Teravustamine peegel versus hübriid

Ma üritan ka hübriidiga (mirrorless) sõbraks saada aga no see teravustamine, see on ikka nadi võrreldes peegelkaamera kiiruse ja täpsusega. Ei hakka marki kohe välja tooma aga sooviks kuulda Teie kogemusi üleminekul ükskõik mis margi puhul.

Siin ikka väga sõltub mida sa võrdled - Fuji X-T3 peale üle minnes ma olin meeldivalt üllatunud, teravustamine läks oluliselt täpsemaks ja madalamas valguses toimivamaks, kui varem peeglitega kogemused olnud, nagu 400D, 1Ds II, 1D III ja IV, 5D I, II ja III, D7100 ja ilmselt paljud muud mis hetkel meelde ei tule - muidugi küllaltki erinevad kered omavahel aga ühegi AF minu kogemusel pole nii hea kui sel Fujil.
Samas vanemad contrast-detect põhise autofookusega (XT3’l ja paljudel muudel kaasaegsematel mirrorlessidel on sensorisse sisse ehitatud phase detect autofookus) kered mida proovinud olen, nagu erinevad uuemad ja vanemad Panasonicud, Olympused, Sonyd, Fujid on võrdlemisi kehvad ikkagi olnud võrreldes nende samade peeglitega. Ehk siis - sõltub väga mida sa võrdled, ning kui oma kogemusele spetsiifilisi keresid esile ei too, siis ei saa ka väga kommenteerida, et milles probleem on, ning mida pigem siis asemele soovitada, jne.

Tänud! Tegelikult algselt mõtlesin ka Fuji peale ja katsetan seda järgmisena.

Kle ära uduta. Millisel hübriidil see kehva AF siis on?

Mulle tundub ka, et kuidagi liiga palju vingumist on praegu kuulda, vanasti pildistati ja tehti fotosid ka manuaalfookusega. Ise olen proovinud põgusalt Olympus omd m1 m2 ja Nikon z6 kaamerat ja need olid ülikiired ja täpsed, Olympus väga vähe kiirem, super kaamerad.