Taevatriibud

(mehiso kirjutab): Lightroomis JPEG exportides pakub suurust, millele piirata. 1 MB juures on triibud, 2 MB juures väga vähe täheldanud, 4 ja üle minu silm enam ei näe. See sinu jpeg on seal 200KB (0,2MB)…

(Vello kirjutab): Sama probleem minu arvates. Lihtsalt maksimaalset failisuurust määrates tekkivad triibud taevasse. On võimalus panna fail kuni 5M või teine variant on määrata faili külgede suurus. Sellisel juhul isegi 300K pilt on ilma triipudeta.

(Isane lehm kirjutab): Ikkagi jama valla. Suure mahuga piltidel on triibud vähem nähtaval, aga näiteks 1.60 MB juures nähtaval juba. Kuidas saan aga teha pilti, mis oleks alla 1MB ja taevas poleks neid lainetusi? Isegi RAW failides on need. Photoshop ei anna kah mingit seadistust nende vastu.

(Isane lehm kirjutab): Neh, proovisin Nikoni progega töödelda ja posterisatsioon ongi kadunud kui kusi põhku. Põle veel proovinud, kas Nikoni proge ka Canoni RAW-e töötleb, vastupidi ei pidavat küll toimima. Photoshop on suur ja võimas, aga ma ei saa seda enam kasutada seni kuni leian vea, miks selles proges posterisatsioon tekib.

Mis seaded su kaameras on, et 1MB RAW faile toodab?

(Isane lehm kirjutab): Milles see progress seisnes`?