Uus Normaalsus

DxO võttis vahepeal välja oma marga-puu ja mõõtis sellega üle Huia-Weia P40 Pro.

Vaatasin näidispilte. 1:1. Suht puusalt julgen öelda et kitiklaasiga poolekaadriliste aeg on sellekskorraks teiselpool. Kui mingiaeg kahtlustati et Huiad-Weiad teevad oma näidispildid loperdava peegliga tehnorelikti abil siis nüüd võib tekkida kurjemat tõugu kahtlus et uut tehnorelikti üritatakse maha parseldada – nutufööniga tehtud näidispiltidega…

https://www.dxomark.com/huawei-p40-pro-camera-review/

Väike võrdlus Koogel- Moogeli Pieli kaameraga (mis ööpimeduse varjus känn-onna hädisele hübriidile koha kätte näitas):
https://www.androidauthority.com/huawei-p40-pro-vs-pixel-4-xl-camera-comparison-1099147/

Mis edasi? Nutuföönide võidu-kaamerastumine ilmselt jätkub täistuuridel sest nutuföönisektor TAHAB müüa ja korralik kaamera ON müügiargument. Kui üks ees, tulevad teised kabinal järele. Nõu-Kiia tuli mingiaeg välja toakärblasest inspireeritud liit-kaamera süsteemiga. Feilis. Pentastiliselt. Mõte pole aga ilmselgelt iseenda matustele osalenud ehk uudiseid ON oodata. Uudised tähendavad aga suuresosas seda et nutufööni sensori pindala (ja valgustundelisust) saab sisuliselt tõkestamatult kasvatada. Just nagu tänu arvutuslikule fotograafiale saab dünaamikat kasvatada sisuliselt tõkestamatult.

Kokkuvõte – Tehnoreliktide arendajad peavad oma jalad kõhu alt välja võtma ja pisut arendustööd tegema. Pikka aega oli Kaamera müümisel üks tõesti toimiv argument – PILT. Kui pilti ikka oli vaja, neelas klient nii mõnegi ebamugavuse vaikse klõnksuga alla kuid sedasama argumenti on järjest vähem – või enam üldsegi mitte…

(marek kirjutab): rohud põõsahull. rohud…

(marek kirjutab): https://www.youtube.com/watch?v=32UGD0fV45g

Räägime parem relikt-tehnoloogia müüginumbritest…

Järelturul tundub olema garantiiga ning leitist-kreitist tehnika hinnaklass ca 50% listahinnast.
FotoJutud.ee soovitab soojalt pisut OODATA ning siis TINGIDA. Rahulikult. Metoodiliselt. Põhjalikult…
https://fotojutud.ee/topics/uudised/kasutatud-fototehnika-hinnad-kukuvad-kolinal

Midagi pole parata – KÕIK tehingud toimuvad ÕIGE HINNAGA! ALATI!
HIND aga näitab toote pakutavat lisaväärtust ostja jaoks…

Oskaja käes teeb suursensoriline detailirohkemat pilti, kui ykski telefon suudab… Moblajeesuste käes mitte.

Minu meelest lisatakse piisavalt ülearuseid featureid ( 8k jms raw video), et toodet “piisavalt massilikuna” hoida, meeldida paljudele … .

Built in focus stacking v6iks ju tore olla, mis seerjatulest ühe terava pildi teeb. Tuttav “mitte fotograaf” kiidab moblat paremaks, kuna “see on teravam”.

Metsjeesus, lase sina telefoniga edasi, ja jäta see fotokate kritiseerimine. Need ei ole sulle.

Moblade objed on seisma jäänud F1.6 juurde. Moblade olematu bokeh v6i arvutuslik kunstlik bokeh on ikka väga kaka. Built in gray filtrit kah pole. Tilt shift objet kah pole. Ega moblamartüüride elu peagi kerge olema.

Ookei, aga mis asi siis toote väärtust näitab kui HIND sellele veel lisandit juurde pakub? Loosungitega, eriti ajuvabadega, on tore vehkida, endale näid kohutavalt tark.

jäta see fotokate kritiseerimine

Milline kehtiv seadusepügal KEELAB tehnikatoodete võrdlemist?!?
Milline kehtiv pügal Karustusseadustikus sätestab sanktsioonid FOTOfoorumis FOTOtehnika testidele viitajale?!?
Pisut haledat halinat vales koguses valesid asju vale hinnaga lattu võtnud ärikalt – sammturakkk…

Kui mingi tehnikatoode EI suuda mulle pakkuda seda mida MINA vajan – ja vajan ma väga konkreetselt EXIF-isse pildi tegemise geo-koordinaate ja kaadrile dünaamikat, millega saan ma pildistada ka ILUSAS keskpäevases valguses.

Hetkeseisuga Kaameratootjad seda mulle ei paku. Kaugele on näha et EI TAHA pakkuda – tehnika ja tehnoloogia poolelt ON kõik olemas kuid on näha et lihtlabaselt ei taheta… Kas on põhjuseks arengu-peetus, kartelli-kokkulepe või kombinatsioon eelmistest – kurat-seda teab kuid MINU jaoks vajalikke omadusi kaameral EI ole ja seega ka lihtne lugu – uut kaamerat ma sellistel tingimustel EI osta!!! Lihtne!!!

Tuttav mitte fotograaf kiidab moblat paremaks, kuna see on teravam.
Kõik-terav-kaader on väikese sensori füüsikast tulenev eelis ja Kaamera kõige põhimõttelisem puudus. GPS, 5G vms on lihtsad lisada kuid paberõhukest DoFi juba niisama lihtsalt laiemaks ei venita…
Seetõttu on ka Nutuföön kategoorias maastik, arhitektuur, tänavafotograafia, ka interjöör hetkeseisuga Kaamerast päris tuntavalt üle. Ka kategoorias tootefoto võib kitsamat kaamerat sisaldava nutufööniga saada märksa lihtsamini märksa parema klõpsu kui Kaameraga…

Moblade objed on seisma jäänud F1.6 juurde.
Whuucäärz. Näituseks sellesama P40 kaamera keerati f1.9 peale – ilmselt oli eesmärgiks saada tõeliset tuliterav pilt – see ka saadi!
Kaugele ON näha et selge suund on liitkaamera-suunal. NõuKiia esimene vasikas läks küll aia taha kuid mõtet EI ole maha maetud. See aasta punnitatakse zuumiga, järgmise aasta mudelitele ON samuti mingit fiitšöt vaja…

arvutuslik kunstlik bokeh on ikka väga kaka
Teravat pilti saab ALATI udustada. Algoritm udustaja maitse valikul. Udust pilti teravaks saada on aga Väga Palju Keerulisem task… Hetkeseisuga on arvutusliku bokehhi joonise aluseks Parima Saadaoleva klaasi bokehhi stiil. Pole palju lisada et see EI ole seebimulli-bokehh ja see EI ole sibula-bokehhhh…

HINNA osas – D610 + 50mm f1.8 + akutsald – omas klassil kreitist-leitist kola – $896.95 (08.04.2020 päevakursiga 825.90€)…

https://www.adorama.com/inkd610k.html?utm_source=rflaid67085

Seega hindades ON õhku ja seesama õhk ON hakanud vaikse visinaga välja tulema.
OOTAME…

Sa ikka ei adu üldse matsu. Proovi nüüd uuesti.

[%sig%]

Räme naer saalist. Arhitektuuris ja interjööris… ära enam peale võta, ausalt. Nii vale väide, et valus on lugeda.

MetsJeesus kirjutas:

Seetõttu on ka Nutuföön kategoorias maastik, arhitektuur,
tänavafotograafia, ka interjöör hetkeseisuga Kaamerast
päris tuntavalt üle. Ka kategoorias tootefoto võib kitsamat
kaamerat sisaldava nutufööniga saada märksa lihtsamini
märksa parema klõpsu kui Kaameraga…

[%sig%]

Ei no miks sa juba oma hoiakutega aktsiabörsile ei lähe. Kuidas sa nüüd oraatorliku hääletoruga nii häbenematult tasuta jagad investeerimissoovitusi. Kindlasti saaksid aktsiabörsil ruttu ratsarikkaks, persse see pildistamine.

Ettetormavalt mõteldes v6ibolla juba oletegi aktsiaturul. Suured short - positsioonid suurte fotobrändide peale. Huiveia aktsiad juba ostetud. Ööuned ammu juba läinud. Korona ka veel. Nüüd peab siin fotokalas kaasmikroinvestorid ( numbripimedad :sheep::ram::sheep:) “6igesse suunda” karjatama. N. ö. grass roots tegevus, vms. Ega sentimentaalisemisega, halemeelitsemisega rikkaks saa, v6i 6igemini seda peab oskama omakaasupüüdlikult teha. /sarc :grinning:

Sportlikult huvitav, mida teeb canoni aktsia 20.4 press release ajal, reaalajas.

(klaas kirjutab): No mis jutustad, viska kohe oma DSLR (ja klaasid ja välgud jne) prügimäele, osta P40 Pro ja saad lõpuks ometi õndsaks. Ja ühtlasi rahuned maha. Või ei saa sellega õndsaks, kuna tal pole guuglit ? Osta siis P50 Pro, see veel vingem.

Ootaks MetsJeesuse tehtud pilte. Mobiiliga.
upload.ee on koht kuhu võid laadida.

Ootaks raportit Kaamerate läbimüügi supertulemuste kohta!

Seesama fotokala.ee foorum suuda ilmselt raporti kenasti ära majutada…

Seda, et tavakasutajate käes teevad "profi"kaamerad sitemat pilti, kui telefonid, on ammu juba teada. Telefonil on palju suurem rõhk pildid kohesel töötlusel. Kaameratel on see äärmiselt tagasihoidlik. Seega pole imestada.
Teiseks need pildid netis, mida sa 1:1 vaatasid, need on 12Mpix. Julgen väita puusalt, et mu 24Mpix odava otsa poolkaader teeb kit objektiiviga tunduvalt detailsema pildi ning bokeh tuleb iseenesest, mida siuke sitanikerdis nagu ta seal telefonipildil on - jällegi - TAVAkasutajal on sellest tõenäoliselt suva ja vbl ei märkagi kohe vahet.
Kolmandaks… kaameratega saab teha pikka säri - ööfotograafia jmt statiivilt. Ja kitobjektiiv ei prugi alati 18-55 olla, vaid ka pikem ots: 50-200. Selle vastu ei saa telefon.

Aga ma pean nõustuma küll… pühapäeva hobipiltnikel, kel on kotis vaid lainurk kit-objektiiv… see kaotab aina enam mõtet ning tihti teen isegi telefoniga pilti. Aga kui tahta natukenegi tõsisemalt asjaga tegeleda, siis pole telefonist enam tolku. (Tean üht tüüpi: Jaak Nilson, kes koguaeg netis oma telefonifotograafiat promod, aga minu arust on tal lihtsalt koledad pildid aga eks fotograafia olegi 99% müügitöö.)

MetsJeesus, kaamera müük on languses. Tugevas languses. Mobiile müüakse sadu kordi rohkem.
Mis nüüd edasi ?

Olles kasutanud Huawei eelmise aasta ühte tippmudelit siis ma ütleksin küll, et kuigi tegu on telefonimaailmas suhteliselt hea ja paljukiidetud kaamerafunktsionaalsusega telefoniga (mõngaste oluliste nõrkade omadustega) siis arvutis (suurel ekraanil) ma parem selles telefonis tehtud pilte ei vaataks ja ega neid pilte suurt mujale peale FB ja analoogsete kohtade üles panna ei kannata ka. Kui lähtuda ütlusest: “kõige parem kaamera on see kaamera, mis sul kaasas on” siis on mobiilikaamera kindlasti omal kohal aga mitte rohkemat. Kindlasti kehtib telefonide kaamerate ja ka fotokaamerate kohta ütlus: “mida universaalsem asi on, seda halvemini ta tegelikult iga üksikut asja teeb” ja telefon on veel eriti multifunktsionaalne seade.

Inimesed on erinevad ja kindlasti on inimesi, kes tahavad elu lõpuni elada piltlikult nii, et “söök tõstetakse ka alati lusikaga suhu” s.t. kõik tehakse alati ette ja taha ära ja eks neile meeldivad sellised telefonid/kaamerad ka, mis neilt enda “halli ajuolluse liigutamise” vajaduse ära võtavad. Tänapäeva ühiskond ja nutimaailm tegelikult soodustab järjest enam pealiskaudsust ja seda, et inimene enam üldse enda peaga ei mõtleks vaid käituks ja mõtleks täpselt nii nagu talle teadlikult või alateadlikult ette “söödetakse”. See on juba igaühe enda valik, kas talle meeldib olla manipuleeritav või oskab ja tahab ta ka enda peaga vähemalt veidi mõelda ja ise järeldusi teha.

Kindlasti ei ole süvitsi asjadega (näiteks fotograafiaga) tegelevad inimesed maailmast kadunud. Võimalik, et nad ei lase ennast hetkel lihtsalt oluliselt välja paista aga maailm pidi vist piltilikult öeldes spiraali pidi liikuma ja seega kindlasti ühel hetkel osatakse ja tahetakse süvitsi asjadega tegelevaid inimesi taas rohkem hinnata.

Mis “loperdava peegliga” peegelkaameratesse puutub siis ise eelistan kasutada just ühte sellist (paljukirutud känn-onni) ja tegelikult ei näe ma vähemalt hetkel vajadust isegi hübriidi poole vaadata. Saan oma kõik soovitud pildid tehtud ja igal juhul eelistan pildistada nii, et kõike minu eest ära ei otsustata. Ka fotograafia mõistes pean lugu ütlusest, et tegelikult edukas ei ole see, kellel on palju võimalusi vaid see, kes oskab igast talle antud võimalusest maksimumi võtta ja seega kui ka on kasutada veidi tagasihoidlikum fototehnika siis õppige oma tehnikat maksimaalselt ära kasutama. Kui teile meeldib eriliselt mõni tegevus (näiteks fotograafia) siis nautige selle tegevuse tegemist ja ärge leaske teisi ennast selle tegevuse juures häirida ja pildistage kasvõi telefoniga!

(marek kirjutab): vägisi on tunne, et keegi on 400mm telega võpsikuhullu vägistanud. julm vimm paljude töö ja harrastuse vastu.

need pildid netis, mida sa 1:1 vaatasid, need on 12Mpix
Ongi 12 Megapixelit!!! P40 sensor on tehniliselt 50 mögapixelit kuid välja tatistatakse 12 tõeliselt Ilusat RGB mega-pixelit. Sisuliselt tehakse ära rauas see, mida ka ise Tõeliselt Ilusa Pixli jaoks teen – sensori väljund vähendatakse 50% peale. Kaotab efektiivsed kõik interpoleerimise, ekstrapoleerimise jms jeberneerimise artefaktid…

mu 24Mpix odava otsa poolkaader
Sinu 24 möga-pixelit taandub sama loogika järgi 6 M-3-värvi-punktiks. ILUSAKS punktiks. UHD ekraani sellega paraku ära EI kata…

Telefonil on palju suurem rõhk pildid kohesel töötlusel. Kaameratel on see äärmiselt tagasihoidlik
See on puuduva GPS, 5G jms kõrval hetkeseisuga Kaamera suurim kirstunael. Isiklik kogemus – looduses tehtud kaamerapiltidest kannatab kohe kasutada ca 10%. Nutuföönil OLULISELT rohkem – Mulle jookseb kokku väga mitmete erinevate divaisside väljund ja ütlen ausalt – iga nutufööni põlvkonnaga muutub Kaamera eelis üha küsitavamaks…

kaameratega saab teha pikka säri - ööfotograafia jmt statiivilt.
Tee endale selgeks uuema otsa nutuföönide Night Mode! Sisuliselt on tegu 5-10 sek VIDEOGA. Käest. Automaatika loobib udused kaadrid kõrvale, joondab teravad kaadrid ära ja kleebib kokku. Pikk säri aga ilma statiivita (st statiivi VÕIB kasutada kuid ei pea kasutama). Kaameral ilma-statiivita-öövõtte võimekust paraku EI ole…

Ja kitobjektiiv ei prugi alati 18-55 olla, vaid ka pikem ots: 50-200. Selle vastu ei saa telefon
Konkreetsel P40 on pro redaktsioonis 125mm f3.4 n.ö. 5x zuum kaamera.
ProPlus redaktsioonis lisandub f/4.4, 240mm n.ö. 10x periskoop

Nagu öeldud – hetkel on nutuföönide kaamerate arenduse teravik pigem zuumi suunal – ilmselt on see Turu jaoks hetkel olulisem ning ülimalt valgus-tundelisi liit-kaamera…

MetsJeesus, oleme kõik nõus. Ära palun rohkem postita Fotokalasse.