Uus Normaalsus

(Mihk kirjutab): Kui tal oleks P3-le lisaks ekraan 4K, siis oleks jeesukese unistuste kaamera jaoks vähemalt pildiotsija olemas. Vaja ainult mustast riidest kott ümber õmmelda, et saaks ilma segava välisvalguseta P3 ekraani värvigammat adekvaatselt vaadata.

Tiit Veermäe kirjutas:

See õuna P3 on siiski hoopis teine asi, kui päris P3. Valge
punkt erinev, gamma on teine, nimele on wide diplay ette
pandud…

Jah, kui definitsiooni lugeda, siis “display P3” on erinev, kui DCI-P3, mis kinodesse mõeldud. Värvitemperatuur display-l juba palju kõrgem. Aga eks neid ekraane vaadatakse ka erinevates oludes kui kinusaalis. Silm peabki ennast ümbritseva valguse järgi ära kalibreerima. Kuid see ei muuda asja: P3 ekraanid näitavad umbes 25% rohkem värve kui sRGB ekraanid.
Iseasi, et Õuna esimesed ekraanid ikkagi 100% P3 suutelised polnud, vaid mingi % vähem ning Apple jättis targu ütlemata kui palju vähem. Kas “peaaegu P3” on 90% või 95% või 98%, võib igaüks netist ise tuhnida. Kuskil keegi kindlasti on üle mõõtnud, millist nurgakest värviruumist just konkreetsel mudelil maha on kärbitud. Igatahes silmaga vahtides on vahed väikesed.

petslane

Ma olin näinud ainult üsna nirusid värve.
Millist telefoni oled kasutanud?

Üldiselt arvesta et HEAD värvid ja HEA kaamera on siiski ülemise otsa teldel!
Hinnad ALGAVAD kreitist mudelil 600+ raha, aastavanusel mudelil 400+ raha juurest.
NB! Eeltoodud hinnad eeldavad sinu poolt korralikku kodutööd (speccide lugemine erinevate testide MÕTTEGA läbilugemine) ja mõningast joppamist kuid selle raha eest on sul juba tehniline võimalus saada endale KORRALIK telo…

Kui sa oled seni raatsinud telo eest välja köhatada ca 200 raha siis – ÄRA INISE – said täpselt selle mille eest maksta raatsisid (või tsipake vähem)!

H. P. kirjutas:

No, kui see HDMI - sisendiga välja tuleb, siis k6lbab DSLR-i
väliseks monitoriks küll. Jälle jääks ülearust kola
ostmata.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sony_Xperia_1_II

Tead, mul oli mõni aeg tagasi Sony mobla. Uuena olid mõned head omadused, aku kestis kaua ja kaamera ning ekraan olid ka OK.
Aga läks ruttu katki – hakkas paisuma ja lõi ekraani nurgast lahti, touchscreen lakkas teisest servast toimimast ja oligi prügikastikaup. Teistel Sonydel olen olen näinud süstemaatiliselt sarnaseid hädasid. Nii et kui tootja pakub kuitahes vingeid omadusi ja värve ja 5G-d ja midakõike, siis see üldse ei koti, kui puudub kõige baas – töökindlus.

Too Sony mobla hdmi sisend kõlab huvitavalt, aga kuidas asi tegelikult lahendatud on? Mingi frame grabber, pakib video lennult ja keerab mingisse tavalisse videoformaati, mida mobla siis näidata suudab? Umbes 100ms viivis ja muud rõõmud? Või lähebki mobla monitori töörežiimi, kui hdmi küljes?
Ma siin insenerimõttega arvan, et kaamera võiks hdmi asemel üle usb-c thunderbolt videot välja pritsida, poleks vaja mingeid hdmi konvertereid, VLC mängiks :slight_smile:

Muuseas, parematel kaameratel kõlbab suvaline mobla väga hästi distantspäästikuks ja väliseks monitoriks wifi kaudu. Aku kestvus on küll üsna niru, viivitus märgatav ja pildikvalieet seal moblaekraanil natuke kahtlane, aga asja ajab ära. Mingi suurem pad on veel parem. Installi ainult app.

petslane

Konkreetne vastus – EI ole ja VÄGA tõenäoliselt ka EI tule!!
ON P3 sest see on Uus Tööstusstandard. Piisavalt hea et katta CMYC ja thätsitt!!
Vihmametsa Pressimine EI ole hetkel inn. HDR ON. CMYK ei koti kedagi, Looduse Värvid aga küll ja väga. Nutuföön tehakse Turu jaoks. Ado-Pee RGB EI ole Turg. See OLI nišitoode, ON nišitoode ja väga varsti ON ajaloo prükkaris. Punnitatakse P3-ga (mis ON laiem gamut kui peessekukkund ado-pee), punnitatakse Rec.2020-ga kuid Ado-Pee-eRrr-Gee-Pee EI ole asi mille nimel mainstriim tööstus punnitama hakkab! Ei ole ka kunagi punnitanud.
Jõudis see VÄGA lihtne vastus sulle ükskord kohale!!!

Minul on aga JÄTKUVALT äärmuseni lihtne küsimus – millise Kaamera küljes on natukenegigigiii normaalsem ekraan. See lukuauk EI kvalifitseeru. Diagonaali EI ole, värve EI ole, pixleid EI ole.

Ma tahan KOHE näha kas see pilt värises ära või mitte. Ma tahan seda näha ka päikesevalguses. Ilusas kevadpäikese valguses!
Nutifon teeb seda, kõbekallis kaamera paraku mitte. Sa võid toriseda oma Ado-peee pärast niipalju kui tahad, nutuföön MÜÜB. Kaamera paraku MITTE. Päädlakk,…

Tagasihoidlik küsimus – MIKS on see laperdava peegliga tehnoloogiline relikt müügis? KUI see OLEKS nii kuradima vinge kaamera siis ilmselt teeksid sa sellega usinasti pilti, MIKS siis Väärt Relikttehnoloogia ootamatult müüki sattus?

selle sees olevat veidi väiksemat adobeRGB värvide hulka selle sees?
OEHHH. PALUN. Ma tõesti väga PALUN – tee endale selgeks värviruumide geomeetria!!!

P3 ON suurem ja aRGB on väiksem kolmnurk kuid nad on natukene teise koha peal. Sinisest nurgast samad kuid rohelised-punased tsipa erinevad. Kui ekraan on tehtud täpselt P3 jaoks ja katab 100% P3-st ja ülekatet ei ole, siis on Addo-Pee RGB kaetud silma järgi ca 95%. NB! Võin siin eksida, pole hetkel mahti täpselt järele vaadata, kui leiad kusagilt ise täpsema numbri, palun anna teada!
sRGB mahub kenasti mõlema kolmnurga sisse ja kõik nad mahuvad Rec.2020 sisse.
PALUN vaata uuesti http://www.displaymate.com/Display_Color_Gamuts_1.htm Joonis 3 on väärt rohkem kui tuhat ja üks sõna!

ON monitore mis üritavad läheneda Rec.2020-le kuid vähemasti katavad väga suures osas nii P3 kui ka aRGB, nt
https://www.eizoglobal.com/products/coloredge/cg319x/

Kuidas suudad üldse asju ära väristada eredas päikesevalguses?
Makro. Mulk on niiehknii nii kinni kui annab ja tuul võib pildistatavat isuga võdistada.
Fookus. Võib teine kibuvitsa-põõsasse pugeda…

Sa küsisid – kas mingi telefon on Ado-Pee RGB toega?

Mina vastasin et dedicated 100% tuge EI ole ja väga tõenäoliselt extra-aRGB-ga tegema EI hakata (st et praimid on extra aRGB järgi välja rihitud). Alati muidugi võib juhtuda et üritatakse P3 kuid läheb tsipa ninhu ja kukub välja aRGB kuid see on lihtsalt Tootmis-Intsident.

P3 tugi ON. Kunagi, kui MicroLED hind alla saab tuleb mingi P3 ja 2020 vaheline gamutt mis katab suht suure tõenäosusega 99x% Ado-Peest ära.

aRGB \“kolmnurk\” on nii vähe erinevas kohas võrreldes p3-ga, et ainult numbrihull teeb tabelites vahet nendel.
Ilmelt Ilusa Kevadpäikese valguses vahet ei tee, kontrollitud valgusoludes aga teeb ja vägagi veel…

PõustSkriptum. MicroLED on teema millel tasub silma peal hoida. Siuht kalli ruutmeetri hinnaga kuid väga asi väga omal kohal eee-pildi-otsijates, VR divaissides, nutikellades ja ilmselt otsaga ka nutuföönides (kus noidsamu ruutmeetreid vähem). Nufflid-tafflid-väikeläpparid on ilmselt järgmine loogiline samm kuid igaljuhul tsipa paljulubavam tehnoloogia kui Oina-kaka-Leeeed.

Kas su kaameral tõesti pole suurt luupi nupuga teravuse kontrolliks?

Luupi EI ole. ENAM…
Nupp ON kuid tsipa pisem kui tehasest välja tuli…

H. P. kirjutas:

Usb-c vs hdmi, kuigi usb-c on kiirem (?), ei teagi kas on HDMI
viivitus k6va ja mida piltistada.

Usb-c on pistikutüüp. Üle usb-c juhtme võib ajada hdmi-d, thunderbolti või usb-i ennast, tähtis, et mõlemad pooled sama protokolli rääkida oskaks. Hdmi-l on ka erinevaid põlvkondi, mõni vanem näiteks ei lasegi kõrge resoga pilti üle. Viivitus tekib pigem protsessorist, mis su sensoripilti juhtme peal olevaks bitijadaks tõlgib ja teisel poolel bitijada pildiks. Aga mul pole au olnud ühtegi usb-c kaamerat käes hoid (v.a. moblad), seepärast puudub kogemus viivituse kohta.

Parematel Asus zenscreen-idel on m6lemad sisendid. Kasv6i
15 tolline k6lbab nii endale kui modellile tagasisideks. Ei loe
need metsjeesuse \“P3 neuroosid\” mulle midagi, sest niikuinii
keeran värvid järeltöötlusega enda silma jaoks paremaks…
Kirevust k6vasti maha.

Mulle tundub ka kummaline mõte hakata fotokaekraanil värvikammaga jändama, muud parameetrid palju olulisemad. Aga paremast ekraanist ei ütle ka kunagi ära, misiganes tehniloogid sinna külge poogivad.

Ennast huvitab hoopis välised monitorid, et mida
lisaväärtust need fotograafile annaksid… Neti p6hjal isegi
otsin infi. M6ni ootab, et waveform tuleks asendama
histogrammi,

See rohkem peakujus kinni. Kui tarkvara käepärast, peaks uue asja selgeks õppima…
Kas mõnel prosumer kaameral selline asi sisse ka ehitatud? Ekstra väline ekraan tundub kuidagi tobe ainult selle jaoks, et mingit suuhteliselt lihtsalt tarkvaralis asjandust kuvada…

petslane

Ma üldse ei kasuta sõna tugi, see on nii ähmaselt ja erinevalt kasutuses

Tehnikamaailmas tähendab supported configuration, supported feature, support matrix jm omadusi ja ühenduvusi mis tootja hinnangul võiks töötada. Kui sul on konkreetne divaiss ja selgub et ega ikka ei toimi, teed support keisi ja suppordi task on asi käima ajada KUI see on Matrixis. Support Matrixis…

Kui selgub et konf peaks olema supported siis vahetatakse niikaua tükke, juppe seadmeid jms kui asi käima hakkab. Kui ei siis antakse parem jubin või plekitakse papp tagasi.

Unsupported conf VÕIB toimida kuid ei pruugi ja kui nt peale n+3-ndat firmwara upp-deiti su made-in-tšiina 4-osapoole valmistreitud aku ei toimi siis on see sinu ja sellesama 4-osapoole jubina tootja vastutus…

Seega midagi pole parata – seesama sõna TUGI kasutamine toimivuse kontekstis lihtsalt on üks osa Uuest Normaalsusest…

Võtame lühidalt kokku Uue Normaalsuse – Kaamera Parima Pildi monopoliga on sellekskorraks krõska!

Jahh teatud oludes on PiibeMann all ja VestLeht peal, teatud oludes vastupidi kuid õhtupoolikuks on meil piisav kogus keisse kus Kaamerale on väga selgelt koht Ajaloo Prükkaris kätte näidatud. Antud videost jäi kahjuks välja Keskpäevane päike. Väga Ilus keskpäevapäike…

Jahh, arvutusliku pokehi esimesed versioonid olid napakad – nagu ka nõu-kiia nupufööni kaamerad kuid Bokeh ON asi, mis ON väga suure tõenäosusega Väga Suur Nael Kaamera Kirstus…

On vaid aja küsimus kus Uue Normaalsuse osa on punktide kaugusmaatriks ning pokehh mustri valimine ning arvutamine täpselt samasugune standardprotseduur kui valgebilanss või šarp…

Tragöödiat EI ole, ei ole kunagi olnud ja ilmselt ei saa ka kunagi olema.

Kaameratootjad läksid pisut õhku täis ja pisut liiga laisaks. Kui sai viisakalt öeldud et kuulge, kaamera -khm-võiks-tsipa-ajakohasem-olla, tuli vastu vaid artikuleerimata sõimu.

Nüüd on kõikidele osapooltele pisitasa kohale jõudnud Uus Normaalsus ja ON keskmisest suurem tõenäosus et 21. sajand jõuab pisitasa ka Kaamerasse.

Hetkel tasub seega OODATA ja loota et jõulu-sesooniks oleks letil ka mõni natukenegigigiii ajakohasema softi ja loodetavasti ka ajakohasema kasutajaliidesega Kaamera. OOTAME selle ostuga ja ostame vahepeal mõne DCI gamutiga monitori või käbedama SSD ketta või suurema-värvikama UHD teleka.

Variant osta ka uus ja uhke Nutuföön. Lisaks Heale ekraanile on väike lisaboonus – kaasa tuleb komplott kaameraid, mis väga mitmes olukorras teevad väga tõenäosuslikult su olemasolevale kaamerale 1:0 ära ja ON suht tõenäosulikult ka vajalikul hetkel taskupõhjast võtta…

Tuletan meelde et see siin on FOTOfoorum ehk kinu-kaameraid mitte pakkuda – kuigi jahh – sport ja ilmselt ka mingi osa reportaažist tehakse praktikas suht suure tõenäosuega justnimelt kinu-kaameraga…

Iseenesest Tubli samm kuid ei saa mainimata jätta et PunaKaamera oli samas kohas ikka väääga mitu aastat tagasi…

(AV kirjutab): Tuletad seda ehk endalegi meelde. Peale sinu siin keegi teine telefonidest ei jahu, seda sellepärast et mobla pole fotokas ja näiteks ma ise, kuigi paar lätakat olemas, noid kujutise jäädvustamiseks põhimõtteliselt ei kasuta. Seda jampsi mida mobla toodab mina fotoks ei pea ega vaja. Ja ma pole ainus.Võsajeesus näikse et on.

H.P. kirjutas:

HDMI -katkelikkusest olen kuulnud. Kapriisne tahab
kuldkaableid. Aga kusagilt lugesin, et näiteks valmistaja
lubab Atomos Shinobile 20 ms viivitust. No see pole midagi,
minu vajadustes.

Katkemine on teine asi kui protsessori viivitus. Kui katkeb ja jõnksutab sellepärast, et vahepeal kaabliühendus s*ttt, siis võid küll kuldkaabli hankida niisketesse välitingimustesse. Soojas kuivas toas vahet pole, kas vask või kuld.
Aga kui elektroonika viivitab ja sina seda märkad või häirib, siis pead Tiit Veermäe paati astuma ja peegliga edasi majandama kuni alla 5 ms viivisega välised ekraanid turule tulevad :slight_smile:

Muuseas videograafidel võb mõnede kehvemate seadmetega tekkida probleem, et heli ja pilt pole sünkroonis, kui pilt üle hdmi viivitab. Või helikanalit lastakse ka üle hdmi ja hoopiski heli viivitab. Mida keerukam lahendus, seda suurem tõenäosus, et kuskil miski jama tekib…

petslane

Marketingu Tunnustatud Hiina Kvaliteet.

Igaljuhul lahe lugemine ja tänud viitamast!

(T. kirjutab): https://petapixel.com/2020/04/21/huawei-accidentally-claims-dslr-photos-were-shot-on-its-smartphones-yet-again/

(Uus Normaalsus kirjutab): Paistab, et MetsJeesus on lihtsalt Hiina troll :slight_smile:

(tn kirjutab): …