Vähima tihendamisega JPG või TIFF

Tere.
Mida see vähima tihendamisega JPG või TIFF.tähendab ?
JPG ja TIFF tähendus on mulle teada.

(Mikk kirjutab): Tähendus ei ole sulle teada.
Küsimuse pead esitama sellele, kes seda “terminit” sulle esitab.

“Eesti Looduse” fotokonkursil on selline tingimus kirjas.Ma ei saa aru,pildi pikem külg peab olema vähemalt 3000pikslit,kas siis vähim tihedus ongi samuti 3000pikslit???

(Mikk kirjutab): Ei maksa ühte patta panna tihedust, tihendust ja piksleid. Ilmselt peetakse silmas pildi pakkimist. Vaata, et salvestamisel pikslite norm täis tuleb ja muud setingud kera põhja.

Endel Pendin kirjutas:

Mida see vähima tihendamisega JPG või TIFF.tähendab ?

JPG pildifail on kadudega pakkimisiga e. teiste sõnadega: tihendamisega. Kui siin eestikeelsete terminitega pedantseks minna, siis peaks ütlema “vähimate kadudega tihendamisega JPG”. Aga rahvakeeli tähendab, et aparaadis tuleb valida maksimaalne jpg kvaliteet. Ja nendes programmides, mis teevad RAW-st jpg ja näitavd jpg kvaliteetiti protsentides, peaks valima umbes 97-98%
(99 või 100% tavaliselt ei tasu valida, kuna kvaliteet enam ei parane, aga faili suurus kasvab oluliselt. Aga see protsendijutt mul väga üldine, peab ikka konkreetsest raw konverteri tarkvarast rääkima).
TIFF on sihuke huvitav failiformaat, et seal sees võib olla kõige erinevamaid tihendusalgoritme, nii kadudega kui ka kadudeta. Aga praktilised inimesed kasutavd TIFF-i puhul ikkagi kadudeta tihendamist, kuna kadudega JPG on niigi kõrval olemas ja laialt levinud.

petslane