Veebimajutuse ja internetiühenduse alternatiivid Elionile?

midagi väga keerulist ei olnud, suhteliselt tavaline php/mysql-i peal jooksev lehekülg koos lihtsa sisuhaldusega. Mingid php asjad vist ei läinud käima, enam nii detailselt ei mäleta. Teenus kokku oli igatahes nii ebapädev et jooksin nagu jaksasin minema elioni juurest. Mäletan et mingi kontaktisik kellega telefonitsi suhtlesin jahus ainult “lisaväärtusest” ja serveile ligipääsu paroole tuli nuiata tükk aega.

Zone on ses osas kindlalt parem, spetsialiseerunud virtuaalserveri teenusele ja ennast juba pikka aega tõestanud igat pidi. Kui on vaja stabiilselt püsti olevat majutusteenust siis eestis ainult zone ongi valikus.
Netpoint on odavam, admin liides kehvem, esineb vahel ka lühiajalisi katkestusi, kui 30 eeku kuus on nii oluline kokkuhoid ja see probleemiks pole siis aitab kasutada küll. Põhimõtteliselt enamus php/mysql rakendusi olen mõlemas tööle saanud mis minul vaja on olnud. Netpointil on maksesüseem natuke puine, ainult läbi mingi lingi ja netipanga, arve tuleb hiljem, firmadele kohati ebamugav. Ja nad on kole närvilised kui ettemaks lõppema hakkab, lubavad kohe kustutama hakata. Zone mehed on rahulikumad, vahel suvel puhates unustad 1 arve maksmata saadavad hiljem selle võrra suurema ja korras.

(Juss kirjutab): Pakun välja, et julged sellepärast niimoodi sõna võtta et esined anonüümsena - siis on kõik kõvad mehed õpetama ja targutama.

Juss

(Juss kirjutab): Nu mul pole lihtsalt tõesti aega kõiki teenuspakkujaid läbi proovida, see nagu fototehnikaga- võibolla on mõni tootjafirma parem aga kes seda kola ja pidevalt testida jõuab, teed pilti / majutad kodulehti ikka sellega, millega harjunud oled ja milles võib kindel olla, missiis, et võibolla, (rõhk sõnal - võib olla) on kusagilt midagi paremat :slight_smile:

Juss

Ma usun nüüd jah, et see on vana info. Aga kui <www.elion.ee> lehele lähed ja otsingusse “virtuaalserver” kirjutad, siis just nimelt see vana info esimeseks vastuseks tuleb. Mille järgi aru peaks saama, et see vana on ja et kuskil on veel peidus uus info? :slight_smile:

(Kaarel kirjutab): Veebimajutuse lisainfo päringu emailile vastati 3 päevaga, zone-i puhul 30 minutiga. Hinnad (sellele tootele) olid samad - seega valik lihtne.

(Juss kirjutab): Sama fenomeni olen ka mina kohanud, sestap zone.ee kasuks otsustasin.
…kui ma tahan kellegagi 3 päeva pärast suhelda, siis ma lähen kõrbesse kolama :slight_smile:

Parimatega,
Juss

hei,

ärihuvidega kogemus kõigi “suurte” teenusepakkujatega: elion, elkdata (veebimajutus), zone, virtuaal, netpoint.

elionis on probleeme klienditeenindusega. lisaks rakendused, mis mujal teenusepakkujate juures töötavad, vajavad elionis käimasaamiseks mitmeid parandusi ja täpsustusi, aega, närve, õlut ja võileibu.
elkdata ja zone ning virtuaal - loogiliselt põhitegevus hosting ning seega parimad valikud turul. haldusliides arusaadav ja kasulik.
hinnad ja tingimused on suurelt jaolt ühesugused (ei aja juuksekarva pooleks).
netpoint - viimasel ajal pole seal ühtegi toimetust teinud, aga viimati mäletan, et mõned aastad tagasi oli sealgi miskite asjade käimasaamisega probleeme. samas oli klienditeenindus kiire ja abivalmis. hinna-kvaliteedi suhe tundub paigas olevat kui nad just hinda tõstnud ei ole.

hinnast/kvaliteedist lähtudes olen viimate projektide/klientide tarbeks valinud virtuaal.com-i. vajalikud teenused kõik ühes hea hinnaga.

ning lisaks õli tulle välismaise pakkujaga - eradomeenid viisin hiljuti dreamhost.com-i.
põhjus - uudishimu ja “piiramatu” pakkumine. lisaks selle juures odav. resultaat on küll see, et eestist ühendus ameerikasse ei ole kõige kiirem :slight_smile:
seal on vahel (kunagi) olnud katkestusi, aga lühiajalised ja klienditeenindindus tundub hoolivat kliendist.

nö parim lahendus “ABSOLUUTSELT KÕIK ÜHES” kategoorias.

jõudu ja mõistust,
jüri

Lähemal on ka, Öiroopast kasutan ma servage.net teenuseid. Kah praktiliselt piiramatu.

Suuremat jama ei ole olnud, helpdesk vastab neil küll kiiresti ja 24 h. Katkestusi tuleb kõigil hostingu pakkujatel ette, tarkvara ja riistavara uuendamisel jne, midagi kaduma ei ole küll läinud.

St lugesin “täiesti võrdsete teenuste” kohta nüüd ise zone.ee-st.

Mingit juttu pole piiramata domeenide majutusest, tehakse ümbersuunamine su ühele domeenile ja imiteeritakse, nagu oleksid soovitud domeenis. Nii sain ma seletusest aru.

Minu mõistuse järgi on see nn cloacking, mida otsingumootorid eriliselt vihkavad ja karistavad.

St et saada puhas domeen, peaks ilmselt ostma seal eraldi majutusteenuse igale domeenile?

Huvitav, kas kõik need majutusteenuse pakkujad teevad sama asja? Elion ütleb küll, et ta laseb otse 10 domeeni panna. Või hämab see samamoodi?

Kasutan Servage teenust ja seal on küll puhtalt kõik eraldi. Aga võid ka panna ühele suunama, kui tahad. Domeenide aastamaksu olen zone kaudu teinud. Ise saab käsitsi ümberregada.

See oli veidi mõistujutt sul kiirusest, ei saanud täpselt aru.
Kas sealt väljamaa odavserverist tuleb asi Eestisse aeglaselt?
Või venib ftp-ga sinna saatmine otsatult?

Ma ei ole tegelikult üldse veendunud, et nad füüsiliselt Ameerikas on, kuigi .com. Äkki Kasahstanis hoopis? ja ida-suund tuleb meil kuskilt papist juhtmeid pidi :slight_smile:

Elion pakub nii seda kui teist. Kümme eri domeeni kümnes eri kaustas on see, mida sa ilmselt silmas pidasid. Veebimajutus 1 käänab kõik domeeninimed vastu üht kausta ehk siis teeb lihtsalt domeeninimele aliased.
8<----------------8<----------------8<----------------8<----------------8<----------------8<----------------
http://www.elion.ee/wwwmain?screenId=html.help-profile.56173&locale=et
Kas ma saan kasutada ühe teenusega (sama kuutasu eest) ka kahte domeeninime, näiteks www.ettevottenimi.ee ja www.ettevottenimi.com?

Veebimajutus 1 puhul saab ühe kodulehega siduda kuni kümme domeeni (saab siduda kümme domeeni ühe kaustaga). Veebimajutus 2 puhul aga saab kasutada kuni kümme kodulehte (saab siduda kümme domeeni eri kaustadega).
8<----------------8<----------------8<----------------8<----------------8<----------------8<----------------

Kalev

Mis vahekorras siis zone selle servage-ga on, kui zone-le aastamaksu teed? Sain ma õigesti aru?

Elioni jutt oli, et need majutus 1 ja 2 on justkui unustatud, et vanad kliendid veel istuvad nende pakettide peal. Aga edaspidi pidi asi uue toote peale minema.

Kas uues veebimajutuse tootes on puhtalt eraldi domeenid või samuti suunamiste-sidumiste-aliaste vm taolise lauluga?

Kas veebimajutus 2 jääb tootena alles ja seal saab ka edaspidi “puhtalt” 10 domeeni panna?

Jube vastik, et ma ise ei valda terminoloogiat õieti ja siis on küsimused suht segased ka… Aga selge on, et majutajad hämavad.

Sel puhul aitab tracroute (winwowsis tracert). Saab enam-vähem aru, kust kaudu pakid käivad. Igasugu kavalaid utikaid on ka kindlasti selle jaoks, aga see peaks igas masinas olemas olema. http://www.geoiptool.com/en/ näiteks.

Kuskil pole kirjas, et Veebimajutus 2 sarnast teenust enam ei pakuta. Pigem oli juttu sellest, mis on juurde tulnud. Klienditugi on juba koju läinud. Päeval saab neile vanamoodsal kombel helistada ja järgi küsida.

see on tegelikult loogiline et ei lasta eriti 10-t veebi kõiki oma domeeniga ühte serverisse pista. Zones vähemasti kunagi sai mingi lisatasu eest seda teha, mul on kunagi olnud mitu erinevat lehekülge erinevate domeeninimedega samas serveris.

1 asi mis viimasel ajal on veel jura tekitanud on need ftp-paroole pätsavad viirused mis ennast siis kodulehe sisse kirjutavad. Zone on ise mingi kontrollsüsteemi leiutanud ja ei lase pahalasi üles laadida, virtuaal.com ja netpoint tundub et mitte, seal on tulnud maadelda nende asjadega.

Kas see kuidagi loogiline on, ma kahtlen :slight_smile:

Aga ikka solvunud veidi tasemest
Poleks oodanud, et ma pean noorematele, koolis käinud inimestele avastama ja ette kandma sihukesi asju.
Küsisin ju algusest peale mitme domeeni majutamisest, mitte aliastega poegimist või muud cloaking-tsirkust
Ise olen jube saurus ja lootsin, et nooremad oskavad majutuse asjadel ise vahet teha, koolis käinud ja puha.

Minu kooli ajal oli arvuti kaks korvpalliväljakut lampidega kaste ja keegi ei jaganud asja, mida nad seal paberirullidel aukudest kastidesse vilgutavad. Trükitud tapeedid numbritest olid veel veenvamad.
Pilt oli siis veel päris, mitte 1 ja 0 värinad :slight_smile:

Kui pregused inimesed kainest peast teatavad, et nad zones ja igal pool saavad hunniku domeene majutada (ilma lisasigadusi mainimata), siis ma nimetaks seda asja kas äriliseks petmiseks või täielikuks teadmatuseks asjast.

Ma sain valesti aru, nagu oleks majutuse eest maks zone kaudu