehvemaks. Kui raw-d töötled, siis programm peaks liigutused meelde jätma ja kui x sammul midagi valesti läks, siis tuleb muudatused sinna sammuni tagasi võtta ja sealt maalt korrigeerima hakata. Mida vähem samme, seda parem. Viimane samm: jpg-ks salvestamine.


petslane

(sell kirjutab): ega see suurem bittide arv töötlusel ka eriti ei aita kui pilt tuleb lõpuks ikkagi 8-bitiseks teha siis on triibud jälle platsis. toonid lihtsalt ei mahu ära 8-biti sisse.

Töötlemise viga. Räägi täpselt, mis sa selle pildiga tegid ja mis programmis.

Photoshop, uusim versioon kuid eelmine versioon tegi sama. Avan proge, siis avan sealt oma raw failid, tuleb Bridge, sellega panen paika kontrastsuse kui vaja, heleduse-tumeduse ja värvid, vajadusel kohandan WB. Siis salvestan jpeg.

Tegin täna RAW+JPEG ja jpeg on nendest elukatest puhas.

Ja veel: kas kellelgil veel on uusim Photoshop jõle aeglane ja jookseb aegajalt kinni?

Ei, ikka JPEG on kah taevas nõrgalt seda jama näha. Midagi ehk kaamerates siis liiast seatud…?

(enn kirjutab): isanelehm kirjutas:

Ja veel: kas kellelgil veel on uusim Photoshop jõle aeglane ja

jookseb aegajalt kinni?

Ja veel- kas see on sul ostetud versioon või kräkk?

[%sig%]

Kräkk ikka. Eelmine versioon oli kah, aga töötas laitmatult.

(sell kirjutab): Siin on üks link juutuubi videole kus Lee Varis räägib nende taevatriipude vastu võitlemisest. Kellel on kannatust ja tähelepanuvõime pikem kui 1 minut võiks vaadata.
https://www.youtube.com/watch?v=HLWh68q_yUI

Nüüd on nii, et RAW+JPEG ja NEF+JPEG on mõlemal triibud, ainult RAW/NEF samuti (Canon ja Nikon), kuid ainult JPEG ei ole triipe. Kui ma laen failid Photoshoppi ja isegi ei tee seal muud kui panen JÜEG-iks ümber, on triibud peal. Seega, peaks viga olema tolles Photoshpis, aga ei saa aru, mis seal valesti seadistatud on.

Äkki sul monitor on mingis põnevas värviedastuse režiimis või üldse mingi äge LCD plönn, mis värve korralikult edastada ei suuda? Või milles see “RAW ka triibuline” seisneb? Selles, et PS avades on see triibuline? Aga mida su PS on faili avamisel tegema pandud? Proovi Nikoni enda tarkvara vaikimisi sätetega.

Mul põlnd Nikoniga tarkvaraplaati kaasas. Canoni oma peaks uuesti installima ja proovima siis sellega RAW-i ilmutada.