(toomki): Õks tont käib mööda Eestimaad

Selle tondi nimi on simon tompel. Mees on võtnud eesmärgiks organiseerida kõik fotograafid harrastajatest kuni proffideni. Vaata ise aadressilt:

http://www.facebook.com/topic.php?uid=369917178587&topic=22541

Oleks lihtsalt huvitav kuulata, mida lugupeet kalad ühest tompelist arvavad.

Ää torgi…läheb veel haisema.

(toomki kirjutab): Juba haiseb ja hirmsalt. Seepärast just võtsin torkida. Kui veidi oodata siis hakkab lämmatama meid kõiki.

See on üks suur sitamaitseline üritus. Üritan praegu ise selgusele jõuda, et miks minul selle viimase aastaga see mulje tekkinud on, aga kuna sa ise sellega seotud veidi oled, siis ehk oskad kah midagi lisada. Võibolla ei ole eestlane karjaloom, võibolla midagi muud…

Viimasel ajal on Tompel muidugi veidi oma taktikat muutnud, saates liinile teiste nimedega inimesed… Ma vabandan, ehk pole see nii, aga see on see, mis mulje mul sest üritusest on tekkinud. Miks seda tehakse on jälle iseküsimus.

(toomki kirjutab): Ütlen ausalt, et olin. Kui selgemaks sai, millega tegemist, siis enam mitte. Ma ei usu, et asi eestlase loomuses oleks. Pigem on küsimus ühistegevuse mõttes ja eesmärkides. Kui sa selle mõtte enda jaoks leiad, siis liitud. Kui seda mõtet pole või saad üksi oma ideid paremini realiseeritud siis milleks. Minu arvates on senised ühendused olnud mõttekaaslaste liidud. Ühiste huvidega inimesed tegutsevad mingi kindla eesmärgi nimel. Esimesena tuleb kohe fotogrupp STODOM meelde.
Meenub veel hulk fotoklubisid, gruppe ja tähelepanuväärseid üksiktegijaid, kellel kindlalt oma koht meie kultuuriloos kui nii võib öelda.
Kui täna võtab keegi mees metsast eesmärgiks fotokunsti arendamise Eestis, liita kõik huvilised lasteaialapsest kuni tippfotograafini ja võtab selleks moodustada karja “fotoklubisid”, siis … .Teema üle võiks kaua ja pikalt teoretiseerida, aga igal ühel on kindlasti oma arvamus. Seepärast küsimuse siia püsti panin.

Noh, mina arvan, et fotokunsti arendamise eeldus ei pea olema kõikide liitmine ja eks siia ole ka paar koera maetud… Aga su küsimuse vastus on tegelikult Kalast ja Eestifotost “päris valusalt” talve jooksul läbi lipsanud.

(toomki kirjutab): On jah. Aga kuna teema oluline, siis oleks ju õige veelkord ja veelkord.
Krt. kui praegu lõi pähe, et keegi võiks seda siin reklaamina tõlgendada. Kinnitan, et nii see mõeldud pole!

toomki kirjutas:

http://www.facebook.com/topic.php?uid=369917178587&topic=22541

Oleks lihtsalt huvitav kuulata, mida lugupeet kalad ühest
tompelist arvavad.

Ülalmainitud lingiga lehele minnes ja ctrl-f vajutades ja otsingukasti sõnade “simon” või “tompel” kirjutades ei leidnud ma midagi, mille üle arvamust avaldada.
Või kas see www.facebook.com näitab erinevatele klikkijatele erinevaid lehti? Või pole ma piisavalt lugupeetud?

petslane

OT:
Topic: Eesti Fotoklubi piirkondlikud osakonnad
Displaying all 4 posts.

*
  Eesti Fotoklubi Harjumaa Fotoklubi
  http://bit.ly/Harjumaa-Fotoklubi

Hiiumaa Fotoklubi
  http://bit.ly/Hiiumaa-Fotoklubi

Ida-Virumaa Fotoklubi
  http://bit.ly/Ida-Virumaa-Fotoklubi

Jõgevamaa Fotoklubi
  http://bit.ly/Jogevamaa-Fotoklubi

.
.
.

(:smiley: kirjutab): Aga mõjub küll reklaamina. Ise osaled EFF üritustel -miks sa nendest osa võtad kui rahul ei ole? Kui fotokala on EFF’ga seotud foorumi postitused varasemalt ära kustutanud, siis nüüd on leitud uus nipp - hakata oma asja ise kritiseerima, et saada teemat taas fotokalas üleval hoida. :smiley:

(toomki kirjutab): Ma juba eespool Jussile vastasin ja ei hakka siin enam üle kordama.

(Allar Allas kirjutab): :smiley: kirjutas:

on leitud uus nipp - hakata oma asja ise kritiseerima, et saada
teemat taas fotokalas üleval hoida. :smiley:

sealjuures poleks see esimene kord, kui muidu vana ja kogenud vend teeb esmalt siin foorumis kõva kriitikat effi suunas ning järgmine päev on effi rivis ja palgal. väga kaheldava eetikaga lähenemine .p

(toomki kirjutab): Fotoklubid on olnud ja praegu on mitmedki tegutsevad ja elujõulised. Algatasin kogu teema seetõttu, et olnu ja praegu tegutsevate kõrvale on tekitatud mingi veider moodustis, millel pole ei saba ega sarvi. Seda üritatakse panna kasvama nagu mingit vähkkasvajat mis ajab oma kombitsad juba kõigisse maakondadesse. Selle moodustise nimetamine fotoklubiks on minu jaoks näkku sülitamine nii omaaegsetele kui praegu tegutsevatele klubidele või ütleme siis klubi nime ärakasutamine enda huvides.
Ma ei öelnud oma seisukohta kohe välja, sest lootsin asjaliku diskussiooni käivitumist. Tegelikult sain kaela räiged süüdistused milles saan süüdistada ainult iseennast.
Muide, hindan inimese juures enim julgust oma tehtud vigu tunnistada. Eelmisel sügisel vabandasin mitme tollal diskussioonides osalenu ees ja tunnistasin, et mul polnud siis õigus.

Aga aitab endale tuha pähe raputamisest. Kui seda loetakse ikka veel reklaamiks, siis kustutatagu teema ja loeme selle ammendatuks.

(:smiley: kirjutab): Lõhnab propaganda järgi. Toomas Kiige teeb paralleelseid identseid postitusi (copy & paste) nii Fotokalas kui Eesti Foto foorumis.

Simon vaatas, et facebook ei võta üldse vedu ja andis ilmselt andunud seersantidele käsu ja head juhtnöörid, kuidas negatiivse postituse kaudu suur külastuste hulk organiseerida.
Neid laineid tuleb veel…

(toomki kirjutab): No aitab! Mulle tundub, et provokaator on see sama :smiley: kes samade provokatsioonidega esineb nii siin kui Eestifotos. Eesmärk tundub sul olevat tähelepanu suunamine teemalt minu isikule. Olen selgelt nii seal kui siin oma mõtted välja öelnud ja sõnastanud ka hoiatuse. Minule aitab! Kes tahab see mõtleb ja teeb oma järeldused. Keda ei huvita, see kuulaku :smiley: alusetuid süüdistusi minu aadressil.
Saan konstateerida vaid, et :smiley: oli edukas valusa teema summutamisel.
Olen öelnud kõik, mis mul öelda on!

(toomki kirjutab): Kui keegi soovib minuga otse suhelda, mitte sõimata, siis palun:
[email protected]

(:smiley: kirjutab): Kuidagi ilusti oli sul ju vaja nüüd jalaga ämbrisse astudes resümeerida.

Midagi selget pole sa öelnud. Oled ajanud ümmargust juttu, rääkinud Tompelist, EFF’st, fotoklubidest, vähkkasvajast, postitanud linke… Ja oled kõigile teada andnud, et oled närvivapustuse äärel. Andnud mingeid hoiatusi kuid pole poole sõnagagi vihjanud, mis sellele järgneb :smiley: Raske on hinnata sinu ohtlikkust :smiley: Kas teed nüüd enesetapu või paned kellegile pommi.

“Kui tead kedagi oma piirkonnast, keda huvitab fotograafia ja omab Facebook kontot, siis kutsu liituma :)”

don tompel on vähe ärapööranud koos oma kannupoistega.
hiiumaa fotoklubi eksisteerib aastaid, pole eriti viisakas üritada selle nime oma õhumüügile külge pookida.

(toomki kirjutab): Tänan sind Enn. Sa ütlesid just seda, milleni tahtsin jõuda. “Pole viisakas” pole see sõna. Mina ütleks, et see on eriti alatu. Samas võib leiduda neid kellele tompel võib tunduda lausa “päästja inglina”.
Et seda ei oleks ma teema siia püsti panin.
Tahaks, et hoiatus või vähemalt üleskutse kainelt kaaluda oleks kohtadel otsustajatel olemas.