Veebimajutuse ja internetiühenduse alternatiivid Elionile?

päris huvitavaid asju tuli välja :slight_smile:

Google loodud trendide ja tujudega kaasas käimine pole seni mu eesmärk olnud.
Ma pole monopolide sõber … aga paraku on google muutumas interneti monopoolseks teenäitajaks ja see äri läheb tal aina paremini …

Virtualserveri teenuse puhul oleme me kõik paratamatult aliste otsas. Lihtne näide …
Võtan oma põhidomeeni, millele serveriteenus ostetud või see aliasserver … ip aadress on sama.
Võtan nüüd ja küsin, mis nimi vastab sellele ip aadressile ja vastuseks on hoopis sn11.zone.ee
Seega, kuni sa pole ostnud omale teenuse paketti personaalse ip aadressiga, on need “õiged” ja “aliased” väljast poolt vaadates kõik ühed aliased :))

ma ei taha nüüd hinge sittuda, aga päring näitab mulle niisuguseid andmeid.

C:\Users\Andrus>nslookup www.foto-veermae.ee
Name: web.neti.ee
Address: 194.126.124.136
Aliases: www.foto-veermae.ee

C:\Users\Andrus>nslookup www.andy.ee
Name: andy.ee
Address: 217.146.69.11
Aliases: www.andy.ee

Ma pole DNS’i osas suur asjatundja, ehk keegi on siin targem … aga mulle tundub, et www.foto-veermae.ee ei ole server, vaid serveri www.neti.ee alias :frowning:

Seda küll …
Aga Tiidu mure aliaste pärast …
ei ole vahet, kas sul on zone serveris "virtualserveri teenus ja sellel jooksutad oma peamist domeeni …
võ võtad zone käest lisaks “alias” teenuse ja jooksutad põhiserveri kuskil kaustas lisadomeeni …
või võtad elioni käest “serveri” teenuse ja jooksutad seal oma domeeni …
nii zone kui elion’i puhul teenusepakkuja serveris on virtualserverid ja neil serveritel on tegelik nimi ikka vastavalt zone.eu või neti.ee … ja meie mängime seal aliase mängu … www.andy.ee on sn11.zone.eu aliaseks … ja www.foto.veermae.ee on www.neti.ee aliaseks
aliase mängust pääsemiseks tuleb osta ikkagi teenus, kus sulle on antud oma ip-aadress iga sinu domeeni jaoks eraldi ??

kuna ip aadressidest on ammu puudus, siis jooksevad enamus netilehti virtualserverites, millel oma aadressi pole ja mis DNS’i mõistes aliased on … ja nii mitte ainult eestis vaid kindlasti ka suures usa netiruumis … ja ma ei taha kuidagi uskuda, et google kõigile neile teenuseostjatele näitab kätte koha oma otsimootori tagaridades … see, et ta esiritta jõudmise eest tahab sügavaid kummardusi ja ülipüüdlikkust ja maksmist, see on meil ammu selge (siin kasvõi näitena googli meelest eesti kõige vägevam fotopood photopoint, kelle nimi esireas pea iga teise fototehnika teemalise päringuga)

Kui eesmärgiks on jõuda otsingumootorites esikohale-esilehele siis tuleb selle eest maksta. Googles näiteks tuleb avada konto ning hakata kasutama “google adwordsi”. Minul on seal mitu reklaami, üks ilmub siis, kui otsingusõnadeks pannakse näiteks “digifotode ilmutamine” või midagi muud selleteemalist. Adwords on tegelikult reklaamioksjon, pidevalt tuleb jälgida klikkide hinda ja korrigeerida märksõnu. Toimib odavalt, meie kulud on mõnisada krooni kuus, kokku viie reklaami eest. Mingit tähtsust ei oma otsingumootorite jaoks see, kuskohas koduleht asub. Külastatavust ja leitavust suurendab see, kui mõnes foorumis või portaalis kodulehe linki avaldatakse. Muide Tiit Veermäe ja Andrus Noorhani on googles alati esilehel ja vist ka ilma reklaamita? Aga kui näiteks otsida “pulmafotod” siis herr Noorhani esilehele ei pääse. Arhitektuurifoto aga kuvab esilehel Tiit Veermäed esimeste hulgas.

Nagu ma ennist märkisin, pole ma midagi teinud selleks, et google edurivis olla.
Pulmafotograafi otsin ei anna mind ka kümnendal lehel … põhjus lihtne … ma pole selle tööga viimasel paaril aastal enam tõsiselt tegelenud.
Mulle on jäänud mulje, et oluline on sinu meta real olevad märksõnad ja võimalikult palju eri lehti, kes sind lingivad. Kõik muu on teisejärguline ja pidevalt muutuv. Ja rahaline teenus muidugi sinna otsa.
Mati … kas need tasulised otsisünad … kas neet toovad su lehe siis otsingu alguses erivärvi taustal ?

Päris kindlasti leitakse aktiivne tegutseja üles nime järgi sest nimi on suhteliselt unikaalne ja tõenäosus et sind kuvatakse avalehel on suur. Keerulisemaks läheb olukord siis, kui soovid müüa toodet või brändi, vaat siis on pakkujaid mustmiljon ja et olla esirivis tuleb kas olla kaval või maksta krabisevaga.
Google adwordsis saab määrata ise klikile hinna, ja kui see on piisavalt kõrge, siis oledki esimese kolme hulgas. Muidugi ei saa ka päris hulluks asja ajada, näiteks proovisin reklaamida nikonit aga sellele sõnale oli pakkumisi palju ja kliki hinnad laes, seetõttu loobusin. Googles on asi ka selles, et saab määrata päevalimiidi, noh näiteks 50 krooni ja kui see saab täis siis sellel päeval ei kuvata enam ühtegi kontoomaniku reklaami. Ehk siis ebaõnnestunud kallis reklaam sööb ka teised välja. Otsisõnadega saab ka nalja, Mul on näiteks ülal suurte fotode tellimise reklaam, otsisõnadeks siis suured fotod, fotosuurendused, suured digipildid jne. Trükkige prooviks googlesse lihtsalt suured ja vaadake, milline teema on esikohal. Eks ole, kohe näha mille vastu internetikasutaja huvi tunneb!

Lugedes Andruse juttu, tuli mõte, et kas omaette ip pole üks oluline asi majutuste vahel? Suures kastis jagad ju kõiki sigadusi, mis teised elanikud samal korteriühistu aadressil teevad ja saad ka karistada ühiselt ja sõbralikult e solidaarselt. Võid olla kogu oma teenusepakkuja virtuaalserveri seltskonnaga seltsis mustas nimekirjas, millest omaette välja ronimiseks võimalust pole?

Sponsoreeritud e makstud sõnad on eraldi tsirkus.
Olen seni “orgaanilise otsinguga” piirdunud. Ei oska ka miskeid erilisi iti-tarkust vajavaid trikke, pealegi on need trikid kõik lühiajalised ja halvemal juhul saad veel nätaka ka.

Ei saanudki aru, milleks see privaat hea oleks. Garanteerib miski minimaalse ressursi, et lihtsalt kaas-virtuaalid sind koomasse ei tõmbaks?
Ja ise serverit täiega talitada pole mulle jõukohane. Uut elukutset hilja õppima hakata :slight_smile:

Kuna kõik proovinud ütlevad, et taoline domeenide sidumise värk teeb halba guugli otsingule, siis pole mu meelest mõistlik ise kõik ämbrid läbi astuda ja lõpuks samas veenduda :slight_smile:

Meta-keyword pole praegu vähemalt guuglis üldse arvestatav, seda lihtsalt spämmiti kuni täieliku mitte-arvestamiseni.
Lingid on olulised.

Hakkasin nüüd tagantjärele asju mõtlema, ja omaette ip-st loobumise järel on väljatulek otsingust kehvem. ühine IP-aadress võibki olla põhjus.
Kas on veel mingid muud asjad, mis interneti maailmas identifitseerivad omaette ühikut. Kuigi kõik, mis arvutitega tehakse, on üks silmamoondus :slight_smile: peaks see vist seni üks kindlamaid eristajaid olema?

Arusaadav, et ma ei vaja majutusvõimalust egotripiks.
Oleks ülim õnn, et kui löön täpse oma lehe pealkirja otsingusse, siis tuleb otsitav enda leht välja esimese tuhande tulemuse hulgas. Olen internetis ja kogu maailmale nähtav! :slight_smile:

Majutus ei tohiks nullida ja tappa varem, et ei annagi võimalust otsingust üldse välja tulla.

nn “orgaaniline” SEO on tegelikult üsna terve mõistusega võetav. Pole selleks vaja midagi pöörast seltskondliku koosviibimise eest maksta.
Skandaalid seltskonnas ja võrgustikes ikka aitavad spetsiifilise kliendigrupi tuntust saada (kui tahad sellist publikut üldse kliendiks) :slight_smile:

Ja konverentside organiseerimine on omaette tööstusharu, lüpsimasin.

Tiit Veermäe kirjutas:

Lugedes Andruse juttu, tuli mõte, et kas omaette ip pole üks
oluline asi majutuste vahel? Suures kastis jagad ju kõiki
sigadusi, mis teised elanikud samal korteriühistu aadressil
teevad ja saad ka karistada ühiselt ja sõbralikult e
solidaarselt. Võid olla kogu oma teenusepakkuja virtuaalserveri
seltskonnaga seltsis mustas nimekirjas, millest omaette välja
ronimiseks võimalust pole?

Omaette IP eriti midagi ei anna ja ma ei usu, et Google seda isegi
vaataks. Kui musta nimekirja satud, siis koos teenusepakkuja terve
netblockiga.
Ilmselt surve IP-aadressidega laiutamise lõpetamiseks suureneb
veel enam lähemal ajal - http://arstechnica.com/tech-policy/news/2010/07/internet-will-be-running-on-ipv4-address-fumes-within-a-year.ars

HTTP/1.1 töötab niikuinii nimede, mitte IP-aadresside peal.

Ainus juhtum, kui seda vaja on, on siis, kui tahad oma HTTPSi
püsti lükata mingiks otstarbeks.

Tiit Veermäe kirjutas:

Hakkasin nüüd tagantjärele asju mõtlema, ja omaette ip-st
loobumise järel on väljatulek otsingust kehvem. ühine
IP-aadress võibki olla põhjus.

Mitte ükski allikas seda ei kinnita, v.a. juhtum nii paha hostinguga,
et see on mingis blacklistis.
Samas võib shared hostingus olla mingi konfiguratsioonikamm,
mis millegipärast SE-dele pahasti välja paistab (kuigi ma ei
leia ühtegi konkreetset näidet, mis see olla võiks).

Kas on veel mingid muud asjad, mis interneti maailmas
identifitseerivad omaette ühikut. Kuigi kõik, mis arvutitega
tehakse, on üks silmamoondus :slight_smile: peaks see vist seni üks
kindlamaid eristajaid olema?

Pole seal mingit silmamoondust, arvutatavuse teooria hoiab
asjad väga kindlalt ohjes. :stuck_out_tongue:

Ühenduse kiiruse jälgi ajades sattusin mingile testijale Hollandist, kes ka sama murega oli. Aga ta oli ilmselt elukutseline.
See oli kuskil ameeriklaste foorumis alustatud probleem. Mingi tüüpiline usa jõmm teatas kohe alguses, et euroopas on lihtsalt kõik isp-d sitad, mingit muud põhjust polegi.

Tegi eurooplane koos huvitatud ameeriklastega teste ja selge vahe, et ameerika suunas olid torud 10-20-100 korda aeglasemad, kui samadest serveritest euroopas toimetades ja ameerikast asja vastu võttes.

St meie itimeeste üleolev arvamus, et “vahe mingid millisekundid” vmt on ilmselt pime.

Ma arvan, et jänkide ülitubli ja hirmul riigikaitse on lihtsalt see pidur ja kammib torusid. Aga rehkendusvõimel on piirid ja sedajagu tuleb venimine.

Sa lugesid ikka eelmist juppi? seal oli samade otstega proovitud mõlemit suunda ühendust. paar inimest rääkisid konffimise võimalustest, aga kui konkreetselt küsiti, kadusid kohe ära.

Või siis su kogemusest : missugusest Eesti lihtinimeste ulatuses serverist tuleb kiirelt USA-sse?
sõjavägi ja valitsus pole ulatuses, neil on alati “raatsimist maksta” :slight_smile:

Ma parema meelega küll õiendaks võimalusel siinse kiire isp-ga, kui mingi automaatse miljonite majutajaga usa-s.

Mul käib ikka masin toomas kastidest, ei jaksa ühekaupa ise käia. Aga väikse turva mõttes hoian paar päeva ka asju meiliserveris alles. Ja kui nüüd keegi saadab hot-i kasti paar pilti, ongi umbes.

Gmailis on kastid, aga kõike sinna küll ei taha tõmmata. Parem askeldan ise.

(imre kirjutab): Olen php progeja juba 10 kond aastat. Ja soovitan veebimajutus.ee hoidge eemale. Annab aeglasemalt serverit leida. Zone on kqige ettem eestis.Myller kirjutas:

kas serveritel miski vahe, et liht html-lehte normaalselt andev server võib osutuda kehvaks php-söötjaks?

palun vabandust, aga see masinate-keele värk on mul täiesti pime koht. olen juba seletanud, kust IT-ajast pärit olen :slight_smile:

(Juss kirjutab): www.DELFI.ee
23. september 2010 12:27

Elioni majutatud kodulehed sattusid täna öösel häkkeri rünnaku ohvriks, kui paljusid rünnak puudutab, ei ole veel teada.

Kliente, kelle koduleht majutus Elioni serveris, tabas näotustamine - see tähendab seda, et häkkerid võtsid kodulehelt senise näo ja asendasid selle oma sisuga, ütles Delfile Elioni avalike suhete juht Lilian Nõlvak.

"Tegeleme praegu probleemi uurimisega ja kella üheks loodame saada uued andmed, " sõnas Nõlvak. “Vabandame kõigi klientide ees,” lisas ta.

Kui paljusid kliente rünnak tabas, ei ole täna veel teada, nentis Nõlvak.

Delfi lugeja teatel on ründajaks Türgi häkker Iskorptx, kes on ka varasematel aastatel mitmeid suurrünnakuid toime pannud.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/hakker-rundas-elioni-majutatud-kodulehti.d?id=33341365&l=fplead

…lihtsalt infoks:)

Mul on praegu leht küll muutumatul kujul üleval…