Olles kasutanud Huawei eelmise aasta ühte tippmudelit siis ma ütleksin küll, et kuigi tegu on telefonimaailmas suhteliselt hea ja paljukiidetud kaamerafunktsionaalsusega telefoniga (mõngaste oluliste nõrkade omadustega) siis arvutis (suurel ekraanil) ma parem selles telefonis tehtud pilte ei vaataks ja ega neid pilte suurt mujale peale FB ja analoogsete kohtade üles panna ei kannata ka. Kui lähtuda ütlusest: “kõige parem kaamera on see kaamera, mis sul kaasas on” siis on mobiilikaamera kindlasti omal kohal aga mitte rohkemat. Kindlasti kehtib telefonide kaamerate ja ka fotokaamerate kohta ütlus: “mida universaalsem asi on, seda halvemini ta tegelikult iga üksikut asja teeb” ja telefon on veel eriti multifunktsionaalne seade.
Inimesed on erinevad ja kindlasti on inimesi, kes tahavad elu lõpuni elada piltlikult nii, et “söök tõstetakse ka alati lusikaga suhu” s.t. kõik tehakse alati ette ja taha ära ja eks neile meeldivad sellised telefonid/kaamerad ka, mis neilt enda “halli ajuolluse liigutamise” vajaduse ära võtavad. Tänapäeva ühiskond ja nutimaailm tegelikult soodustab järjest enam pealiskaudsust ja seda, et inimene enam üldse enda peaga ei mõtleks vaid käituks ja mõtleks täpselt nii nagu talle teadlikult või alateadlikult ette “söödetakse”. See on juba igaühe enda valik, kas talle meeldib olla manipuleeritav või oskab ja tahab ta ka enda peaga vähemalt veidi mõelda ja ise järeldusi teha.
Kindlasti ei ole süvitsi asjadega (näiteks fotograafiaga) tegelevad inimesed maailmast kadunud. Võimalik, et nad ei lase ennast hetkel lihtsalt oluliselt välja paista aga maailm pidi vist piltilikult öeldes spiraali pidi liikuma ja seega kindlasti ühel hetkel osatakse ja tahetakse süvitsi asjadega tegelevaid inimesi taas rohkem hinnata.
Mis “loperdava peegliga” peegelkaameratesse puutub siis ise eelistan kasutada just ühte sellist (paljukirutud känn-onni) ja tegelikult ei näe ma vähemalt hetkel vajadust isegi hübriidi poole vaadata. Saan oma kõik soovitud pildid tehtud ja igal juhul eelistan pildistada nii, et kõike minu eest ära ei otsustata. Ka fotograafia mõistes pean lugu ütlusest, et tegelikult edukas ei ole see, kellel on palju võimalusi vaid see, kes oskab igast talle antud võimalusest maksimumi võtta ja seega kui ka on kasutada veidi tagasihoidlikum fototehnika siis õppige oma tehnikat maksimaalselt ära kasutama. Kui teile meeldib eriliselt mõni tegevus (näiteks fotograafia) siis nautige selle tegevuse tegemist ja ärge leaske teisi ennast selle tegevuse juures häirida ja pildistage kasvõi telefoniga!