Veebimajutuse ja internetiühenduse alternatiivid Elionile?

ise kasutan Zone kus on ka koduleht www.apic.ee majutatud selle eet igakuu 99 krooni põhimõtteliselt.
Lisaks on selle lehega seotud veel 3-4 lehte nt www.stuudiofoto.ee selle aadressi registreerimine oli tasuta kui ära põhjendada miks seda vaja on vb saab niisama ka ei tea. Samas stuudiofoto.ee ja teised mis on registreeritud suunatakse automaatselt www.apic.ee lehele ja ükspäev kui soovin neid kasutama hakata pean nende eest siiski 99 krooni kuus lisaks maksma … see nagu kodulehe aadressi broneering .

Muidu kiidan Zone ka- hea suht kiire tagasiside ja asi toimub.

Priit

[%sig%]

Elionis võid ühe kuutasu eest mitut domeeni majutada küll, aga pane tähele, et Elionil on nii kõvakettamaht kui andmeedastusmaht väga väikesed, vastavalt 500 MB ja 10 GB kuus.

Zone kõige odavamal paketil on samad näitajad kümneid kordi suuremad, vastavalt 10 GB ja 300 GB kuus.

Kui ikka domeenid vähegi tõsisemalt fotoalasesse kasutusse lähevad, võib 500 MB kettamahtu ja 10 GB kuus andmeedastusmahtu isegi ühe domeeni jaoks väheks jääda (fotod vajavad ruumi ja tekitavad ka korralikku andmesidet).

Lisaks, nagu eespool mainitud, on Zone klienditeenindus väga hea, paistab, et seal töötavad asjatundjad, kes tõesti lahendavad probleemi. Elioni klienditeenindus on enda vihastamise koht.

Mis Netpointil viga on, et esiviisikusse ei mahu?
Hoolduse pohhuism…?
Mysquel konvertirmise loogika…?
Torud väljamaale kitsad…?
Admin-liides kammitsetud…?

Elik, mis Netpointil siis viga on, ma pole siiani ühtegi peakujuga sobimatut lahendust leidnud, aga ega ma otsida ei oska ka, lollkasutaja rõõm… :wink:

See andmeside maht võib olla mõtteteema mingil üksikjuhul, kus keegi maailmas viskab äkki lingi suurde foorumisse ja murravad massiga mõttetut liiklust. Aga reaalses igapäevas annab 10Gb liiklust ikka tekitada, kui sul hästi organiseeritud seo-ga globaalne pornosait pole :slight_smile:

500Mb mahtu on tegelikult päris palju. Profid ei pane üles üle 600pix pilte eriti, või siis panevad spets interpolatsiooni-sigadustega. Veniv suure kaaluga flash pole ka eriline teema.

keegi pole lihtsalt seni netpointi maininud…
ehk kiidad ka oma valikut?
me harjume ühega, kuni see ülemäära vastikuks või ülejõu käivaks ei muutu :slight_smile:

Mul on mitu asja, mille eest raha antakse.

Omad on Netpointi asjas (ma ei saa aru, mis asi see on…),
võõrad, raha eest tehtavad, on zones (misiganes see siis ka on…)

Keda krdit makstakse minusugustele töllaritele asjade eest, mida nad ei mõista…?

Äkki kella tundmise eest…?

… ?

(Juss kirjutab): Veidi googeldades leiab põhjusi küllaga :slight_smile:
…ja kesse jaksab neid kõiki teenusepakkujaid läbi testida.

Juss @ on oma valikutes juba veendunud ja ei kavatse jalgratast leiutama hakata, võib olla mõnes teises elus:-)

Vat Juss kolelugu: tekitaks Tartu 'klubis arutelu, et kuidas praegu netis on. Ja kuidas praegu sessamas klubis selle ettekandjaga on. On ta elionist… ?

küsimus rohkem selles, et mida see ettekandja tegelikult sulle ette toob, mitte kust ta pärit…

ma oskan ka kella vaadata, numbrid selged ja puha, aga keegi ei maksa…

käisin lollide lüpsmise koolitusel, seal kästi foorumitesse konkursid paisata, võrgustikke innovaatiliselt kasutada…

Eks seda me kohapeal uurime, et mis sitikad… :slight_smile:

Jussil on ilmselt erinevaid kogemusi teenusepakkujatega, mul jälle teistsuguseid, peab klaarima…

Ilmdelt tuleb korraldada kontroll, mõlemale mõistetavas vääringus, elik õlles… :slight_smile:

(Margus kirjutab): tom2 kirjutas:

Elionis võid ühe kuutasu eest mitut domeeni majutada küll, aga
pane tähele, et Elionil on nii kõvakettamaht kui
andmeedastusmaht väga väikesed, vastavalt 500 MB ja 10 GB kuus.

Jälle üks vale/ mõni aasta vana info:
http://lahendus.elion.ee/koduleht?

Kodulehe andmesalvestusmaht 2500 MB
Andmeedastusmaht 500 GB/kuu

(Margus kirjutab): Juss kirjutas:

Tee mulle lollile nüüd kõik kenasti selgeks.

[email protected] hämmastunud, et nii kergelt saab raha teenida… :slight_smile:

Midagi võiks ikka ise ka teha — äkki aitan veebid ka ringi tõsta et saad lihtsalt raha teenida?

Tegelikult on selle raha teenimsie juures üks aga, vähemalt kunagi öeldi Elionist, et kõik kodulehed/ domeenid peaks kuuluma selelle kes kodulehe majutuse teenuse on tellinud. Teema algatajale ei ole see tõenäoliselt probleemiks aga mõned kergelt raha teenijad peletab vist eemale.

Ma ei tea, mitme aasta tagune info see on, aga Elioni veebimajutuse tehnilise info lehel on see igatahes tänase päeva seisuga üleval:

http://www.elion.ee/wwwmain?screenId=html.business-profile.34319.35089.35100&componentId=&actionId=&actionParam=&menuId=&locale=et&

Odavama paketi puhul siis nagu eelmises postituses mainisin:

Andmesalvestusmaht (failisüsteem + andmebaas): 500 MB, automaatselt suurendatav
Andmeedastusmaht: 10 GB kuus, automaatselt suurendatav

See ongi vanade toodete kirjeldus. Variant 1 oli tollal väikse äripaki sees, ja vanadele kasutajatele tegelikult töötab praegu edasi, kuni pole rohkemat vaja. Mul ka kestab selle peal ja ruumi piisab, seal vedeleb igasugu vahevariante ja kolu tegelikult serveris, mis tuleks ära korjata, andmebaas puhta kasutamata. Aga mitut domeeni selles vanas majutuses ei saa.

Kui ma tahan ühel päeval mitu domeeni panna, siis pean võtma juurde uue veebimajutuse toote, mis eraldi maksaks 99, aga vana paki asendusel on praegusele hinnale 69.- lisa kuus. Ja samas ilmselt lahutub mu vana äripakike praegusteks toodeteks, internetiühenduseks ja majutuseks koos meiliga.
Nii ma sain teeninduse telefonijutust aru.

Selles mu küsimuse mõte oligi, et igal inimesel on eri teenusepakkujatest isiklik kogemus, mitte ühel kõigist.

Ja kui kõik laulaksid siia oma tooteinfo+kogemus teadmised välja, oleks tegelikult üks koondkoht, kust saaks veel aasta jooksul otsinguga ka suht ülevaatliku pildi Eesti majutustest ja ühendustest. Keegi ei viitsi üksinda neid läbi testima hakata.

Selge, et eri inimestel on vajadused erinevad, üks võib ehitada hüüratuid portaale ja teine paneb paarikümne lehelise staatika kuskile tiksuma. Üks vajab tõsist liiklust ja teisel käib algul kolm külastajat nädalas, pärast juba 30. Et tegelikult saab arvutioskaja algul oma laua all ka asja aetud.

Seega, hea oleks, kui kirjeldataks ka oma vajadused ära, puudujäägid miks pidid mujale kolima ja kust sobiva leidsid.

(Margus kirjutab): See on vana info, andsin eelmises postituses õige lingi ka, vaja oleks olnud ainult “Näita hinda ja lisainfot” osal klikkida.

midagi väga keerulist ei olnud, suhteliselt tavaline php/mysql-i peal jooksev lehekülg koos lihtsa sisuhaldusega. Mingid php asjad vist ei läinud käima, enam nii detailselt ei mäleta. Teenus kokku oli igatahes nii ebapädev et jooksin nagu jaksasin minema elioni juurest. Mäletan et mingi kontaktisik kellega telefonitsi suhtlesin jahus ainult “lisaväärtusest” ja serveile ligipääsu paroole tuli nuiata tükk aega.

Zone on ses osas kindlalt parem, spetsialiseerunud virtuaalserveri teenusele ja ennast juba pikka aega tõestanud igat pidi. Kui on vaja stabiilselt püsti olevat majutusteenust siis eestis ainult zone ongi valikus.
Netpoint on odavam, admin liides kehvem, esineb vahel ka lühiajalisi katkestusi, kui 30 eeku kuus on nii oluline kokkuhoid ja see probleemiks pole siis aitab kasutada küll. Põhimõtteliselt enamus php/mysql rakendusi olen mõlemas tööle saanud mis minul vaja on olnud. Netpointil on maksesüseem natuke puine, ainult läbi mingi lingi ja netipanga, arve tuleb hiljem, firmadele kohati ebamugav. Ja nad on kole närvilised kui ettemaks lõppema hakkab, lubavad kohe kustutama hakata. Zone mehed on rahulikumad, vahel suvel puhates unustad 1 arve maksmata saadavad hiljem selle võrra suurema ja korras.

(Juss kirjutab): Pakun välja, et julged sellepärast niimoodi sõna võtta et esined anonüümsena - siis on kõik kõvad mehed õpetama ja targutama.

Juss

(Juss kirjutab): Nu mul pole lihtsalt tõesti aega kõiki teenuspakkujaid läbi proovida, see nagu fototehnikaga- võibolla on mõni tootjafirma parem aga kes seda kola ja pidevalt testida jõuab, teed pilti / majutad kodulehti ikka sellega, millega harjunud oled ja milles võib kindel olla, missiis, et võibolla, (rõhk sõnal - võib olla) on kusagilt midagi paremat :slight_smile:

Juss