Veebimajutuse ja internetiühenduse alternatiivid Elionile?

Ei saa ei Elioni ega ka teiste teenusepakkujate virtuaalserveritesse majutada mõnekümne-mõnesaja kroonise tasu eest mitut domeeni. Saab majutada ühe domeeni näiteks www.ilupilt.ee ning teha lisaks alamdomeene (www.abi.ilupilt.ee; www.tugi.ilupilt.ee; www.tellimine.ilupilt.ee…) ja domeeni aliaseid zones näiteks ükskõik kuipalju tahad. Kui aga sooviks on majutada mitmeid registreerituid teise astme domeene, näiteks www.kallefoto.ee; wwww.mallefoto.ee; www.tiidufoto.ee siis tuleb kas rentida või osta privaatne server ja sellisel juhul räägitakse juba tuhandetest kroonidest. Näiteks zone.ee pakub võimalust rentida privaatne virtuaalserver kuutasuga 2890,00 krooni ning sellisel juhul võib selle omanik omakorda pakkuda kodulehe majutuse teenust kuni 20 veebisaidile. Kuna reeglid näevad ette, et igal domeenil peab olema vähemalt kaks nimeserverit, siis ei ole praktiliselt võimalik suvalisel itimehel pakkuda unikaalsete veebisaitide majutusvõimalust.
Kogu tõde domeenide registreerimise kohta asub näiteks sellises kohas https://www.eestidomeenid.ee/
Teooria aga siin http://wiki.itcollege.ee/index.php/Microsoft_DNS

Mati … ma ei viitsi praegu pikalt kirjutada, aga … mis vahet su netilehe jaoks on, kas ta on eraldi virtualserver või teise virtualserveri osa aliase kaudu ?
Minu puhul www.andy.ee on virtualserver … tema alamdomeenina on olemas stuudio8.andy.ee … eraldi on ostetud zone.ee kaudu stuudio8.com domeen ja tellitud aliase teenus … aliase teenus sisuliselt annab seda, et stuudio8.andy.ee = www.stuudio8.com … maksan ainult oma ühe virtualserveri teenuse eest 99 krooni … aliase teenus on tasuta … ja kuna mõlemad lehed on niipalju väiksed, et mahuvad ühe virtualserveri teenuse mahtudesse ära, siis olen mina rahul … tegelikult on mul seal aliastena 3 domeeni veel ja seega kokku 99kr eest 6 domeeni ja nende netilehed vaatajale kätte saadavad

(Kaarel kirjutab): Virtuaal privaatserver maksab zone-is siiski alates 200 kr/kuu. See arvatavasti pole aga päris see, mida teemapüstitaja vajab, kuna see eeldab reaalselt ise linuxi administreerimist (kuigi osa asju saab ka veebi administ teha). Loomulikult on see lahendus kõige paindlikum kuna kogu tarkvarapakett on sinu käsutada.

Tiit: kas andy pakutud variant ei sobi, s.t tekitad domeen1.tiitveermae.eu millel on oma kaust ning teed sellele aliase teinedomeen.eu?

(Margus kirjutab): Elionile ei olegi loogiline — ongi mõeldud, et saab pista 10 täiesti erinevat veebi oma domeenidega ühte veebi pista ja seda on siin juba varemgi kirjutatud.
Mis muidu Elioni teenust puudutab siis see reageerimine ja vastamine on neil jah veidi aeglane. Samas kui kõik toimib (ja toimib) siis ei ole nendega eriti suhelda vajagi. Ainukesed probleemid tekivad kui midagi erilist vaja või pakette vahetada, siis on nendega keeruline asju ajada aga viimast on vaja olnud viimase 9 aasta jooksul ehk 4-5 korda ja selle olen suutnud kannatada.

(Margus kirjutab): Digimati kirjutas:

Ei saa ei Elioni ega ka teiste teenusepakkujate
virtuaalserveritesse majutada mõnekümne-mõnesaja kroonise tasu
eest mitut domeeni. Saab majutada ühe domeeni näiteks
www.ilupilt.ee ning teha lisaks alamdomeene
(www.abi.ilupilt.ee; www.tugi.ilupilt.ee;
www.tellimine.ilupilt.ee…) ja domeeni aliaseid zones näiteks
ükskõik kuipalju tahad. Kui aga sooviks on majutada mitmeid
registreerituid teise astme domeene, näiteks www.kallefoto.ee;
wwww.mallefoto.ee; www.tiidufoto.ee siis tuleb kas rentida või
osta privaatne server ja sellisel juhul räägitakse juba
tuhandetest kroonidest.

Oeh, kirjutasin üle nädala aja tagasi “Elionis ei pea 5 erineva “peadomeeni” majutamise eest erinevat hinda maksma, kõik ühe hinnaga. Endal ~10 erinevat domeeni Elionis majutatud (*.ee, *.eu ja *.com) ja ei küsi keegi midagi.” aga ikka ei usuta…

Aga proovin veel korra:
Võib majutada näiteks www.kallefoto.ee; wwww.mallefoto.ee; www.tiidufoto.ee, www.kallefoto.eu; wwww.mallefoto.com; www.tiidufoto.net + veel 4 soovitud erineva sisuga domeeni sama hinna eest. Tõsi, kunagi klienditeenindusest öeldi, et domeenidel/ lehtedel peaks olema omanikuks teenuse tellija (tõenäoliselt selleks, et välistada majutusteenuse edasimüümist) aga see ei muuda asjaolu, et saab erinevaid domeene majutada sama hinna eest.

Ja selleks hinnaks on siis 99.- +km või 69.- +km (Ärilahenduse kliendile) kogu pakett: http://lahendus.elion.ee/koduleht?

Olen otsingumootorite värki vähe uurinud nüüd, igasuguste asendamiste trikkidega mängimine on oht. Isegi see, kui asi on kättesaadav www-ga ja ilma, võib su leheküljele viia kaugele tahapoole, kuigi sisu on igati kobe.

Sul ju tegelikku domeeni näidatakse teisena? See võimaldab ka pahandusi. Eks selle pärast nad on tabu.
Igasugused aliased-värgid on otsingutes ohtlik, olen kohanud korduvalt soovitust, et ärge jamage, tehke puhas korralik domeen ja kõvad lingid. Kui viid ise külastaja linkidega käsitsi kohale, pole ju mingit muret guuglitega. Aga otsinguvärk muutub pidevalt ja veel karmimaks, pole mõtet mu meelest proovida oma naha peal karistusi, kui tahad nendes veidi nähtav olla.

Ma usun oma praeguse vähese teadmisega, et kui sul oleks ilma domeeni aliaste värgita, oleks kindlam.

päris huvitavaid asju tuli välja :slight_smile:

Google loodud trendide ja tujudega kaasas käimine pole seni mu eesmärk olnud.
Ma pole monopolide sõber … aga paraku on google muutumas interneti monopoolseks teenäitajaks ja see äri läheb tal aina paremini …

Virtualserveri teenuse puhul oleme me kõik paratamatult aliste otsas. Lihtne näide …
Võtan oma põhidomeeni, millele serveriteenus ostetud või see aliasserver … ip aadress on sama.
Võtan nüüd ja küsin, mis nimi vastab sellele ip aadressile ja vastuseks on hoopis sn11.zone.ee
Seega, kuni sa pole ostnud omale teenuse paketti personaalse ip aadressiga, on need “õiged” ja “aliased” väljast poolt vaadates kõik ühed aliased :))

ma ei taha nüüd hinge sittuda, aga päring näitab mulle niisuguseid andmeid.

C:\Users\Andrus>nslookup www.foto-veermae.ee
Name: web.neti.ee
Address: 194.126.124.136
Aliases: www.foto-veermae.ee

C:\Users\Andrus>nslookup www.andy.ee
Name: andy.ee
Address: 217.146.69.11
Aliases: www.andy.ee

Ma pole DNS’i osas suur asjatundja, ehk keegi on siin targem … aga mulle tundub, et www.foto-veermae.ee ei ole server, vaid serveri www.neti.ee alias :frowning:

Seda küll …
Aga Tiidu mure aliaste pärast …
ei ole vahet, kas sul on zone serveris "virtualserveri teenus ja sellel jooksutad oma peamist domeeni …
võ võtad zone käest lisaks “alias” teenuse ja jooksutad põhiserveri kuskil kaustas lisadomeeni …
või võtad elioni käest “serveri” teenuse ja jooksutad seal oma domeeni …
nii zone kui elion’i puhul teenusepakkuja serveris on virtualserverid ja neil serveritel on tegelik nimi ikka vastavalt zone.eu või neti.ee … ja meie mängime seal aliase mängu … www.andy.ee on sn11.zone.eu aliaseks … ja www.foto.veermae.ee on www.neti.ee aliaseks
aliase mängust pääsemiseks tuleb osta ikkagi teenus, kus sulle on antud oma ip-aadress iga sinu domeeni jaoks eraldi ??

kuna ip aadressidest on ammu puudus, siis jooksevad enamus netilehti virtualserverites, millel oma aadressi pole ja mis DNS’i mõistes aliased on … ja nii mitte ainult eestis vaid kindlasti ka suures usa netiruumis … ja ma ei taha kuidagi uskuda, et google kõigile neile teenuseostjatele näitab kätte koha oma otsimootori tagaridades … see, et ta esiritta jõudmise eest tahab sügavaid kummardusi ja ülipüüdlikkust ja maksmist, see on meil ammu selge (siin kasvõi näitena googli meelest eesti kõige vägevam fotopood photopoint, kelle nimi esireas pea iga teise fototehnika teemalise päringuga)

Kui eesmärgiks on jõuda otsingumootorites esikohale-esilehele siis tuleb selle eest maksta. Googles näiteks tuleb avada konto ning hakata kasutama “google adwordsi”. Minul on seal mitu reklaami, üks ilmub siis, kui otsingusõnadeks pannakse näiteks “digifotode ilmutamine” või midagi muud selleteemalist. Adwords on tegelikult reklaamioksjon, pidevalt tuleb jälgida klikkide hinda ja korrigeerida märksõnu. Toimib odavalt, meie kulud on mõnisada krooni kuus, kokku viie reklaami eest. Mingit tähtsust ei oma otsingumootorite jaoks see, kuskohas koduleht asub. Külastatavust ja leitavust suurendab see, kui mõnes foorumis või portaalis kodulehe linki avaldatakse. Muide Tiit Veermäe ja Andrus Noorhani on googles alati esilehel ja vist ka ilma reklaamita? Aga kui näiteks otsida “pulmafotod” siis herr Noorhani esilehele ei pääse. Arhitektuurifoto aga kuvab esilehel Tiit Veermäed esimeste hulgas.

Nagu ma ennist märkisin, pole ma midagi teinud selleks, et google edurivis olla.
Pulmafotograafi otsin ei anna mind ka kümnendal lehel … põhjus lihtne … ma pole selle tööga viimasel paaril aastal enam tõsiselt tegelenud.
Mulle on jäänud mulje, et oluline on sinu meta real olevad märksõnad ja võimalikult palju eri lehti, kes sind lingivad. Kõik muu on teisejärguline ja pidevalt muutuv. Ja rahaline teenus muidugi sinna otsa.
Mati … kas need tasulised otsisünad … kas neet toovad su lehe siis otsingu alguses erivärvi taustal ?

Päris kindlasti leitakse aktiivne tegutseja üles nime järgi sest nimi on suhteliselt unikaalne ja tõenäosus et sind kuvatakse avalehel on suur. Keerulisemaks läheb olukord siis, kui soovid müüa toodet või brändi, vaat siis on pakkujaid mustmiljon ja et olla esirivis tuleb kas olla kaval või maksta krabisevaga.
Google adwordsis saab määrata ise klikile hinna, ja kui see on piisavalt kõrge, siis oledki esimese kolme hulgas. Muidugi ei saa ka päris hulluks asja ajada, näiteks proovisin reklaamida nikonit aga sellele sõnale oli pakkumisi palju ja kliki hinnad laes, seetõttu loobusin. Googles on asi ka selles, et saab määrata päevalimiidi, noh näiteks 50 krooni ja kui see saab täis siis sellel päeval ei kuvata enam ühtegi kontoomaniku reklaami. Ehk siis ebaõnnestunud kallis reklaam sööb ka teised välja. Otsisõnadega saab ka nalja, Mul on näiteks ülal suurte fotode tellimise reklaam, otsisõnadeks siis suured fotod, fotosuurendused, suured digipildid jne. Trükkige prooviks googlesse lihtsalt suured ja vaadake, milline teema on esikohal. Eks ole, kohe näha mille vastu internetikasutaja huvi tunneb!

Lugedes Andruse juttu, tuli mõte, et kas omaette ip pole üks oluline asi majutuste vahel? Suures kastis jagad ju kõiki sigadusi, mis teised elanikud samal korteriühistu aadressil teevad ja saad ka karistada ühiselt ja sõbralikult e solidaarselt. Võid olla kogu oma teenusepakkuja virtuaalserveri seltskonnaga seltsis mustas nimekirjas, millest omaette välja ronimiseks võimalust pole?

Sponsoreeritud e makstud sõnad on eraldi tsirkus.
Olen seni “orgaanilise otsinguga” piirdunud. Ei oska ka miskeid erilisi iti-tarkust vajavaid trikke, pealegi on need trikid kõik lühiajalised ja halvemal juhul saad veel nätaka ka.

Ei saanudki aru, milleks see privaat hea oleks. Garanteerib miski minimaalse ressursi, et lihtsalt kaas-virtuaalid sind koomasse ei tõmbaks?
Ja ise serverit täiega talitada pole mulle jõukohane. Uut elukutset hilja õppima hakata :slight_smile:

Kuna kõik proovinud ütlevad, et taoline domeenide sidumise värk teeb halba guugli otsingule, siis pole mu meelest mõistlik ise kõik ämbrid läbi astuda ja lõpuks samas veenduda :slight_smile:

Meta-keyword pole praegu vähemalt guuglis üldse arvestatav, seda lihtsalt spämmiti kuni täieliku mitte-arvestamiseni.
Lingid on olulised.

Hakkasin nüüd tagantjärele asju mõtlema, ja omaette ip-st loobumise järel on väljatulek otsingust kehvem. ühine IP-aadress võibki olla põhjus.
Kas on veel mingid muud asjad, mis interneti maailmas identifitseerivad omaette ühikut. Kuigi kõik, mis arvutitega tehakse, on üks silmamoondus :slight_smile: peaks see vist seni üks kindlamaid eristajaid olema?

Arusaadav, et ma ei vaja majutusvõimalust egotripiks.
Oleks ülim õnn, et kui löön täpse oma lehe pealkirja otsingusse, siis tuleb otsitav enda leht välja esimese tuhande tulemuse hulgas. Olen internetis ja kogu maailmale nähtav! :slight_smile:

Majutus ei tohiks nullida ja tappa varem, et ei annagi võimalust otsingust üldse välja tulla.

nn “orgaaniline” SEO on tegelikult üsna terve mõistusega võetav. Pole selleks vaja midagi pöörast seltskondliku koosviibimise eest maksta.
Skandaalid seltskonnas ja võrgustikes ikka aitavad spetsiifilise kliendigrupi tuntust saada (kui tahad sellist publikut üldse kliendiks) :slight_smile:

Ja konverentside organiseerimine on omaette tööstusharu, lüpsimasin.

Tiit Veermäe kirjutas:

Lugedes Andruse juttu, tuli mõte, et kas omaette ip pole üks
oluline asi majutuste vahel? Suures kastis jagad ju kõiki
sigadusi, mis teised elanikud samal korteriühistu aadressil
teevad ja saad ka karistada ühiselt ja sõbralikult e
solidaarselt. Võid olla kogu oma teenusepakkuja virtuaalserveri
seltskonnaga seltsis mustas nimekirjas, millest omaette välja
ronimiseks võimalust pole?

Omaette IP eriti midagi ei anna ja ma ei usu, et Google seda isegi
vaataks. Kui musta nimekirja satud, siis koos teenusepakkuja terve
netblockiga.
Ilmselt surve IP-aadressidega laiutamise lõpetamiseks suureneb
veel enam lähemal ajal - http://arstechnica.com/tech-policy/news/2010/07/internet-will-be-running-on-ipv4-address-fumes-within-a-year.ars

HTTP/1.1 töötab niikuinii nimede, mitte IP-aadresside peal.

Ainus juhtum, kui seda vaja on, on siis, kui tahad oma HTTPSi
püsti lükata mingiks otstarbeks.

Tiit Veermäe kirjutas:

Hakkasin nüüd tagantjärele asju mõtlema, ja omaette ip-st
loobumise järel on väljatulek otsingust kehvem. ühine
IP-aadress võibki olla põhjus.

Mitte ükski allikas seda ei kinnita, v.a. juhtum nii paha hostinguga,
et see on mingis blacklistis.
Samas võib shared hostingus olla mingi konfiguratsioonikamm,
mis millegipärast SE-dele pahasti välja paistab (kuigi ma ei
leia ühtegi konkreetset näidet, mis see olla võiks).

Kas on veel mingid muud asjad, mis interneti maailmas
identifitseerivad omaette ühikut. Kuigi kõik, mis arvutitega
tehakse, on üks silmamoondus :slight_smile: peaks see vist seni üks
kindlamaid eristajaid olema?

Pole seal mingit silmamoondust, arvutatavuse teooria hoiab
asjad väga kindlalt ohjes. :stuck_out_tongue:

Ühenduse kiiruse jälgi ajades sattusin mingile testijale Hollandist, kes ka sama murega oli. Aga ta oli ilmselt elukutseline.
See oli kuskil ameeriklaste foorumis alustatud probleem. Mingi tüüpiline usa jõmm teatas kohe alguses, et euroopas on lihtsalt kõik isp-d sitad, mingit muud põhjust polegi.

Tegi eurooplane koos huvitatud ameeriklastega teste ja selge vahe, et ameerika suunas olid torud 10-20-100 korda aeglasemad, kui samadest serveritest euroopas toimetades ja ameerikast asja vastu võttes.

St meie itimeeste üleolev arvamus, et “vahe mingid millisekundid” vmt on ilmselt pime.

Ma arvan, et jänkide ülitubli ja hirmul riigikaitse on lihtsalt see pidur ja kammib torusid. Aga rehkendusvõimel on piirid ja sedajagu tuleb venimine.