Tokina AT-X 2.8 11-16 Pro N AF DX II

Tere!

Soovin Tokina objektiivi AT-X 2.8 11-16 Pro N AF DX II kohta teateid, jagage oma kogemusi.
Raivo

küll ja veel http://bfy.tw/MWGx

Seda tean juba varem, millisest poest osta millise hinnaga. Mind huvitab just see, kuidas see objektiiv töötab. Kas on töökindel? Milline on fotode kvaliteet?

(aivar kirjutab): Tokina on korralik tootja.Endal on olnud Tokina 12-24/4 zoom ja jäin rahule.
Teine asi on see kas lainurgal on ava 2.8 ikka vaja? See lisab ainult kaalu ning hinda ja kui palju sa seda ava 2.8 ikka kasutad?

Tokina 11-16 f2,8 esimese versiooni kahte erinevat objektiivi kasutasin päris pikalt canoni crop (EOS 7d mkI) kere ees ja minu arvates oli tegu väga hea joonisega ja terava pildiga objektiiviga, millega sai vajadusel ka virmalisi või tähistaevast pildistada ja selliste piltide puhul oli f2,8 avast päris palju abi. Teravus f2.8 puhul pildi äärtes küll veidi kannatas aga ava veidi kinni keeramine aitas selle vastu. Kui selle objektiivi puudusi nimetada siis ehk see, et sisepeegeldused (flare/ghosting) on kerge tulema kui mõni valgusallikas peaks objektiivi vaatevälja jääma aga mkII versioon peaks selles mõttes väidetavalt parem olema kui mkI.

(Filmijuss kirjutab): Hea kogemus teil ikka… :slight_smile:

Teine asi on see kas lainurgal on ava 2.8 ikka vaja?
Suurte sensorite suurim häda ja eelis on suht väike DoF. Eriti suure sensoriga err fotoplaadiga (4 x 3 tolli ja suuremad) kaameratel on enam-vähem-kõik-enam-vähem-terav pildi saamiseks objektiivi keerutamine lausa standardprotseduur https://en.wikipedia.org/wiki/Scheimpflug_principle

Täis- ja poolekaadriliste klaas üldjuhul pööratav-keeratav EI ole ehk ainus võimalus natukenegi suuremat DoFi saada on mulk kinni keerata.

Laianurgeline klaas on aga olemuslikult suht suure DoF-iga ning siin on suurest avast oluliselt rohkem praktilist tolku, seda eriti kontekstis interjöörid, virmalised jms…

PS. Iseenda jaoks on ostuargumendiks ka asjaolu et 16mm peal töötab asi enam-vähem ka täiekaadrilisega. Suht abiks omadus minu vanal Tkoinal.