(toom): CS5...püha si..t!

midas veel välja mõeldakse? varsti ei pea vist enam ise tööd tegema:)
peab siis upgrade ootama hakkama…
http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-10049-10596

CS5 uudiseid leiab:
http://cs5.org/ ja http://www.youtube.com/results?search_query=photoshop+cs5&aq=f

See on väga hea asi juhul kui toimib. Photoshopi kasutajaskond on ja on alati olnud märksa laiem kui vaid fotograafid.

kas interneti-tilgutamistes tollest asjast pole juttu olnud, et ära koristatud?
kui see liigne vägisi-kast oleks cs5-st kadunud, ma kohe upgreidiksin esimesel võimalusel, muu võiks kasvõi rikkumata olla :slight_smile:

(toom kirjutab): ah tegelt on nii PS-is kui LR-is palju hullumeelselt närvidele käivat, aga ega nad meid ju ei kuula:)

Kõik geniaalne on lihtne. Samas on see ikkagi vaid pisikorrektsioonide tegemiseks kui kvaliteetväljund plaanis.

Ööh ööh,mul on arvutis veel CS3 Eks Adobil vaja raha teha et nii kiirelt uusi versioone välja laseb.
Need uuendused on ikka väikesed.Midagi olulist juurde lisatud ei ole.

Oleneb, mida keegi teeb. Teiste eest ei tasu otsustada nende vajadusi.
Teine teeb ainult pulmi, pole olulised talle optika moonutused ja perspektiivis kloonimine jne.
Mõni ei oska ega kasuta kurve, täiesti mõttetud programmid ju need kurvidega :slight_smile:

ilma kurvideta pole ka mingi fototöötlemise riist, arvan mina. aga mida mina ka tean.

Ses mõttes pole Photoshoppi midagi olulist lisandunud aastast 94 eelmisel sajandil, vahet märkad juhul kui pead eelmise versiooniga taas korra tööd tegema.

Vist umbes aasta tagasi sai pandud PhShop 6 korra peale. Saadanas oli nii äkiline. Kõik asjad toimusid enne, kui mõtelda jõudsid. Pidevalt kontrollisin, et kas ikka tegi asja ära või mitte :slight_smile:

(V1 kirjutab): Ma installisin ka CS6’e maha, sest see oli nii kiire, et arvuti ei jõudnud järgi.

Jah, ei suuda enam meenutada asju, mida ei saanud Photoshop 3-ga teha. Eks värvihaldust ole ajaga vast täiustatud. “Layerite” tulek oli muidugi päris vahva ja alates viiendast versioonist või millalgi, tekkis teksti lisamine ilma eraldi redigeerimise kastita, see oli samuti tore. Paljud liigutused, mis enne pidi käsitsi tegema on nüüd automatiseeritud, hunnik filtreid, pintsleid ja eritüüpi kihte jms eks see kõik kokku muuda tervikut aeglsaemaks kindlasti.

(Marti kirjutab): mnjah, kuidas keegi seda vaatab, CS4 on tegelikult ju Photoshop version 11! Arvan, et Tiit ilmselt mõtles ikka seda PhShop version 6te, mitte CS6te!

“Healing brush” tuli alates 7st… igati tore asi :slight_smile:

Rookonverter ja brauser on kõige suuremad leiutised, mingi pintsel on selle kõrval nali.

Novat, siin on koht kus arvutigraafik ja fotograaf võiks teineteist tugevate asjadega tümitada :slight_smile:
Iseasi muidugi kui nad samas isikus olema ei satu.

ah, herr Sirge niisama nokib - küll ta isegi piisavalt filmi pruugib, ja vaevalt, et ta brauseriga tolmu pühib

Foto juure tagasi tulles, siis muidugi jah, tooriku pööraja ja lappaja on väga head. Iseenesest kaameratootja RAW konverter meeldib mulle saadud tulemuste tõttu enam, aga kuna selle lehitseja venib nagu tatt, siis kipub ta ikka vaid erandjuhtudel kasutust leidma.

Eelnimetatud vigurid eraldasid shopi teistest kujundusprogrammidest ja tegid tast fotograafide oolinuan tööriista. Üks pintsel ees või taga.