(vaabelm): Asendusakud

Tekkis vajadus asendusaku järele, kuid lähemalt uurima hakates selgus, et valik on suur ja lai.

Nimelt, sooviksin teada, et kas nt. ebays müügis olevad 1400mAh akud võivad olla nt. ohtlikumad canon 400d’le kui phottixi 900mAh akud ?

Kogemusi ebay akudega?

Tänades.

helista P.P-le,
http://www.digi.pri.ee/index.php/1
olen vana käest ka ise võtnud. hind/kvaliteet paigas. kui on (juhuslikult) pask, vahetab välja.
tooted on küll kõik hiinast, kuid toimivad. sellest vanast on siin varemgi juttu olnud.

(vaabelm kirjutab): Selge on see, et eestisse toovad neid päris paljud, kuid küsimus ei ole mitte hinnas ja garantiis, vaid ma tahaksin just teada, et kas suurem mAh võib olla ohtlik fotokale (kuigi voltaaz on ju sama)

Ohtlik on ta seepärast, et kindla peale pole ta mahtuvus see, mis peale kirjutatud. Numbrite ostmisel saad tünga.

(Allar kirjutab): canonile renovaarist ostetud akud on OK olnud

(vaabelm kirjutab): Selge see, et numbrid pole need, mida väidetakse, aga lihtsalt huvitun, et ega kellegil pole asendusaku rikkunud kaamerat ära, sest see 1-2$ maksta selle eest pole mingi asi.

(Kaur kirjutab): Unusta see eBay, kui just ei taha tuhandest partiid. Nii digi.pri.ee-st kui Renovaarist saad normaalse aku normaalse hinnaga. Ja ei pea mõtlema ega võimlema “äkki plahvatab” või “kas numbrid on õiged”.

(disclaimer: olen endine eBay töötaja.)

(zbx kirjutab): kauri jutt on ikka eriline häma… vaablem… loomulikult telli ebay’st… ma olen tellinud alati suurima mahtuvuse numbriga akusid… kümneid… ja ei tea kedagi, kellel oleks mingi jama olnud… kaamera sellepärast ei kannata… see ei oleks ka loogiline… akul ei ole võimalik ülepinget luua, eritigi veel nii suurt, et see kaamera pekki keerast… ainuke probleem võib tõesti olla “vale” mahtuvus vms…

(Kaur kirjutab): Zbx, tead, telli mida tahad kust iganes. Aga kui akut on vaja, siis on kõige lihtsam poest läbi astuda. Foorumist küsimise ajaga oleks vaabelmil vajalik jubin juba käes.

(külaline kirjutab): Mida suurem on aku mahtuvus, seda kauem peab ta vastu, ehk annab voolu välja. Mina olen võimalusel ikka kõik asjad e-bayst ostnud. Nikonile aku ja mälukaardid kõik seal ostetud ja töötavad küll. Originaal aku on 1500mAh, e-bayst ostetu on 1800mAh.
Kui hunti kardad ära metsa mine!

külaline kirjutas: Originaal aku on 1500mAh, e-bayst ostetu on 1800mAh.

:slight_smile:
Kui nendele akudele koormuse taha paned ja mõõdad, palju sealt voolu välja tuleb, siis võib üllatusi tulla. Eriti, kui seda mõõta näiteks peale paariaastast kasutamist. Ühesõnaga, nii Nikoni kui ka Canoni originaalakud on harilikult erakordselt head ja ei tasu loota, et suurema mAh arvuga odav alternatiiv ka tegelikult parem on.

(vaabelm kirjutab): :slight_smile:
Kui nendele akudele koormuse taha paned ja mõõdad, palju sealt voolu välja tuleb, siis võib üllatusi tulla. Eriti, kui seda mõõta näiteks peale paariaastast kasutamist. Ühesõnaga, nii Nikoni kui ka Canoni originaalakud on harilikult erakordselt head ja ei tasu loota, et suurema mAh arvuga odav alternatiiv ka tegelikult parem on.

EI arvagi, et need paremad võiksid olla.
Väga võimalik, et ma tõesti ostangi need Eestist ära, sest nii on lihtsalt lihtsam :wink:

Tänud vastajatele, sain siiski targemaks.
Case Closed.

(külaline kirjutab): Mina ka ei ole väitnud, et need paremad on, aga odavamad siiski, isegi sealt http://www.digi.pri.ee/index.php/1 ostes odavamad.
Kaamera jõudsin osta, tagavara originaalakut ei jõua…:slight_smile:

üldiselt kasutan ise samuti nn “b”-kategooria akusid ja vähemalt Canoni puhul on nende mahtuvus suurem originaalidest mitte ainult numbriliselt :slight_smile: vaid ka tegelikult… ehk siis numbrid vastavad akule peale kirjutatule
viskasin pilgu siis ka konkurendi lehele ja pidin tõdema, et müüme vist soodsamalt :wink: http://www.fotolabor.ee/index.php?id=18
sry, siis väikse reklaami tegemise eest :slight_smile:

lõpetuseks siiski julgen küll soovitada asendusakusid, sest neil puudub ka nn “mälu” selle kohta mitu korda oled akut laadinud… asendusakusid saad laadida seni, kuni reaalselt need on ammendunud.

kena suve jätku kõigile! :slight_smile:

Oluline ka aku sisetakistus ehk siis see, kui palju aku korraga voolu välja annab. Neid andmeid muidugi lihtsalt ei leia. Mahtuvus müüb paremini.

(fredy kirjutab): vat ö hell is “voltaaz” ??? Ennevanasti eksisteeris ikka voolu pinge

(fredy kirjutab): vat ö hell is “voltaaz” ??? Ennevanasti eksisteeris ikka voolu pinge

fredy kirjutas:

vat ö hell is “voltaaz” ??? Ennevanasti eksisteeris ikka voolu
pinge

vat ö hell is ‘voolu pinge’? üheski elektrodünaamika õpikus küll sellist mõistet ei ole.

tom2 kirjutas:

Kui nendele akudele koormuse taha paned ja mõõdad, palju sealt
voolu välja tuleb, siis võib üllatusi tulla. Eriti, kui seda
mõõta näiteks peale paariaastast kasutamist. Ühesõnaga, nii
Nikoni kui ka Canoni originaalakud on harilikult erakordselt
head ja ei tasu loota, et suurema mAh arvuga odav alternatiiv
ka tegelikult parem on.

On sul selle väite kinnituseks ka mingeid isetehtud korralikke mõõtmistulemusi? Või viiteid usaldusväärsetele katsetajatele?

petslane,
kavatseb just hankida paarile vidinale suurema mahtuvusega lisaakud

Myller kirjutas:

Oluline ka aku sisetakistus ehk siis see, kui palju aku korraga
voolu välja annab. Neid andmeid muidugi lihtsalt ei leia.
Mahtuvus müüb paremini.

Äkki räägiks konkreetselt? Li-ioni puhul mitu kaadrit rohkem saan ma järjest tulistada või videot mitu minutit kauem teha, kui on väiksem sisetakistus?

Mind huvitaks pigem järgmised näitajad mahtuvusele lisaks: isetühjenemine – mitu % kuus? Laadimiskordade arv? Vananemine – mitu % mahtuvusest kaotab aastas. Mahtuvuse sõltuvus temperatuurist – kuidas väheneb vooluandmise võime temperatuuri langedes?

petslane