Uus Normaalsus

Sa kĂŒsisid – kas mingi telefon on Ado-Pee RGB toega?

Mina vastasin et dedicated 100% tuge EI ole ja vĂ€ga tĂ”enĂ€oliselt extra-aRGB-ga tegema EI hakata (st et praimid on extra aRGB jĂ€rgi vĂ€lja rihitud). Alati muidugi vĂ”ib juhtuda et ĂŒritatakse P3 kuid lĂ€heb tsipa ninhu ja kukub vĂ€lja aRGB kuid see on lihtsalt Tootmis-Intsident.

P3 tugi ON. Kunagi, kui MicroLED hind alla saab tuleb mingi P3 ja 2020 vaheline gamutt mis katab suht suure tÔenÀosusega 99x% Ado-Peest Àra.

aRGB \“kolmnurk\” on nii vĂ€he erinevas kohas vĂ”rreldes p3-ga, et ainult numbrihull teeb tabelites vahet nendel.
Ilmelt Ilusa KevadpÀikese valguses vahet ei tee, kontrollitud valgusoludes aga teeb ja vÀgagi veel

PÔustSkriptum. MicroLED on teema millel tasub silma peal hoida. Siuht kalli ruutmeetri hinnaga kuid vÀga asi vÀga omal kohal eee-pildi-otsijates, VR divaissides, nutikellades ja ilmselt otsaga ka nutuföönides (kus noidsamu ruutmeetreid vÀhem). Nufflid-tafflid-vÀikelÀpparid on ilmselt jÀrgmine loogiline samm kuid igaljuhul tsipa paljulubavam tehnoloogia kui Oina-kaka-Leeeed.

Kas su kaameral tÔesti pole suurt luupi nupuga teravuse kontrolliks?

Luupi EI ole. ENAM

Nupp ON kuid tsipa pisem kui tehasest vÀlja tuli

H. P. kirjutas:

Usb-c vs hdmi, kuigi usb-c on kiirem (?), ei teagi kas on HDMI
viivitus k6va ja mida piltistada.

Usb-c on pistikutĂŒĂŒp. Üle usb-c juhtme vĂ”ib ajada hdmi-d, thunderbolti vĂ”i usb-i ennast, tĂ€htis, et mĂ”lemad pooled sama protokolli rÀÀkida oskaks. Hdmi-l on ka erinevaid pĂ”lvkondi, mĂ”ni vanem nĂ€iteks ei lasegi kĂ”rge resoga pilti ĂŒle. Viivitus tekib pigem protsessorist, mis su sensoripilti juhtme peal olevaks bitijadaks tĂ”lgib ja teisel poolel bitijada pildiks. Aga mul pole au olnud ĂŒhtegi usb-c kaamerat kĂ€es hoid (v.a. moblad), seepĂ€rast puudub kogemus viivituse kohta.

Parematel Asus zenscreen-idel on m6lemad sisendid. Kasv6i
15 tolline k6lbab nii endale kui modellile tagasisideks. Ei loe
need metsjeesuse \“P3 neuroosid\” mulle midagi, sest niikuinii
keeran vĂ€rvid jĂ€reltöötlusega enda silma jaoks paremaks

Kirevust k6vasti maha.

Mulle tundub ka kummaline mĂ”te hakata fotokaekraanil vĂ€rvikammaga jĂ€ndama, muud parameetrid palju olulisemad. Aga paremast ekraanist ei ĂŒtle ka kunagi Ă€ra, misiganes tehniloogid sinna kĂŒlge poogivad.

Ennast huvitab hoopis vÀlised monitorid, et mida
lisavÀÀrtust need fotograafile annaksid
 Neti p6hjal isegi
otsin infi. M6ni ootab, et waveform tuleks asendama
histogrammi,

See rohkem peakujus kinni. Kui tarkvara kÀepÀrast, peaks uue asja selgeks Ôppima

Kas mÔnel prosumer kaameral selline asi sisse ka ehitatud? Ekstra vÀline ekraan tundub kuidagi tobe ainult selle jaoks, et mingit suuhteliselt lihtsalt tarkvaralis asjandust kuvada

–
petslane

Ma ĂŒldse ei kasuta sĂ”na tugi, see on nii Ă€hmaselt ja erinevalt kasutuses

Tehnikamaailmas tĂ€hendab supported configuration, supported feature, support matrix jm omadusi ja ĂŒhenduvusi mis tootja hinnangul vĂ”iks töötada. Kui sul on konkreetne divaiss ja selgub et ega ikka ei toimi, teed support keisi ja suppordi task on asi kĂ€ima ajada KUI see on Matrixis. Support Matrixis

Kui selgub et konf peaks olema supported siis vahetatakse niikaua tĂŒkke, juppe seadmeid jms kui asi kĂ€ima hakkab. Kui ei siis antakse parem jubin vĂ”i plekitakse papp tagasi.

Unsupported conf VÕIB toimida kuid ei pruugi ja kui nt peale n+3-ndat firmwara upp-deiti su made-in-tơiina 4-osapoole valmistreitud aku ei toimi siis on see sinu ja sellesama 4-osapoole jubina tootja vastutus

Seega midagi pole parata – seesama sĂ”na TUGI kasutamine toimivuse kontekstis lihtsalt on ĂŒks osa Uuest Normaalsusest

VĂ”tame lĂŒhidalt kokku Uue Normaalsuse – Kaamera Parima Pildi monopoliga on sellekskorraks krĂ”ska!

Jahh teatud oludes on PiibeMann all ja VestLeht peal, teatud oludes vastupidi kuid Ă”htupoolikuks on meil piisav kogus keisse kus Kaamerale on vĂ€ga selgelt koht Ajaloo PrĂŒkkaris kĂ€tte nĂ€idatud. Antud videost jĂ€i kahjuks vĂ€lja KeskpĂ€evane pĂ€ike. VĂ€ga Ilus keskpĂ€evapĂ€ike

Jahh, arvutusliku pokehi esimesed versioonid olid napakad – nagu ka nĂ”u-kiia nupufööni kaamerad kuid Bokeh ON asi, mis ON vĂ€ga suure tĂ”enĂ€osusega VĂ€ga Suur Nael Kaamera Kirstus

On vaid aja kĂŒsimus kus Uue Normaalsuse osa on punktide kaugusmaatriks ning pokehh mustri valimine ning arvutamine tĂ€pselt samasugune standardprotseduur kui valgebilanss vĂ”i ĆĄarp

Tragöödiat EI ole, ei ole kunagi olnud ja ilmselt ei saa ka kunagi olema.

Kaameratootjad lÀksid pisut Ôhku tÀis ja pisut liiga laisaks. Kui sai viisakalt öeldud et kuulge, kaamera -khm-vÔiks-tsipa-ajakohasem-olla, tuli vastu vaid artikuleerimata sÔimu.

NĂŒĂŒd on kĂ”ikidele osapooltele pisitasa kohale jĂ”udnud Uus Normaalsus ja ON keskmisest suurem tĂ”enĂ€osus et 21. sajand jĂ”uab pisitasa ka Kaamerasse.

Hetkel tasub seega OODATA ja loota et jÔulu-sesooniks oleks letil ka mÔni natukenegigigiii ajakohasema softi ja loodetavasti ka ajakohasema kasutajaliidesega Kaamera. OOTAME selle ostuga ja ostame vahepeal mÔne DCI gamutiga monitori vÔi kÀbedama SSD ketta vÔi suurema-vÀrvikama UHD teleka.

Variant osta ka uus ja uhke Nutuföön. Lisaks Heale ekraanile on vĂ€ike lisaboonus – kaasa tuleb komplott kaameraid, mis vĂ€ga mitmes olukorras teevad vĂ€ga tĂ”enĂ€osuslikult su olemasolevale kaamerale 1:0 Ă€ra ja ON suht tĂ”enĂ€osulikult ka vajalikul hetkel taskupĂ”hjast vĂ”tta

Tuletan meelde et see siin on FOTOfoorum ehk kinu-kaameraid mitte pakkuda – kuigi jahh – sport ja ilmselt ka mingi osa reportaaĆŸist tehakse praktikas suht suure tĂ”enĂ€osuega justnimelt kinu-kaameraga

Iseenesest Tubli samm kuid ei saa mainimata jĂ€tta et PunaKaamera oli samas kohas ikka vÀÀÀga mitu aastat tagasi

(AV kirjutab): Tuletad seda ehk endalegi meelde. Peale sinu siin keegi teine telefonidest ei jahu, seda sellepÀrast et mobla pole fotokas ja nÀiteks ma ise, kuigi paar lÀtakat olemas, noid kujutise jÀÀdvustamiseks pÔhimÔtteliselt ei kasuta. Seda jampsi mida mobla toodab mina fotoks ei pea ega vaja. Ja ma pole ainus.VÔsajeesus nÀikse et on.

H.P. kirjutas:

HDMI -katkelikkusest olen kuulnud. Kapriisne tahab
kuldkaableid. Aga kusagilt lugesin, et nÀiteks valmistaja
lubab Atomos Shinobile 20 ms viivitust. No see pole midagi,
minu vajadustes.

Katkemine on teine asi kui protsessori viivitus. Kui katkeb ja jĂ”nksutab sellepĂ€rast, et vahepeal kaabliĂŒhendus s*ttt, siis vĂ”id kĂŒll kuldkaabli hankida niisketesse vĂ€litingimustesse. Soojas kuivas toas vahet pole, kas vask vĂ”i kuld.
Aga kui elektroonika viivitab ja sina seda mÀrkad vÔi hÀirib, siis pead Tiit VeermÀe paati astuma ja peegliga edasi majandama kuni alla 5 ms viivisega vÀlised ekraanid turule tulevad :slight_smile:

Muuseas videograafidel vĂ”b mĂ”nede kehvemate seadmetega tekkida probleem, et heli ja pilt pole sĂŒnkroonis, kui pilt ĂŒle hdmi viivitab. VĂ”i helikanalit lastakse ka ĂŒle hdmi ja hoopiski heli viivitab. Mida keerukam lahendus, seda suurem tĂ”enĂ€osus, et kuskil miski jama tekib

–
petslane

Marketingu Tunnustatud Hiina Kvaliteet.

Igaljuhul lahe lugemine ja tÀnud viitamast!

(T. kirjutab): https://petapixel.com/2020/04/21/huawei-accidentally-claims-dslr-photos-were-shot-on-its-smartphones-yet-again/

(Uus Normaalsus kirjutab): Paistab, et MetsJeesus on lihtsalt Hiina troll :slight_smile:

(tn kirjutab): 

H.P. kirjutas:

Hea teada, et sa ka ikka guugletad :slight_smile: VĂ€hemn6dlikuma stilli
jaoks monitori m6tlen, waveformi pĂ€rast. Kellel vaja ĂŒle
poole tunni jutti filmida, se otsib foolproof lahenduse, SDI
-kaabliga. HDMI on ikkagi amatööridele, v6i rahuldab stilli
mehi. Muideks canonil on endal kah monitore, aga hinnad
kargavad juba k6rgemale.

Ma pole kĂŒll videograaf, aga olen pidanud tolle hdmi kaudu pildi ja heli mittesĂŒnkroonis olemisega ajusid nssima kĂŒll. Optiline helikaabel ja pildi jaoks hdmi lahendas olukorra. Aga miks peaks kaks kaablit olema ja pusa ehitama, kui ĂŒhega saaks hakkama? Kusjuures viga polnud ĂŒldse kaablis ega hdmi standardis, vaid stasti projekteeritud elektroonikas seal kaabli taga.

PS Ma pole Canoni seadmeid elus kunagi kasutanud, ega oska nende hindadest midagi arvata.

–
petslane

555

555

555

(huaveii kirjutab): Kurat, vÔpsiku kÀttemaks.

H. P. kirjutas:

petslane kirjutas:

Ma pole kĂŒll videograaf, aga olen pidanud tolle hdmi kaudu
pildi ja heli mittesĂŒnkroonis olemisega ajusid n*ssima
kĂŒll.
Optiline helikaabel ja pildi jaoks hdmi lahendas olukorra.

Pooletunnised videol6igud saab ju kaamerasiseselt hoitud.
Milleks teha asja keerulisemaks? Kui vaja, siis SDI kaabel
lĂŒkkab 12 giga lĂ€bi

Kaameraga tehakse erinevaid asju. NĂ€iteks vaja, et pooleteisetunnine loeng auditooriumist vaatajateni jĂ”uab ilma igasuguste katkestusteta. Ja kasutad seda kaamerat, mis sul parasjagu kĂ€epĂ€rast, mitte ei hakka mingit eritehnikat soetama. Waveform pole absoluutselt oluline, aga heli ja suu liikumine peavad sĂŒnkroonis olema. Praegu pole see nagu probleem, filmi vĂ”i telefoniga, kui ĂŒle ei kuumene. Aga mingid aastad tagasi oli probleem.

–
petslane

(Martin kirjutab): Kaameraturgu mĂ”jutavad vist praegu kĂ”ige rohkem juutuuberid? Miks muidu enamus kaameraid on selle porilapakas ekraaniga. MĂ”ned ĂŒksikud kaamerad, millel liigub ekraan normaalselt, fotograafiaks kohandatult